Міняємо дверні завіси / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Міняємо дверні завіси


Коли дверні завіси виходять з ладу або розхитуються – найкраще що можна з ними зробити, це замінити і це не складно.

dverzav1.jpg (56.89 Kb)

Похід до магазину за завісами

Спочатку треба не помилитися, та придбати саме ті петлі (завіси), які вам треба. Адже напівшарнірні завіси бувають лівими та правими.

Нижня карта завісу встановлюється у дверну коробку, саме в ній закріплений стрижень, навколо якого завіс обертається. Верхня карта кріпиться до дверей, і вона має шарнір у вигляді ковпачку, який надягають на стрижень.

Ліві завіси призначені для дверей, які відчиняються у лівий бік, а праві, для дверей, що відчиняються у правий бік. Все це – якщо відчиняєш двері на себе. Відчинив двері на себе – якщо завіси справа, то вони праві, а якщо зліва, то ліві.

Можна поміняти завіси й на такі, що не розкладаються, але у них є ряд недоліків. По-перше з такими завісами самому ставити двері майже неможливо. По-друге значно ускладнюється регулювання дверей по висоті.

Порядок роботи

Спочатку двері знімають з існуючих петель. Це можна зробити і самому, якщо скористатися бруском 40х40 мм та урізком не дуже товстої дошки. Брусок розташовують перед відчиненими дверима у якості опори, а дошку підсовують під дверне полотно, ставлять на брусок та використовують, як важіль. Двері підіймаються важелем догори та легко знімаються. Після того відкручують старі завіси.

Добре при цьому, щоб прорізи шурупів були не сильно замальовані фарбою, але у будь якому випадку їх треба відчистити та обрати закрутку відповідного до прорізу розміру. Якщо однаково з відкручуванням шурупу виникають проблеми, слід намочити його гасом, щоб той дійшов до нарізі, або прикласти до голівки шурупа нагрітий паяльник. Останній, самий небажаний варіант – коли нічого не допомогло - шурупи прийдеться висвердлювати.

Якщо старий завіс був занадто заглиблений у дверну коробку, можна використати вирізаний по формі гнізда вкладень з оргаліту. Стамескою вирівнюють старе гніздо, вкладають у нього вкладень та прикручують карту завісу до дверної коробки довгими саморізами.

Щоб полегшити встановлення дверного полотна, стрижень у нижнього завісу можна трішки вкоротити ножівкою для металу та зняти фаски надфілем.

Наступною операцією є встановлення верхніх частин (карт) завісів на дверне полотно. Можливо, у цьому випадку прийдеться трішки підправити гнізда на ребрі дверного полотна, а вже потім прикручувати завіси. Після того, як карти прикручені, залишається повісити дверне полотно на місце. Його трішки піднімають над підлогою та утримують за допомогою важеля, який використовували при знятті дверей.

Коли двері вже встановлені треба змастити завіси. Традиційно це робиться грифелем від м'якого олівця. Дверне полотно трішки підіймають та просовують грифель у шпарину, яка з’явилася – саме там знаходяться поверхні, що труться. Після цього двері слід декілька разів відчинити та зачинити.

Але існують і сучасні напівсинтетичні мастила, якими можна успішно змащувати завіси, наприклад – ННS 2000. Це дуже надійне покриття, яке особливо актуальне у заміських будинках, де на завіси впливають і атмосферні явища.

dverzav1_2.jpg (68.71 Kb)

Такі завіси треба міняти. Двері знімають за допомогою простого пристосування з підручних матеріалів.

dverzav3.jpg (61.74 Kb)

Ліві та праві завіси сучасного виготовлення.

dverzav4_5.jpg (65.94 Kb)

Викрутити старі шурупи інколи буває важко. Старе гніздо треба підлаштувати під нові завіси.

dverzav6_7.jpg (61.03 Kb)

Надто глибоке гніздо виправляють вкладенням з оргаліту. Карту завіси до дверної коробки прикручують довгими шурупами.

dverzav8_9.jpg (58.75 Kb)

Щоб полегшити встановлення дверного полотна стрижень нижньої завіси трішки вкорочують. Відпилявши, надфілем знімають фаску.

dverzav10_11.jpg (62.31 Kb)

Якщо потрібно, гнізда на ребрі дверного полотна теж слід підправити. До полотна двері прикручують верхню карту завіси.

dverzav12.jpg (65.24 Kb)

Дверне полотно зайняло своє місце. Аерозольні напівсинтетичні мастила, що мають високий ступень адгезії, добре використовувати для дверних завісів.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up