В залежності від первинного задуму лоджія може виконувати різні функції – бути продовженням вітальні, зимовим садом, кабінетом, місцем для відпочинку. Не можна лише винести на лоджію «мокрі» зони – ванну або кухню. Але шинквас або барний стояк – можна облаштувати, тим більше, коли лоджія примикає до кухні.
Перетворення
Оздоблення стін може візуально об’єднувати лоджію з кімнатою, або контрастувати з нею. Те ж стосується й матеріалу підлоги. Для приміщення, що виходить на північ – краще обрати барви, що відбивають світло – голубий, білий, світло-зелений, бежевий. Для лоджії, що цілий день купається у сонячному світлі, краще використати спокійніші кольори – синій теракотовий, світло-коричневий, сірий. Вікна зручніше захистити від сонячного світла не завісками, а жалюзі.
1. На лоджії облаштований повноцінний кабінет з куточком для відпочинку. 2. Лоджія складає з кімнатою єдиний простір та відокремлена від неї лише ажурною конструкцією.
Опалення лоджії здійснюється виносними електроприладами – електрокаміном, оливним радіатором, конвектором. Не зайвим буде й кондиціонер з функціями зменшення та підвищення температури. Але цього може бути замало, якщо не організувати якісного утеплення підлоги, стелі та стін.
Для оформлення балкону потрібні будуть й меблі. Шафи й тумби мають бути не лише привабливими, але бути стійкими до зносу та вигорянню. Що стосується дизайну, краще триматися мінімалізму та лаконічності – у малому просторі химерні меблі будуть виглядати не на місці. Використовувати краще світлі барви, а оздоблення лоджії та меблі мають бути між собою в гармонії.
Спрощення
Приєднувати лоджію краще у каркасно-монолітних будівлях, адже там немає несних стін. У будинках з цегли, панелей або блоків подібне облаштування може викликати змінення теплового контуру будівлі та викликати певні проблеми. Засклення не повинно виступати за огородження – зовнішнє обшиття лоджії або балкону зберігають або імітують, а утеплення роблять з внутрішнього боку і обов’язково з негорючих матеріалів.
Потрійний склопакет – краще
Пластикові рами краще дерев’яних, які дорогі, та не зовсім прості у догляді. Пластикові рами є універсальними, їх можна надати будь-яку фактуру та колір. При обранні склопакету краще зупинитися на потрійному енергозберігаючому, вкритому спеціальними речовинами або плівкою. Важливим є якість фурнітури: стулки не повинні пропускати повітря, а шви та стики мають бути ретельно ущільнені.
Комплексне утеплення
Перед тим, як утеплити балкон або лоджію, слід забезпечити надійний захист майбутньої теплоізоляції від впливів зовнішнього середовища. Для цього всі шпарини та отвори замуровують поліуретановим герметиком. Для утеплення та звукоізоляції стін, підлоги та стелі дуже ефективні негорючі плити з мінеральної вати. Щоб захистити утеплювач від проходження водяних парів з теплого приміщення назовні, слід обов’язково встановити поверх нього пароізоляцію з теплого боку. Що стосується розмірів теплоізоляційного шару, то він залежить від кліматичних умов та конструктивного матеріалу лоджії. Для правильного розрахунку товщини утеплювача для кожного конкретного випадку спеціалісти компанії Rockwool розробили онлайн-калькулятор, який є доступним на сайті компанії.
Базальтова (кам’яна) вата – один з найкращих матеріалів для утеплення лоджій.