Незвичний декор за допомогою фактурного валика: різновиди та матеріали валиків / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Незвичний декор за допомогою фактурного валика: різновиди та матеріали валиків


valik0.jpg (72.07 Kb)

Збираючись фарбувати або тинькувати стіни, багато хто чомусь забуває про такий інструмент, як фактурний валик, але даремно. Завдяки цій простій приспособі інтер'єр житлового приміщення можна зробити справді оригінальним

valik1.jpg (95.97 Kb)

В залежності від призначення цей інструмент може бути двох різновидів: для створення візерунку, який імітує фактуру природного матеріалу, та для відбитку абстрактного орнаменту або малюнку, що повторюється. Ще декілька типів визначають і за матеріалом виготовлення.

Валик для фактури

За допомогою цього пристосування можна створити оригінальну рельєфну поверхню, яка нагадуватиме фактуру шкіри, природного каменю, текстилю. Найчастіше валик використовують при фарбуванні тиньку. Завдяки його використанню можна досягнути візуального ефекту, незвичного для міського інтер'єру.

valik2.jpg (64.6 Kb)

Зробити інструмент можна і власноруч зі шматків тканини, хутра, та навіть поліетиленового пакету. Але якщо ви бажаєте досягнути високого ступеню імітації, краще придбати вже готовий виріб

Валик для орнаменту (текстурний)

Для нанесення делікатного малюнку нерідко використовують конструкцію з особливою рамкою-аплікатором, на якій закріплюють одразу два валики: один робочий, з вирізаним на ньому візерунком (текстурою), а другий – який фарбує, виготовлений з м'якого поролону. У зафіксованому вигляді вони мають бути щільно притиснені один до одного.

valik3.jpg (56 Kb)

Просочений фарбою поролоновий валик, торкаючись в процесі роботи з текстурним, безперервно наносить на нього фарбу. Завдяки такій технології зображення відбивається на стіні досить чітко, без патьоків та пробілів. Таким зображенням може бути орнамент з квітів, чудернацький геометричний візерунок, фігури тварин або абстрактна композиція.

Якщо малюнок не дуже складний, та в ньому немає тонких ліній, що перетинаються, то користуватися додатковим валиком для фарбування не обов'язково.

Основні матеріали для виготовлення

Поролон

З цього матеріалу переважно роблять простий інструмент без будь-якої текстури. Але бувають поролонові валики і з різними візерунками, наприклад з дрібних симетрично розташованих заглиблень, які залишають орнамент з ефектом бульбашок.

Таким виробом рекомендують наносити фарбу на водяній основі або фарбувати дрібнодисперсний тиньк. Головне, щоб у складі цього тиньку не було речовин, що розчиняють полімери, бо валик почне розсипатися ще під час роботи.

valik4.jpg (78.44 Kb)

Валик з поролону не слід притискати до поверхні надто сильно: м'який матеріал може зім'ятися та малюнок не відіб'ється належним чином.

Пінопласт

Пінопластовий інструмент має незначну вартість, але його прийдеться часто заміняти внаслідок недостатньої міцності. Ним добре користуватися при незначних обсягах робіт, як одноразовим інструментом.

Силікон або гума

Це, без сумніву, найкращі матеріали, оскільки в них об'єднані дві важливих якості: м'якість, яка дозволяє створити візерунок без пробілів, та пружність, дякуючи якій малюнок виходить чітким та не зливається у суцільну фарбовану смугу. Характеристики міцності силіконових та гумових виробів теж на висоті.

valik5.jpg (69.09 Kb)

Тканина

Валики, що мають робочу поверхню з тканини для надання поверхні рельєфної фактури. Їх виготовляють з натуральних або синтетичних ниток, інколи з натурального хутра. В магазині слід упевнитись що волокна не випадають та тримаються міцно. Вироби з хутряним покриттям служать довго, а з довгим ворсом – не завжди.

valik_6.jpg (58.58 Kb)

Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Маленькі кухні дизайн

30 Dec 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Привітання з Новим Роком - кол...

30 Dec 2021 ,fersht
Шукаєте листівки для привітань з Новим роком?...

Что учитывать, когда в объявле...

29 Dec 2021 ,fersht
Не только специалисты могут искать срочную ра...

Кухня студія - тренди в дизайн...

29 Dec 2021 ,orest
Кухня-студія стала звичним рішенням для збіль...

Акцентна стіна

06 Dec 2021 ,fersht
Акцентна стіна — це така одна стіна в інтер’...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up