Портал для куткового електрокаміну / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Портал для куткового електрокаміну


portal_kamin0.jpg (104.54 Kb)

Порожній кут вітальні – це те місце, в якому доцільно облаштувати камін. Лише згадка про камін неодмінно викликає асоціації, пов’язані з теплом та затишком. На жаль, не завжди є можливість облаштувати справжній камін, особливо, коли мова йде про міську квартиру. В таких випадках можна зробити його імітацію, розмістивши електрокамін у саморобному порталі.

portal_kamin1.jpg (42.24 Kb)

Є багато конструкцій електрокамінів, в тому числі і з вентилятором. Є досить вдалі імітації, перед якими приємно перечікувати негоду разом із родиною зимовими вечорами. Імітація полін, що жевріють, здійснюється за рахунок пластикових муляжів.

Пропонується прикрасити подібний камін порталом, що ефект реалістичності був ще сильнішим. Тільки зробити це треба якісно. Спробуємо зробити його з плити MDF 19 мм завтовшки. Навантажувати цей виріб навряд чи прийдеться, тому його можна скласти з використанням лише клею. Для солідності всі стики мають бути ретельно припасовані, а всі лицеві поверхні порталу перед фарбуванням слід обробити личкувальною шкіркою зернистістю 120.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

У цьому випадку портал каміну складається з трьох головних елементів корпусу – нижнього, середнього та горішнього, які можна з’єднати між собою шурупами, тож клеїти їх не треба. Між задніми стінками корпусних елементів залишають зазор завширшки біля трьох сантиметрів. Крізь цей зазор частина тепла від лампи буде виходити. Основне ж тепло від нагрівання лампи виходить скрізь великий отвір попереду.

portal_kamin3.jpg (58.14 Kb)

Ілюзія полум’я досягається підсвічуванням, а гра язиків полум’я створюється за рахунок відблисків від рефлектору, що обертається

Таким чином треба виготовити три елементи корпусу. Нижню горизонтальна плиту – п’ятикутну основу, роблять з плити MDF за допомогою пили. Вздовж його передніх ребр слід приклеїти накладки для підсилення, які також вирізають з плити MDF.

Клей ПВА має сохнути не менше двох годин, після чого стамескою слід видалити його залишки. Після цього ексцентриковою шліфмашинкою обробляють всі помітні стики та ребра. Знизу вздовж країв другої горизонтальної плити клеять по дві підсилюючі прокладки.

portal_kamin4.jpg (82.16 Kb)

Ребра центральних накладок слід запиляти під кутом 22,5о. Задні та бічні стінки середнього корпусного елементу клеять на тільки то горизонтальної плити, але й до підсилюючих накладок, роблячи конструкцію більш жорсткою. В основі та задній стінці роблять отвори під провід електрокаміну й під кришку штепсельної розетки, щоб вона не заважала присунути портал щільно до стіни. Отвір під розетку вирізають електролобзаком, а під кабель –свердлом Фостнера діаметром 30 мм.

portal_kamin5.jpg (68.25 Kb)

Портал подібної конструкції вийде досить важким, тому його можна просто встановити в куті кімнати, не прикріплюючи до стін. При цьому бажано підкласти під нього відповідних розмірів підстилку, наприклад, гумову, коркову, або, навіть – металевий лист. Це не лише захистить підлогу від пошкоджень, але й прикрасить вигляд каміну. Електропроводи краще прокласти заздалегідь, тобто на етапі виготовлення нижнього корпусного елементу – потім робити це буде складніше.

portal_kamin6.jpg (125.91 Kb)

Перш ніж встановити корпусні елементи каміну, внутрішні поверхні середнього з них вкривають звичайною фарбою для стін яскраво-помаранчевого кольору. Це підсилить ефект «полум’я» з електрокаміну. Щоб камін був більш подібний на справжній, його поверхні слід відповідно оформити, додати трішки рустики.

portal_kamin7.jpg (55.3 Kb)

З цією метою їх обробляють ґрунтом глибокого просякнення, після чого – тинкувальним ґрунтом. Фактуру рустики можна створити нанесенням на ґрунтовані поверхні структурного тиньку широким пензлем рухами, що перехрещуються. Так все потім можна і залишити, або, згідно з вашим смаком, дати якогось кольору. Можна передбачити і дрова біля каміну – у нижній частині.

portal_kamin8.jpg (40.77 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Водоспади та фонтани у декорі ...

24 Sep 2020 ,fersht
Водоспад - це душа саду. так приємно відпоч...

Газон. Ідеї облаштування

11 Sep 2020 ,fersht
Гарний газон є частиною декоративного оформл...

Дивани з фанери. Ідеї

29 Aug 2020 ,fersht
Дивани з фанери - досить дешевий і практичн...

Вітальня середніх розмірів

18 Aug 2020 ,fersht
Будь-яка вітальня повинна бути функціонально...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

12 Jun 2020 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Квітник на подвір'ї. Ідеї

01 Jun 2020 ,fersht
Квітник це невід'ємна частина будь-якого по...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up