Інтенсивна експлуатація, пилюка та бруд, що накопичується роками, можуть призвести до заклинювання розсувних дверей. Але ця проблема вирішується легко.
Починають ремонт з ретельного очищення.
Жорсткою щіткою з мильною водою вишкрібають весь бруд, що пристав, з напрямних полозків механізму пересування. Якщо й після цієї операції двері не пересуваються плавно, треба регулювати або заміняти нижні ролики.
Залежно від конструкції нижньої частини дверей на лицьовому боці або на кромці можна знайти два регулювальних гвинти.
Треба зняти кришки, що закривають ці гвинти та, якщо один бік дверей опустився, регулюванням досягають їх паралельного розташування відносно підлоги (1).
Якщо двері і далі продовжують застрягати, – підіймають все полотно дверей, повернувши обидва гвинти на чверть обороти. Потім зачиняють двері та впевнюються, що зазор між полотном та напрямній однаковий по всій довжині.
Якщо двері під час пересування місцями ще заїдають, прийдеться витягнути їх з прорізу та уважно обстежити опорні ролики. Щоб зняти важкі двері знадобиться помічник.
Зазвичай з внутрішнього боку дверей ставлять обмежувальний молдинг. Треба вивернути шурупи його кріплення та видалити молдинг, притримуючи двері на місці (2).
Треба не забувати, що якщо двері залишені без підтримки, та молдинг їх також не тримає, можуть вивалитися з прорізу та пошкодитись самі, або пошкодити ваше тіло. Тоді ремонт плюс лікування будуть коштувати набагато дорожче.
Нахиліть двері в кімнату (3) та акуратно покладіть її на козли або підставку. Роздивіться ролики, мабуть вся проблема у них. Треба ретельно прочистити ролики та змастити осі новим мастилом, після чого перевірити, чи добре вони обертаються.
Але, якщо на роликах з’явилися дефекти, вони зношені, тріснули або перекосилися, їх треба замінити новими. (4).