Класичний карпорт

By: Євген

carport0

Багато хто з автовласників воліють мати на заміській ділянці замість стаціонарного та досить дорогого гаражу укриття для свого авто, яке добре продувається повітрям. Такі недорогі автоукриття називають навісами, відкритими гаражами, а ще – карпортами.

В таких умовах машина швидко сохне та вірогідність появи корозії – зменшується.

carport1

Є дуже багато конструкцій карпортів для автомобілів, за зовнішнім виглядом, за розмірами, за матеріалами, з яких вони зроблені. Такий навіс можна зробити власноруч або, підшукавши потрібний проект, доручити будівництво будівельній фірмі. Але розібратись з різноманітними конструкціями прийдеться самому, щоб в подальшому контролювати хід і якість будівництва.

Дуже популярними є дерев’яні конструкції карпортів. Нерідко елементи несучого каркасу, такі як стояки, прогони та крокви виготовляють з клеєної деревини. Стояки 100х100 встановлюють на анкери, які бетонують в основу під покриття підлоги. Останнім часом з’єднання деталей конструкцій карпортів виконують за допомогою металевих перфорований профілів.

carport2

Дах карпорту можу бути пласким з ухилом або двосхилим. Покрівлею може слугувати будь-який покрівельний матеріал, наприклад, ондулін або сотовий полікарбонат. Під навісом можна обладнати відсік для зберігання інструментів та садової техніки. Стіни відсіків нерідко роблять з щитових конструкцій.

carport6

Невеличкий господарський блок під навісом карпорту призначений для зберігання інструментів та садової техніки

Дерев’яні конструкції треба захищати від негоди, тому їх вкривають антисептиками та фарбують. Навіс для авто можна зробити і з металу. При складанні деталей використовують як болтові, так і зварені з’єднання.

Майданчик під карпорт бетонують або мостять тротуарними плитками (камінням). Опорами для стояків каркасу можуть бути невеликі бетоні блоки. Підсилити жорсткість конструкції можна підкосами.

carport4

Майданчик під карпорт викладений камінням або тротуарною плиткою

З’єднують елементи конструкції різними методами, наприклад встик, у півдерева. Останнім часом для цього використовують перфоровані металеві профілі.

carport5