Оновлення кухні

By: Євген

kuh0

Щоб оновити кухню при мінімальних витратах можна спробувати зробити невеличкий косметичний ремонт. Навіть, коли кухонна техніка функціонує нормально, але зовнішній вигляд меблів не відповідає сучасним вимогам – кухню слід освіжити.

Меблі на кухні з часом втрачають свою привабливість та потребують ремонту, наприклад, заміни дверцят шаф та тумб, петель та іншої фурнітури. Обновити одноразово необхідно і облицювання стін, хоч би «фартух» над робочим столом.

kuh1

Фасади можна оклеїти листами ПВХ

kuh2

Листи ПВХ розкроюють таким чином, щоб заготівки виступали за кромки дверцят або лицьових панелей шухляд по всьому периметру на два сантиметри. Поверхню дверцят або панелі знежирюють, після чого на обидві поверхні, що мають контактувати, дрібнозубим шпателем наносять клей та дають йому трішки просохнути.

Примітка: надати кухні нового вигляду буде легше, якщо закріпляти елементи облицювання з лінолеуму до дверцят кухонних меблів не клеєм а за допомогою монтажної стрічки. Знімається таке облицювання легко – слід просто нагріти його феном. Сліди клею від стрічки видаляють розчинником.

Тож, хоча традиційний ремонті забирає немалих грошей та часу, проблему можна вирішити швидко та не дорого. Дверцята шаф та тумб, також лицьові панелі, фасади шухляд просто облицьовують покриттям на підлогу з ПВХ (лінолеумом). Асортимент таким матеріалів є досить великим та різнобарвним – зустрічаються матеріали однотонні різних кольорів, з графічними візерунками, з імітацією під деревину або керамічну плитку.

Стіну між тумбами та підвісними шафами, що оздоблена плиткою, обшивають алюмінієвими листами з текстурованою поверхнею. Розміри таких листів – 1000х600 мм або 1000х300 мм. Стики між покладеними листами майже непомітні. Лінолеум до меблевих дверцят та алюмінієві листи до стіни просто приклеюють. Залишки клею легко видаляються уайт-спіритом або бензином. Для кріплення лінолеуму до дверцят краще взяти прозорий клей, щоб з країв не залишалось плям.

Алюмінієві листи з декоративною шершавою поверхнею досить легко гнуться, різати їх можна ножицями по металу. Закріпляють листи за допомогою двохстороннього скотчу. При використанні такої технології всі роботи по оновленню кухні можна виконати за пару вихідних днів.

kuh3

Заготівку лінолеуму накладають на дверцята через прокладну плівку, вирівнюють її по кромці та видаляють плівку. Спочатку лінолеум пригладжують рукою, після чого прокатують валиком, качалкою або пляшкою. Краї лінолеуму, що звисають з-за кромки, обрізають ножем. Ніж слід тримати похило, щоб кромку зрізати на укіс.

Стіни кухні можна обшити і алюмінієвими листами

kuh4

За допомогою рисувалки та косинця розмічають алюмінієві листи. Розкроюють їх ножицями по металу або настільною дисковою пилою з твердостопними платівками. Гнути алюмінієві листи слід по краю верстату. До тильної поверхні деталі обшиття приклеюють декілька смужок липкої з двох боків стрічки. Під стики між листами підкладають смужку липкої стрічки. Лист, що укладають, стикують з попереднім та в напрямі від стика поступово притискають до стіни.

Не дорого та красиво: алюмінієве обшиття з витонченою поверхнею, покладена по старому облицюванню з керамічних плиток. Приємний вигляд тепер мають дверцята та лицьові панелі шухляд кухонних меблів, облицьовані лінолеумом.