Прямокутна «колонка» з благородною простотою ліній або оригінальна вузька шафа довільної форми – такі ось можливості трансформування чудової етажерки з п’яти однакових за розміром шафок-кубиків. І робити цю споруду досить просто. Ця універсальна етажерка буде на своєму місці і в кімнаті підлітку, і у передпокої. Всі п’ять її кубиків-ящиків мають однакову конструкцію та виготовлені з плити МДФ 16 мм завтовшки. Кубики можна оснастити дверцятами, а можна залишити й відкритими. Якщо задню стінку кожної шафки заклеїти дзеркальною плиткою, то можна одержати ще й додаткові дзеркала.
Шафки-кубики з’єднують одне з одним на коротких шпильках-осях, що дає можливість повертати та фіксувати їх у будь-якому зручному положенні. Етажерка є мобільною і в складеному вигляді: дякуючи чотирьом поворотним роликам, що прикріпляються до основи знизу, її можна досить легко пересунути з одного місця на інше.
Дивіться відео ідеї сухого струмка
Для виготовлення «кубиків» знадобиться електродриль, електро-лобзик, кондуктор для свердлення отворів під вставні шипи, струбцини, свердла та закрутки. Щоб ці кубики склеїти на шипах (шкантах), всі деталі мають бути викроєні та зроблені з максимальною точністю. Фарбувати шафки слід керуючись власною фантазією та смаками.
Для виготовлення «кубиків» знадобиться електродриль, електро-лобзик, кондуктор для свердлення отворів під вставні шипи, струбцини, свердла та закрутки. Щоб ці кубики склеїти на шипах (шкантах), всі деталі мають бути викроєні та зроблені з максимальною точністю. Фарбувати шафки слід керуючись власною фантазією та смаками.
Розкроївши плиту МДФ на заготівки, починають виготовлення деталей. Починати можна, наприклад, з виготовлення днища кожного з кубиків.
Спочатку в ребрах днища слід просвердлити отвори під шипи. Це можна зробити з необхідною точністю, якщо скористатися кондуктором. Діаметр отворів – 8 мм, глибина – 20 мм. Вставивши в просвердлені отвори маркери, розмічають положення центів відповідних отворів на бокових стінках «кубиків». Помічаючи розташування шипів слід зважати, що задня стінка «кубику» має бути утоплена на 8 мм всередину, щоб її можна було оздобити дзеркальною плиткою. Для цього під задню стінку досить підкласти лист фанери 8 мм завтовшки. На цьому етапі корпус «кубика» складають у попередньому варіанті.
. . . . .
Складання кубику
1. Прикріплений струбциною до деталі кондуктор дозволяє просвердлити отвори під шипи-шканти точно посередині ребра деталі.
2. Вставивши маркери в просвердлені отвори, деталь кладуть на рівну поверхню та, вирівнявши по її ребрах бічну стінку, позначають на ній центри відповідних отворів.
3. Для розмічення положення задньої стінки, дно та кришку «кубика», в які вже вставлені шипи, з’єднують з однією з його бічних стінок. При цьому під задню стінку з маркерами підкладають лист фанери товщиною у 8 мм.
4. До кришки кубика прикріпляють по колу шість пластикових опор, що забезпечують стійкість кубика, що знаходиться вгорі, та легкість його обертання.
5. За допомогою рейсмуса та трикутника позначають положення меблевих петель. Гнізда під петлі вибирають свердлом Форстнера Ø26 мм. Припасувавши петлі, їх знімають.
6. На тимчасово зібраному корпусі помічають розташування шпильки-осі. Розібравши корпус, в деталях свердлять отвори під шпильку-вісь за допомогою електродрилю, закріпленого на свердлильному стояку.