Жардиньєрка у вигляді сходинок

By: Євген

zhrd1

Жардиньє́рка – (франц. від jardin – сад – jardiniere) – етажерка або підставка для кімнатних квітів.

Яким би широким не було підвіконня, розташувати на ньому велику кількість горщиків з кімнатними рослинами неможливо. Кращим рішенням буде спеціальна підставка, яку може зробити кожен домашній майстер.

Звичайно, стандартне підвіконня можна розширити або навіть замінити більш містким, але є й інший спосіб організації додаткових місць для розміщення горщиків з кімнатними рослинами. Досить оригінальною та достатньо функціональною та привабливою будовою може стати східчаста жардиньєрка, яка має не лише полички, на які можна поставити квіти, але й порожнину під висувні шухляди для зберігання дрібного садового реманенту, горщиків та добрив.

Щоб виготовити таку східчасту підставку для квітів, знадобляться стругані соснові дошки (краще – клеєні) завширшки у 300 мм, які розрізають до довжини1180 мм.

  1. З двох дошок роблять косоури, так, як на малюнку. З трьох інших вирізають сходинки, а ще з одної поличку, у порожнину під якою можна встановити висувні шухляди. Сходини прикріпляють шурупами до косоурів, використовуючи допоміжні бруски 20х20 мм.

  2. zhrd2
  3. Висувні шухляди складають за допомогою клею та тонких довгих саморізів, виходячи з розмірів порожнини над поличкою. Деталі для шухляд вирізають з товстої фанери.

  4. У такому вигляді жардиньєрка, звісно, самостійно стояти не може. До неї слід приробити задню стінку, яка зможе підпирати всю конструкцію та одночасно буде слугувати опорою для верхньої сходинки. Задню стінку можна виготовити з більш дешевого матеріалу, наприклад, з ламінованого ДСП білого кольору. З ДСП можна виготовити і весь виріб, вкривши по тому його кольоровим лаком. Жардиньєрку, що стоїть біля стіни, спирають на брусок, який прикріпляють до стіни шурупами з дюбелями.