Міняємо дверні завіси

By: Євген

Коли дверні завіси виходять з ладу або розхитуються – найкраще що можна з ними зробити, це замінити і це не складно.

dverzav1

Похід до магазину за завісами

Спочатку треба не помилитися, та придбати саме ті петлі (завіси), які вам треба. Адже напівшарнірні завіси бувають лівими та правими.

Нижня карта завісу встановлюється у дверну коробку, саме в ній закріплений стрижень, навколо якого завіс обертається. Верхня карта кріпиться до дверей, і вона має шарнір у вигляді ковпачку, який надягають на стрижень.

Ліві завіси призначені для дверей, які відчиняються у лівий бік, а праві, для дверей, що відчиняються у правий бік. Все це – якщо відчиняєш двері на себе. Відчинив двері на себе – якщо завіси справа, то вони праві, а якщо зліва, то ліві.

Можна поміняти завіси й на такі, що не розкладаються, але у них є ряд недоліків. По-перше з такими завісами самому ставити двері майже неможливо. По-друге значно ускладнюється регулювання дверей по висоті.

Порядок роботи

Спочатку двері знімають з існуючих петель. Це можна зробити і самому, якщо скористатися бруском 40х40 мм та урізком не дуже товстої дошки. Брусок розташовують перед відчиненими дверима у якості опори, а дошку підсовують під дверне полотно, ставлять на брусок та використовують, як важіль. Двері підіймаються важелем догори та легко знімаються. Після того відкручують старі завіси.

Добре при цьому, щоб прорізи шурупів були не сильно замальовані фарбою, але у будь якому випадку їх треба відчистити та обрати закрутку відповідного до прорізу розміру. Якщо однаково з відкручуванням шурупу виникають проблеми, слід намочити його гасом, щоб той дійшов до нарізі, або прикласти до голівки шурупа нагрітий паяльник. Останній, самий небажаний варіант – коли нічого не допомогло – шурупи прийдеться висвердлювати.

Якщо старий завіс був занадто заглиблений у дверну коробку, можна використати вирізаний по формі гнізда вкладень з оргаліту. Стамескою вирівнюють старе гніздо, вкладають у нього вкладень та прикручують карту завісу до дверної коробки довгими саморізами.

Щоб полегшити встановлення дверного полотна, стрижень у нижнього завісу можна трішки вкоротити ножівкою для металу та зняти фаски надфілем.

Наступною операцією є встановлення верхніх частин (карт) завісів на дверне полотно. Можливо, у цьому випадку прийдеться трішки підправити гнізда на ребрі дверного полотна, а вже потім прикручувати завіси. Після того, як карти прикручені, залишається повісити дверне полотно на місце. Його трішки піднімають над підлогою та утримують за допомогою важеля, який використовували при знятті дверей.

Коли двері вже встановлені треба змастити завіси. Традиційно це робиться грифелем від м’якого олівця. Дверне полотно трішки підіймають та просовують грифель у шпарину, яка з’явилася – саме там знаходяться поверхні, що труться. Після цього двері слід декілька разів відчинити та зачинити.

Але існують і сучасні напівсинтетичні мастила, якими можна успішно змащувати завіси, наприклад – ННS 2000. Це дуже надійне покриття, яке особливо актуальне у заміських будинках, де на завіси впливають і атмосферні явища.

dverzav1_2

Такі завіси треба міняти. Двері знімають за допомогою простого пристосування з підручних матеріалів.

dverzav3

Ліві та праві завіси сучасного виготовлення.

dverzav4_5

Викрутити старі шурупи інколи буває важко. Старе гніздо треба підлаштувати під нові завіси.

dverzav6_7

Надто глибоке гніздо виправляють вкладенням з оргаліту. Карту завіси до дверної коробки прикручують довгими шурупами.

dverzav8_9

Щоб полегшити встановлення дверного полотна стрижень нижньої завіси трішки вкорочують. Відпилявши, надфілем знімають фаску.

dverzav10_11

Якщо потрібно, гнізда на ребрі дверного полотна теж слід підправити. До полотна двері прикручують верхню карту завіси.

dverzav12

Дверне полотно зайняло своє місце. Аерозольні напівсинтетичні мастила, що мають високий ступень адгезії, добре використовувати для дверних завісів.