Гараж: склад під стелею

By: Євген

garsklad0

Щоб ящики з запасними частинами, спортивним та дачним реманентом не стояли під ногами в гаражі, але залишались доступними, треба зробити підвісну систему зберігання.

garsklad2

Почати треба з придбання пластикових ящиків, в яких будуть зберігатися речі. Єдина вимога до цих місткостей – у них має бути хоч би невеличкий (один-два сантиметри) кант. Щоб змонтувати полозки треба заміряти внутрішні та зовнішні розміри ящика, визначивши розміри канта (1).

Далі починають виготовляти полозки у вигляді двотаврових балок з дошок та товстої фанери. Верхньою полицею двотаврову балку прикріпляють до стелі, а нижні полиці, це напрямні для ящиків. Основою балки може слугувати соснова дошка товщиною у сорок міліметрів та шириною – дев’яносто. Нижні та верхні полиці роблять з фанери 20 мм завтовшки.

Пропоновані розміри деталей, які обирають залежно від розмірів ящиків:

  • Основа балки – 1220х90х40 – 4 шт.
  • Верхня полиця – 1220х125х20 – 4 шт.
  • Нижня полиця – 1220х75х20 – 4 шт.
  • Обмежувальна планка – 200х40х20 – 1 шт.
garsklad1_2

Визначають розміри ящика. Закріпляють нижню полицю двотавра.

garsklad3_4

Так прикріпляють верхню полицю та позначають лінію розмічування.

garsklad5_6

Відступають від країв по 300 мм, свердлять отвори та прикріпляють першу напрямну. За допомогою шаблону позначають положення інших напрямних.

garsklad7_8

Закріпляють цвяхами інші напрямні та перевіряють, як пересуваються ящики на полозках. Остаточно закріпляють полозки на стелі.

garsklad9_0

По центру прикріпляють обмежувальну планку

Якщо пощастило знайти ящики довжиною, наприклад, 600 мм, то дошку для основи ріжуть на чотири частини довжиною 1220 мм з урахуванням того, що в конструкції буде присутня ще й обмежувальна планка розмірами 20х40 мм.

Після цього з фанери випилюють нижні полиці шириною у 75 мм та прикріпляють їх до основи клеєм та шурупами (2). Аналогічно й верхні полиці, ширина яких – 125 мм (3).

Відступивши від країв конструкції по 300 мм, проводять дві лінії на стелі гаражу там, де буде розташоване основне кріплення полозок (4, 5).

Закріпивши одну напрямну на стелі, позначають положення сусідніх напрямних по шаблону (6), закріпляють їх цвяхами та перевіряють, як рухаються ящики у полозках (7).

Далі остаточно прикручують напрямні шурупами для лаг (Ø 6х90 мм) крізь просвердлені отвори Ø 4,5 мм (8).

По центру конструкції закріпляють обмежувальну планку (9) – отже склад на стелі – готовий.