Підвісний унітаз, як прикмета фешенебельних готелів та дорогих будинків, здається потребує більше робіт з комунікаціями та оздобленням. А насправді це не складніше, ніж встановити традиційну модель.
Переваги підвісного унітазу: компактне розташування прихованого бачка, комунікацій та арматури. Ці моделі суттєво заощаджують простір та дають додаткову можливість підтримувати чистоту підлоги в туалеті. Полегшує завдання приховане підведення труб, у унітаза передбачені точки кріплення до стіни та підключення до водоводу та каналізації. Особливо зручно працювати застосувавши монтажну систему для підвісного типу унітазу. Унітаз з розташуванням на підлозі доцільний лише там, де нема системи прихованого монтажу труб в стінах.
Щоб вірно відрізати по довжині труби підведення та стоку, слід максимально точно визначити відстань від зовнішньої поверхні плитки крізь гіпсову плиту в стіні.
Висота встановлення
Маючи в комплекті систему інсталяції підвісний унітаз досить лише навісити на шпильки та затягнути гайки (1, 2). Однак, перед тим слід визначити зручну висоту його встановлення. Зазвичай висота від підлоги до сидіння складає 40-50 сантиметрів. Все залежить від росту домочадців, все це треба визначити вже при монтажі системи, але до обшиття гіпсовими плитами та облицюванням її плиткою.
Пізніше на ці дві шпильки будуть вішати туалетну раковину. Тильні гайки неможливо загвинтити дуже далеко. Передні гайки призначені для завертання шпильок гайковим ключем.
Одержаний розмір переносять на урізки труб, які потім прикріпляють до унітазу. По позначених лініях на урізки труб намотують липку стрічку, яка на допустить зміщення полотна пилки при розрізанні.
Підключивши урізки до відповідних труб, унітаз закріпляють остаточно, затягуючи гайки на шпильках. Перед тим, як встановити кришку унітазу, у відповідних місцях на її нижньому боці закріпляють гумові пробки.
Гак для кріплення загнутим кінцем заводять знизу та збоку в отвори верхньої та нижньої деталей кришки. Перевернувши складену кришку, в кріпильний отвір унітазу вставляють гак та знизу прикручують до нього гайки.
Щоб відкрити запірний кран для подавання води, знімають кріпильний шаблон на клавіші бачка для змиття. Відкривши запірний кран, можна знову встановити кріпильний шаблон. За цей час бачок знову наповниться водою.
Щоб пригвинтити клавішу бачка, зліва та справа заводять пластикові корки. Вони виконані таким чином, що, як лише буде встановлена необхідна відстань між поверхнею стіни та інсталяційною системою, вони защіпаються. Після цього пригвинчують тильну частину клавіші бачка.
Включення клавіші здійснюється крізь пластиковиц корок, заведений всередину. Перед тим, як надіти кришку на бачок, слід ще раз перевірити його роботу.