Шви на стиках листів гіпсокартону - як правильно робити кромку / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Шви на стиках листів гіпсокартону - як правильно робити кромку


gipsokarton_kromka.jpg (144.47 Kb)

Гіпсокартон багатьох приваблює легкістю монтажу, але інколи на швах між листами з’являються тріщини. Фахівці та виробники стверджують, що справа тут у дотриманні технології монтажу та шпарування стиків.

Причиною тріщин на швах між листами гіпсокартону є сам матеріал, яких «дихає». Всотуючи вологу, листи розширюються, а віддаючи вологу у сухе повітря – стискаються. Таким чином здійснюється постійний внутрішній рух матеріалу. Якщо встановити гіпсокартон з порушенням технології, шви розійдуться, хоча зробити такі шви, в яких ніколи не з’являться тріщини теж можливо.

Обираємо правильну кромку

Гіпсокартон з прямими кромками, це вже минуле. Зараз можна вільно придбати листи з потоншеною кромкою та напівкруглою потоншеною кромкою. Такі типи листів є, наприклад, у листів КНАУФ і фахівці рекомендують використовувати саме їх для отримання глибокої вийми на стиках. Зашпаровуючи цю вийму треба класти товстий шар шпаклівки, а її чим більше, тим з’єднання міцніше. При цьому вся суміш розкладається в заглибині та не створює горбочків на швах. При з’єднанні листів з напівкруглою потоншеною кромкою можна покласти шар шпаклівки товщиною до п'яти міліметрів.

Така кількість сполучного матеріалу надійно скріплює гіпсові плити, тому при коливанні вологості при внутрішніх рухах матеріалу тріщини не виникають.

Як кроїти гіпсокартон та робити фаску

При монтажі гіпсокартон нерідко приходиться різати. Але треба знати, що обшивати поверхню маленькими шматочками не можна, всі деталі мають бути суцільними. Замість обрізків слід скористатись великим листом гіпсокартону та вирізати фігуру потрібної конфігурації. Чим в конструкції менше з’єднань, тим менша вірогідність розвитку тріщин на швах.

Крім того, всі вирізані кромки повинні мати фаски. Технологія КНАУФ, наприклад, передбачає кут фаски кромки листа у 22,5 градуси, щоб кут стика склав 45 градусів. Цього досить, щоб товстим шаром шпаклівки було легко заповнити з’єднання.

Фаску знімають пружковим струганком, оскільки звичайний ніж порве картон та розкришить гіпсову серцевину. Якщо заводські кромки бажано ґрунтувати перед шпаклюванням, то для самостійно обрізаних гіпсових плит ґрунтовка обов'язкова.

Якщо з гіпсокартону будується кут в дев'яносто градусів (дверний проріз, кути стін, стелажів, прямокутні колони), тоді обрізну кромку слід залишити рівною, без кутів та фасок.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up