Оформлення зони відпочинку на дачній ділянці

By: Євген

zona_vidpochinku

Мангал або барбекю, басейн, теніс, шезлонги, гойдалка, музика – все це приходить до голови, коли мова заходить про відпочинок на дачній ділянці. Правильно та зручно розмістити всі ці речі можна за допомогою зонування простору, який є у вашому розпорядженні за містом.

Розбиття простору на зони допоможе відокремити місця як для активного відпочинку, так і затишного усамітнення, а зв’язати їх між собою в єдиний ансамбль можна ра допомогою продуманого розміщення рослин, використовуючи подібні матеріали або кольори для різних за призначенням конструкцій. Цьому допоможуть пересувні меблі, спортивний інвентар, вазонки з квітами, які ж до того допоможуть легко трансформувати ділянку. Пропонуємо тут і фото готових рішень для організації відпочинку.

zona_vidp1

Дуже важливо дотримуватись єдності стилю при прийнятті рішень з оздоблення дачної ділянки. Для зони відпочинку досить і двадцяти-тридцяти квадратних метрів. Геометрична форма зони тут не має особливого значення, при умові, що вона гармонічно впишеться у загальну панораму ділянки.

Якщо зону відпочинку розташувати поряд з будинком, з неї можна спостерігати за всією ділянкою, а якщо розташувати її на протилежному боці території, це додасть глибини вашому саду. Погода не повинна руйнувати ваших планів та заважати відпочинку, тобто треба забезпечити захист від дощу та вітру, але при тому в холодні дні має бути можливість грітися на сонці, а в спеку ховатися у тінь. Прийдеться вирішити і ще дві протилежних задачі – відгородитися від дороги та забезпечити гаоний краєвид.

Робити капітальну кам’яну або бетонну стіну треба лише при наявності шумної вулиці або неспокійних сусідів. У всіх інших випадках господарські будівлі ховають від сторонніх очей невеличкими дерев’яними парканами, рейковими шпалерами та живими огорожами.

Якщо зона відпочинку розташована біля будинку, набагато простіше робити як навіс над нею, так і огороджувальну стінку, бо їх можна кріпити до несучих опор будівлі.

В залежності від призначення та загального стилю «маєтку» обирають й інтер’єр зони відпочинку. Англійський сад навряд чи можна оздобити скіфськими бабами, а копії витворів східного мистецтва розмістити поряд з фурою та речами в силі «кантрі». Але традиційно, незалежно від стильової приналежності, можна ставити альтанку, перголу, яку повивають в’юнкі рослини, навіть масивну кам’яну споруду або складний пластиковий павільйон.

Продовжити житловий простір в наших кліматичних умовах можливо за рахунок зон на свіжому повітрі, але слід потурбуватися про дах, освітлення та обігрів на випадок прохолодних днів та вечорів. Тоді «вечори відпочинку» можна влаштовувати з початку весни і аж до приморозків.

Якщо ви ні в якому випадку не схильні займатися шашликами у дощову погоду, навіс можна і не робити, а закрити лише вогнище. Якщо для альтанки використовують каміння, то обирають його тієї ж породи, що й для каміна. Поверхня зони відпочинку має бути вимощена, щоб після дощу залишалась можливість пересуватися. Якщо стіл із стільцями розташовані на газоні, то на дренажний шар слід викласти окремі кам’яні плити «острівцями», ретельно вирівнюючи поверхню, щоб не виникали проблеми, коли прийде час косити траву. Плити для цілковитого мощення слід обирати чотири-шість сантиметрів завтовшки. З таких же плит треба робити доріжки, які пов’яжуть зону для відпочинку з рештою садової ділянки.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Найкращим домінуючим елементом у вашому саду буде водоймище. Не так вже й складно оформити зону відпочинку декоративним ставком, та й утримувати його можна без особливих труднощів. Тут не потрібна постійна фільтрація та ретельне очищення. Але треба досить якісно герметизувати дно матеріалами з плівки для запобігання витікання води та заболочування дільниці. Біля плавального басейну треба робити дренаж. Поряд з басейном краще не саджати дерева, щоб листя не падало до води.

zona_vidp2

У саду зовсім не зайві, а навіть традиційними є гойдалка та гамак, причому гойдалки промисловість випускає не тільки для дітей, а й для дорослих, причому такої вантажності, що на ній може гойдатися декілька людей.

Для гамака зовсім не завжди потрібні стовпи. Бувають і переносні системи, навколо яких можно організувати зону відпочинку, та прикрасити, наприклад, вазоном з квітами. Така зона легко переміщається і на іншу галявину.