Треба з розумінням ставитися до обрання архітектури нової печі, коли її зводять замість старої, особливо, коли ці роботи проводяться у старому заміському дерев’яному будинку. Адже на перше місце виходять вимоги пожежної безпеки та зручності користування спорудою. Ось один з прикладів вирішення цієї задачі.
Після повного демонтажу старої пічки разом з трубою та прибирання сміття починають з улаштування фундаменту нової споруди не забуваючи про додатковий захист дерев’яної стіни, якщо, як часто-густо буває, стара пічка стояла надто близько до неї. Наприклад, стіну можна огородити листом плаского шиферу, прикріпивши його на металеві профілі. Старий фундамент, можливо прийдеться укріпляти, зробивши опалубку та відливши армовану плиту.
Назначимо розміри фундаменту 90х75 см, а пічку будемо робити з плитою, оскільки від цього збільшиться площа випромінювання і саме з неї швидше піде тепло в перші десятки хвилин після розпалювання. Щоб змонтувати колосники, можливо, прийдеться класти частину попільника цеглою на ребро. Сам попільник можна викладати вже з другого ряду, якщо стеля в будинку занадто низька.
.. . . . . . .
Топку бажано викласти якнайбільше. Щоб вугілля та попіл від дров, що згоріли, легше попадали на колосник, навколо нього кладуть цеглини, пиляні під 45 градусів. З тильного боку топки можна зробити три димообіги перед тим, як підійметься до ковпаку над варильною плитою – це підвищить тепловіддавання пічки за рахунок збільшення поверхні, що нагрівається. А в самому ковпаку слід не економити на дверцятах для прочищення, та поставити їх не менше трьох, щоб без сторонньої допомоги можна було чистити пічку кожної осені перед новим опалювальним сезоном. Варильну плиту розмірами 41х41 см поставимо в дванадцятому ряді кладки, але це вже залежить від росту користувача пічки. Щоб прикрасити пічку, можна варильний простір оздобити двома арками.
Встановлення топочних дверцят та варильої плити
Тулово пічки можна закінчити двадцять п’ятим рядом, якщо стеля низька. Тут передусім враховуються вимоги пожежної безпеки і до стелі не слід доходити ближче тридцяти сантиметрів.
При такій схемі на кладку без урахування труби піде приблизно 600 цеглин.
Крім трьох дверцят для прочищення пічки (14х14 см), встановлюються дверцята попільника (14х25 см), паливневі дверці (25х35 см), чавунна варильна плита (41х41 см), дві колосникових решітки (25х39 см) та шибер.
В архітектурі труби слід зберегти стиль кладки пічки. Попередньо її викладають насухо внизу, підганяючи цеглини, щоб потім не мордуватися на даху, тоді все вийде красиво і добротно. Сподобається і вам і сусідам.
. . . . . .
Порядна схема пічки та оголовка димової труби, перекриття склепіння варильної камери та сама димова труба.
. . . . . .
Порядна схема пічки та оголовка димової труби, перекриття склепіння варильної камери та сама димова труба.
. . . . . .
Порядна схема пічки та оголовка димової труби, перекриття склепіння варильної камери та сама димова труба.