Ремонт гіпсокартонних стін

By: Євген

gipsodefekt

Не треба бути загартованим у боях козаком характерником, щоб проломити гіпсокартонну стіну. Але, якщо так і сталося – не біда. Її також просто і відремонтувати, причому розмір пошкодження майже не має значення. Для ремонту є декілька простих та ефективних засобів.

Шпарування отворів.

Щоб відремонтувати невеличку пошкоджену ділянку, можна висвердлити це місце та вклеїти вставку. Так само зашпаровують отвір, наприклад, від вимикача, який перемістили у інше місце, також вклеївши вставку відповідних розмірів.

Дрібні пошкодження

1. Прим’ятини та невеличкі отвори досить просто зашпаклювати. У випадку необхідності невеличкі отвори можна попередньо запінити. Після застигання піну, що випинається, зрізають до поверхні стіни. Проблемну ділянку підшпакльовують, шліфують, намагаючись досягнути непомітного переходу до інших ділянок стіни.

2. Пошкоджене місце висвердлюють корончастим свердлом та видаляють пошкоджену ділянку.

3. Вставку з гіпсокартону висвердлюють корончастим свердлом трішки більшого розміру, використовуючи прокладку, наприклад, з непотрібного шматка МДФ.

4. Кромку дискової вставки, що випинається, підганяють по розмірах отвору.Якщо стіна – пустотіла,, попередньо вклеюють диск основу, використовуючи, наприклад, монтажну піну.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

5. Диск- вставку можна зафіксувати у отворі за допомогою гіпсоклею аб герметика. Далі місце, яке ремонтується шпаклюють та шліфують.

gipsodefekt3

Великі пошкодження

6. Щоб замурувати велике пошкодження, слід навколо нього в стіні вирізати шматок гіпсокартону правильної форми, наприклад, квадрат або прямокутник. Далі всередину перегородки заводять урізки профілю або брусків та прикручують їх по периметру отвору до гіпсокартону, залишаючи з кожного боку випуск до середини ширини брусків. Вирізають підходящий за розміром шматок гіпсокартону та прикручують його до брусків.

7. Намітивши прямокутник на стіні, вирізають та видаляють шматок з пошкодженнями.

8. Краї отвору (кромки) слід підрізати, знявши фаски з зовнішнього боку, приблизно, 4-5 мм під кутом 45 градусів.

9. Підклавши з внутрішнього боку урізки брусків або полоси МДФ, закріпляють їх саморізами до гіпсокартону.

10. Гіпсокартонну вставку закріпляють до підкладених та прикріплених до стіни брусків саморізами довжиною 20-30 мм. Шпарина створилась за рахунок фасок.

11. Шпарину по периметру вставки шпаклюють, а після висихання – шліфують

Ремонт стіни, заклеєної гіпсокартоном

Щоб замурувати пошкодження в стіні, заклеєної гіпсокартоном, треба видалити дефект, вирізавши отвір правильної форми (круг, квадрат, прямокутник). Далі зачищають поверхню справжньої стіни від фарби, пилу, тиньку. Ґрунтують поверхню та дають їй висохнути. Вирізають по цих розмірах заготівку з гіпсокартону. Розводять гіпсоклей та вклеюють її замість пошкодженого фрагменту. Ретельно підрівнюють правилом по площині стіни.

12. У місці пошкодження розмічають прямокутник для наступного видалення шматка гіпсокартону з дефектом.

13. Вирізають гіпсокартон різаком, встановивши виліт леза відповідно товщині гіпсокартону.

14. Для видалення шматка гіпсокартону використовують широку стамеску або шпатель.

15. Гіпсокартонна «латка» повинна мати розміри менші на 1-2 мм з кожного боку ніж отвір.

16. Знявши фаску, латку вклеюють на місце, використовуючи, наприклад, гіпсоклей або ПВА. Залишається зашпаклювати щілини та підшліфувати ділянку, що ремонтують, перед фарбуванням. Більші поверхні зручно фарбувати валиком.

gipsodefekt2