Різновиди сходів / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Різновиди сходів


Сходи використовуються, мабуть, у кожному будинку, але, крім чисто функціонального навантаження, вони відіграють ще й неабияку естетичну роль, створюючи неповторну атмосферу індивідуального стилю будови. Це прикраса, один з центральних фрагментів інтер’єру, що додає позитивного настрою «рідної хати» та підкреслює оригінальність архітектурного розв’язання житла.

Сходи мають бути логічно пов’язані з архітектурою будинку, а в пректі, найчастіше – це суто функціональний елемент, технологічно та технічно прив’язаний до державних будівельних нормалей. Але при влаштуванні сходів важливо врахувати також зручність та функціональність конструкції.

shodi_rizn1.jpg (70.58 Kb)

Сходи у заміському будинку: а – мають бути добре освітлені, б – бажано, щоб стали частиною інтер’єра, в – повинна враховуватись функціональність.

shodi_rizn2.jpg (40.8 Kb)

Оптимальним вважається кут нахилу сходів – не більше 45о, при цьому висота сходини має бути 15 см, а ширина – 30 см. Ширина маршів та перехідних майданчиків краще не робити менш за 120 см, щоб не ускладнювати транспортування меблів та зробити зручними підйом та спуск. З цієї точки зору гвинтові сходи – досить незручний варіант.

Не дивлячись, що гвинтові сходи захоплюють мало місця, по них зовсім незручно пересувати меблі та й підійматися важче.

shodi_rizn3.jpg (42.79 Kb)

Для сходів з великою кількістю сходинок (більше п’ятнадцяти) проміжні сходові майданчики необхідні, та особливо зручні для зручності ходіння по поворотних сходах, де проміжні майданчики облаштовані в місцях повороту.

Сходи можуть бути не тільки з прямими маршами, але й комбіновані, де присутні елементи криволінійного маршу. Двомаршові сходи з проміжним майданчиком зручна для пересування, а на майданчику можна розташувати вазонки або ще якісь елементи декору.

shodi_rizn4.jpg (62.39 Kb)

Сучасні сходи роблять з найрізноманітніших матеріалів, як то – деревина, камінь, метал, цегла, бетон та навіть скло. Будь який з цих матеріалів можна використовувати всередині будинку.

Для зовнішніх сходів використовують лише ті матеріали, які байдужі до вологи та температурних коливань. Тут найкраще використати цеглу, бетон, каміння, чи метал. Для оздоблення бетонних сходів використовують поліровані мармурові та гранітні плити, керамічну плитку, мозаїку. Металеві завнішні сходи обов’язково обробляють антикорозійним покриттям. Але, якщо ви все ж таки оберете дерево, обов’язково слід обробити його вогнетривкою рідиною та антисептиком.

Всередині будинку зазвичай обирають поєднання металу та дерева, металу та каменю, металу та скла або кераміки.

Дерев’яні сходи всередині розповсюджені найбільше. Крім привабливого зовнішнього вигляду, з деревиною легко працювати, та й в ціні вона досить демократична. Найбільш популярними породами є сосна, дуб та бук.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Тут показані зовнішні сходи з готових бетонних сходин, покладених на металеві косоури та недорогі внутрішні дерев’яни сходи.

shodi_rizn5.jpg (67.79 Kb)

При створенні дерев’яних сходів, незалежно від породи деревини слід використовувати лише клеєні дерев’яні елементи, оскільки монолітна деревина досить швидко деформується та розтріскується.

Метал використовують для сходів, які ведуть у допоміжні приміщення, а на внутрішніх сходах металеві елементи комбінують з деревом, керамікою, склом. Металевими може бути косоури, сходини, бильця.

Скляні сходи – найбільш модернові, та для їх виготовлення використовують багатошарове скло – триплекс або мультиплекс. Тут недоліком є можливість дряпання скла та його слизькість.

Сходи з природнього або штучного каменю найчастіше личкують мармуром або гранітом, та тут слід враховувати, що мармур більш примхливий матеріал ніж граніт. Він легко дряпається всмоктує різні кислоти. Працювати з мармуром слід обережно. Якщо скористатися звичайним цементним розчином або клеєм, який використовують для керамічної плитки, на поверхні мармуру через деякий час з1являться плями, вивести які вже не вдасться. До того ж природний камінь коштує досить дорого, тому його краще замінити штучним, який від натурального не відрізниш, бо він виготовлений з використанням найсучасніших технологій.

Краще скористатись керамогранітом, який досить міцний та тривкий до хімічних впливів, та ще й буває з протислизькими властивостями.

shodi_rizn6.jpg (64.71 Kb)

Тут показані сучасні металеві сходи у стилі хай-тек та скляні сходи, які правда повинні використовуватись без участі маленьких дітей. Сходи зі штучного каменю, що не відрізнити від справжнього. Сходи, облицьовані керамогранітом. Красиві, але слизькі.

shodi_rizn7.jpg (62.87 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up