Оформлення зони відпочинку на дачній ділянці / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Оформлення зони відпочинку на дачній ділянці


zona_vidpochinku.jpg (420.4 Kb)

Мангал або барбекю, басейн, теніс, шезлонги, гойдалка, музика – все це приходить до голови, коли мова заходить про відпочинок на дачній ділянці. Правильно та зручно розмістити всі ці речі можна за допомогою зонування простору, який є у вашому розпорядженні за містом.

Розбиття простору на зони допоможе відокремити місця як для активного відпочинку, так і затишного усамітнення, а зв’язати їх між собою в єдиний ансамбль можна ра допомогою продуманого розміщення рослин, використовуючи подібні матеріали або кольори для різних за призначенням конструкцій. Цьому допоможуть пересувні меблі, спортивний інвентар, вазонки з квітами, які ж до того допоможуть легко трансформувати ділянку. Пропонуємо тут і фото готових рішень для організації відпочинку.

zona_vidp1.jpg (.28 Kb)

Дуже важливо дотримуватись єдності стилю при прийнятті рішень з оздоблення дачної ділянки. Для зони відпочинку досить і двадцяти-тридцяти квадратних метрів. Геометрична форма зони тут не має особливого значення, при умові, що вона гармонічно впишеться у загальну панораму ділянки.

Якщо зону відпочинку розташувати поряд з будинком, з неї можна спостерігати за всією ділянкою, а якщо розташувати її на протилежному боці території, це додасть глибини вашому саду. Погода не повинна руйнувати ваших планів та заважати відпочинку, тобто треба забезпечити захист від дощу та вітру, але при тому в холодні дні має бути можливість грітися на сонці, а в спеку ховатися у тінь. Прийдеться вирішити і ще дві протилежних задачі – відгородитися від дороги та забезпечити гаоний краєвид.

Робити капітальну кам’яну або бетонну стіну треба лише при наявності шумної вулиці або неспокійних сусідів. У всіх інших випадках господарські будівлі ховають від сторонніх очей невеличкими дерев’яними парканами, рейковими шпалерами та живими огорожами.

Якщо зона відпочинку розташована біля будинку, набагато простіше робити як навіс над нею, так і огороджувальну стінку, бо їх можна кріпити до несучих опор будівлі.

В залежності від призначення та загального стилю «маєтку» обирають й інтер’єр зони відпочинку. Англійський сад навряд чи можна оздобити скіфськими бабами, а копії витворів східного мистецтва розмістити поряд з фурою та речами в силі «кантрі». Але традиційно, незалежно від стильової приналежності, можна ставити альтанку, перголу, яку повивають в’юнкі рослини, навіть масивну кам’яну споруду або складний пластиковий павільйон.

Продовжити житловий простір в наших кліматичних умовах можливо за рахунок зон на свіжому повітрі, але слід потурбуватися про дах, освітлення та обігрів на випадок прохолодних днів та вечорів. Тоді «вечори відпочинку» можна влаштовувати з початку весни і аж до приморозків.

Якщо ви ні в якому випадку не схильні займатися шашликами у дощову погоду, навіс можна і не робити, а закрити лише вогнище. Якщо для альтанки використовують каміння, то обирають його тієї ж породи, що й для каміна. Поверхня зони відпочинку має бути вимощена, щоб після дощу залишалась можливість пересуватися. Якщо стіл із стільцями розташовані на газоні, то на дренажний шар слід викласти окремі кам’яні плити «острівцями», ретельно вирівнюючи поверхню, щоб не виникали проблеми, коли прийде час косити траву. Плити для цілковитого мощення слід обирати чотири-шість сантиметрів завтовшки. З таких же плит треба робити доріжки, які пов’яжуть зону для відпочинку з рештою садової ділянки.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Найкращим домінуючим елементом у вашому саду буде водоймище. Не так вже й складно оформити зону відпочинку декоративним ставком, та й утримувати його можна без особливих труднощів. Тут не потрібна постійна фільтрація та ретельне очищення. Але треба досить якісно герметизувати дно матеріалами з плівки для запобігання витікання води та заболочування дільниці. Біля плавального басейну треба робити дренаж. Поряд з басейном краще не саджати дерева, щоб листя не падало до води.

zona_vidp2.jpg (89.27 Kb)

У саду зовсім не зайві, а навіть традиційними є гойдалка та гамак, причому гойдалки промисловість випускає не тільки для дітей, а й для дорослих, причому такої вантажності, що на ній може гойдатися декілька людей. Для гамака зовсім не завжди потрібні стовпи. Бувають і переносні системи, навколо яких можно організувати зону відпочинку, та прикрасити, наприклад, вазоном з квітами. Така зона легко переміщається і на іншу галявину.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up