Мозаїчна картина

By: Євген

moz1

Для створення мозаїчного полотна треба багато що і знати, і вміти, але, користуючись докладними рекомендаціями, заснованими на досвіді фахівців, кожен може випробувати себе у цій захоплювальній справі.

Для виготовлення мозаїчної копії краще обирати багатобарвні та яскраві картини, з крупними мазками. Це полегшить виготовлення чіпсів для окремих фрагментів. Звісно, це буде умовна копія, оскільки справжня копія має передавати всі кольорові барви оригіналу. Але у нас кольорова гама буде обмеженою наявністю скляних скалок, тож можна на додаток дозволити собі ще деякі вільності. Тобто в результаті може вийти зовсім новий твір, зроблений «по мотивах» оригіналу.

Багато хто вважає, що мозаїка зі смальти та скла виглядає «живою». Але, якщо зробити цей твір на дерев’яній основі, вона може вийти занадто живою, коли дошка, висихаючи, почне крутитися гвинтом та міняти свою форму. Тож, для основи слід обрати щось інше, наприклад, алюмінієву композитну плиту завтовшки у три міліметри – такі плити використовують для оздоблення фасадів будівель. Відомі такі бренди, як «Алюкобонд» та Goldstar. Щоб потім не виникали проблеми з обранням рамки, можна зробити таке собі паспарту – під рамку, яка буде – приклеїти накладки з цієї ж плити.

Обрану картину роздруковують у кольорі під потрібний розмір, не забуваючи про місце для рамки.

Для мозаїки обирають скалки кольорового художнього скла, яке можна придбати в будь-якій вітражній майстерні. Працюючи зі склом, слід обов’язково використовувати захисні окуляри.

moz1_2

1. Роздрукований малюнок приклеюють клеєм «ПВА Момент D3», залишаючи зону для рамки. Коли клей повністю (це важливо!) висохне, шаблон ґрунтують тем же клеєм, але трішки розведеним водою. 2. Верхню та нижню частини рамки роблять лише з квадратних чіпсів. Щоб максимально використати скалки скла, на бічні поверхні додають бой скла.

Після повного викладання паспарту з мозаїки, краї шаблону закривають малярною стрічкою та заповнюють шви темно-синьою затиркою для плитки Ceresit. Тепер паспарту – готове.

moz3_41

3. Тепер – до картини. Щоб зручно було працювати, крім пінцету слід обов’язково мати оливний склоріз 4. …щипці для ламання скла… 5. …та гострозубці для мозаїки Golden Eagle.

moz5_6

6. Можна скористатися і гострозубцями Zag-Zag німецької фірми Bohle, але вони десь в чотири рази дорожче. Вони зручні торбинкою для складання скалок скла, які дякуючи цьому пристосуванню не розлітаються у всі боки.

moz7_81

7_ 8. Обома типами гострозубців можна розділяти скло на будь-якої форми скалки та шматочки, це важливо при складанні.

Саме виготовлення хоча і довге, але досить просте. Беруть скалку скла обраного кольору та гострозубцями розділяють його на довгуваті чіпси. Якщо шматок скла надто великий, його перед тим розрізають склорізом на смужки а потім вже ламають щипцями. Чіпси краще клеїти колотим боком назовні, тоді скло більше подібне на смальту.

moz9_10

9. Для роботи (за виключенням кріплення картини) використовують клей «ПВА Момент D 3» в пластикових пляшечках, з яких дуже зручно наносити його на чіпси.

10. Викладати мозаїку краще із самого складного місця, наприклад, з обличчя.

11. Після цього викладають основні частини фігур.

moz11_121

12. На довершення заповнюють фон. При цьому слід пильнувати правильність напряму укладання мозаїки.

moz13_141

13. Петлю для підвішування картини зі шкіряного ремінця приклеюють до заднього боку взуттєвим клеєм «Момент Марафон», перед тим знежиривши поверхню панелі.

14. Далі для надійності фіксують ремінець по всій довжині липкою стрічкою.

moz15

15. Тепер мозаїчна картина готова.