Приклад гаражного будівництва «три в одному»

By: Євген

z_1gar0

Вирішено, наприклад, робити гараж, як фрагмент житлової будівлі. Звісно, стиль, нахил даху та й ширина його диктуються архітектурою та дизайном основного будинка. Крім того, у складі гаражу можна спробувати влаштувати додаткові приміщення, наприклад, туалет та душовий відсік.

z_1gar1

Звідси ширина (3,6 м) та нахил даху вже відомі (малюнок 1), а на довжину може впливати багато факторів, у тому числі і якої довжини матеріал пропонують нам на лісоскладі. В нашому випадку це шість метрів.

z_1garmal1

Малюнок 1. Дві будівлі на заміські ділянці – дім та гараж – вирішено зробити єдиним ансамблем.

Взагалі, ця каркасна споруда є досить стандартною, але є й декілька нюансів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Якщо ділянка розташована на рівнинній місцевості, споруди на ній зазнають підвищеного вітрового навантаження. Для забезпечення міцного з’єднання дерев’яного каркасу гаражу з фундаментом не зайвим буде по кутах гаражу з фундаментом в цегляні стовпи цоколю (25х25 см) вставити анкерні шпильки на М16.

Просторову жорсткість конструкції фасадної частини каркасної будівлі підсилено спеціальними підкосами перетином 100х50 мм (малюнок 2).

z_1garmal2

Малюнок 2. Каркас гаражу, дякуючи конструкції з підкосами забезпечує міцність будівлі при потужному вітрі.

Навіс в задній частині гаражу (малюнок 3) не лише збільшує корисний об’єм під дахом будівлі, але й захищає від опадів вхідні двері з боку подвір’я.

z_1garmal3

Малюнок 3. Вид на каркас гаражу згори. Випинання даху на заднім фасадом захищає фронтон від опадів.

Додаткові вертикальні опори під кроквами в задній половині гаражу збільшують міцність конструкції та дозволяють зберігати на антресолях, створених покрівлею до двохсот кілограмів різних матеріалів та потрібних речей. Відсутність центральних стояків у декількох крокв в фасадній частині (малюнок 4) дозволяє зберігати під покрівлею в цьому місці громіздкі речі, наприклад, двомісний гумовий човен.

z_1garmal4

Малюнок 4. Вид каркасу від в’їзних воріт.

Несучі стояки каркасу також виготовлені з бруса 100х50 мм. Здається, що можна взяти й бруси меншого перетину, але треба підстрахуватися від бічного динамічного навантаження. Крім того, міцні стояки дозволять встановити між ними велику кількість полиць з урізків дошок 100х25 або 120х25 мм.

Підлогу гаражу можна не бетонувати, а зробити дерев’яний настил. В цьому випадку, якщо є бажання заощадити на деревині, можна зробити настил з обрізних дошок товщиною 25 мм, але подовжні лаги розташувати особливим чином.

Основні подовжні лаги перетином 100х50 мм (чотири штуки) треба вкласти приблизно по колії авто, а три лаги 50х50 мм розташувати по краях гаражу та по центру. При цьому максимальний просвіт дошок настилу складе не більше півметра.

Оскільки машину в гаражі зазвичай ставлять приблизно на одне й те саме місце і настил під колесами рано чи пізно прогнеться, додатково слід прибити до нього згори вісім подовжніх шестиметрових дошок 100х14 мм (по чотири штуки на кожну колію), щоб більш рівномірно розподілити статичне навантаження від коліс. Тоді настил прогинатися не буде.

У негоду, коли машина заганяється в гараж мокрою, з неї на підлогу стікає вода, тому дошки треба красти з зазором. Дерево набрякає, потім висихає або промерзає, а зазори компенсують деформації, які при цьому виникають.

Тож внутрішні розміри гаражу склали 3,4х5,8 метри. Цього цілком досить для авто розмірами 1,8х4,3 метри.

Що стосується санвузла, то у куті гаражу можна виділити відсік для нього (малюнок 5), зробити каркас з брусків 50х50 мм, утеплити стіни, стелі та двері листовим пінополістиролом товщиною 50 мм, потім обшити оргалітом (до речі, як і весь гараж). Душова в плані являє собою прямокутну трапецію з розмірами 130х200х60 см.

z_1garmal5

Малюнок 5. Відсік для санвузла на перший погляд здається затісним, але насправді в ньому досить місця для душової кабіни, умивальника та унітаза.

Щоб скидати стічну воду поряд з гаражем прийдеться збудувати поряд з гаражем фільтр-відстійник.

Таким чином була створена будівля, яка одночасно служить гаражем для авто, приміщенням для зберігання матеріалів, інструментів, садового реманенту, велосипедів, гумового човна і має свій утеплений санвузол.

Слід додати, що розміри гаража були вимушеними, щоб не руйнувати єдність стилю двох сусідніх будівель – будинку та гаражу. Але внутрішні розміри гаражу 3,4х5,8 м для одного авто біля заміського будинку є необхідним мінімумом.