Перепланування: види перегородок

By: Євген

pereg0

Види перегородок

Щодо матеріалу

  1. Матеріал для перегородок має легко оброблятися, щоб з нього можна було створювати складні форми: арки, вигини та т. ін.
  2. Бути достатньо міцним, щоб можна було без вагань чіпляти підвісні полички, побутову техніку та т. ін.
  3. Згідно з типом майбутніх приміщень у перегородок мають бути високі значення звукоізоляції та вологостійкості.
  4. Відповідати санітарно-гігієнічним та протипожежним нормам, будуватися лише з матеріалів, що є екологічно чистими.
  5. Згідно з видом матеріалу, що використовується розрізняють способи будування між кімнатних перегородок: з панелей (дрібнозбірні), з дрібноштучних матеріалів (блочні та плитні – з цегли, каміння або склоблоків) та каркасні.
  6. Перегородки бувають стаціонарними, складано-розкладними та такими, що трансформуються.
pereg1

З газобетонних та газосилікатних блоків

Їх характеризує підвищена геометрична точність, легкість в укладанні та обробці, екологічність. Вони дуже популярні, але на жаль, цей матеріал має підвищену звукопроникність.

pereg2

З пінобетонних та піносилікатних блоків

Пінобетонні блоки одержують, змішуючи піноутворювач з піско-цементною або вапно-силікатною сумішшю. Порівняно великі розміри блоків суттєво підвищують швидкість робіт по укладанню, матеріал активно позбавляється вологи, що гарантує прискорене висихання складених конструкцій. Блоки можна легко обробляти – різати, пиляти, свердлити.

З цегли.

Це класичний варіант – перегородки з цегли. Для зменшення ваги перегородки використовують полегшені вигляди матеріалу – порожнисту або з порами цеглу.

pereg3

З пазогребневих плит (панелей)

Для виробництва таких плит використовують гіпс або суміш гіпсоцементно-пуццоланової сполучної маси та легких органічних або мінеральних наповнювачів. Ця продукція дуже якісна, у неї висока точність в геометрії, гладка поверхня. Перегородки, зроблені з таких плит не мають потреби в тинькуванні під фінішне оздоблення.

pereg4

З склоблоків

Склоблоки, це кубики з порожниною, що герметично закрита та створена двома скляними пластинами, що з’єднані між собою. Склоблоки мають досить міцності, вогнестікості, у них непогані тепло- та звукоізоляційні властивості, а ще додатково – вони пропускають світло. Склоблоками цікавляться дизайнери та архітектори ще й тому, що ці «кубики» можуть використовуватися, як своєрідні вітражі.

Каркасні перегородки

Щоб облаштувати каркасні перегородки використовують гіпсокартоні листи, ДВП та ДСП. Найбільш широко розповсюджені серед них – ГКЛ – з гіпсокартонними листами. Беззаперечними перевагами перегородок ГКЛ, що швидко будуються, є те, що з них можна будувати стіни з різних фігурних форм, криволінійних або ламаних, а самі конструкції будуть зовсім мало зменшувати площу приміщення. Матеріал ГКЛ-перегородок – легкий, міцний та такий, що «дихає».

pereg5

Алюмінієві та ПВХ-перегородки

Мають каркас, зроблений з ПВХ-профілю або алюмінію, який заповнюється склом, фанерою, ламінатом, деревиною, гіпсокартоном

pereg6

Дерев’яні перегородки

Мають каркас, складений зі шпонового профілю (або масиву), заповнювачі можуть бути різними. В каркас цих перегородок вставляють МДФ, масив, фанеру або ДСП.