Не бійтеся самостійно готувати та фарбувати стіни, це вам цілком по силам. Але на деякі поради щодо матеріалів та порядку робіт слід звернути увагу.
Обираємо фарбу
Як вибрати фарбу для дитячої кімнати
Тут гарний вибір – паронепроникна фарба на водяній основі, що дихає, без розчинників. Оптимальним складом фарби є акриловий або латексний, який добре миється. Для дитячої кімнати рекомендують зелений, голубий та рожевий кольори.
Як вибрати фарбу для ванни або кухні
Для цих приміщень потрібна водонепроникна та зносостійка фарба, яка здатна витримувати інтенсивне вологе прибирання. Краще використовувати водоемульсійне покриття з фунгицидами. Це речовини, які запобігають розвитку плісняви. Зазвичай традиційними кольорами є жовтий, зелений, світло-коричневий.
Як вибрати фарбу для спальні або вітальні
Найкращим варіантом тут буде матова емульсійна фарба, яка здатна всотувати у себе вологу. Серед акрилових фарб є такі, що пропускають пару. Для спальні краще обрати голубий або бордовий колір. У вітальні добре виглядає насичений синій або світло-бежевий, слонова кістка (слонкость).
Фарбувати буде легше, якщо використовувати спеціальний лоток з шиповим краєм, який дозволить швидко очищати валик від надлишку фарби.
Як вибрати шпаклівку
Мінеральна шпаклівка
Це суха шпаклівка на основі цементу. Основними позитивними якостями є паропроникність та низька ціна. Більш дорогі склади мають додаткові елементи – блискітки, мармурову крихту та інші вкраплення для покращання дизайнерських якостей покриття. Можна використовувати для дитячих кімнат. Термін експлуатації – десять років.
Акрилова шпаклівка
Ця шпаклівка виготовляється на водно-дисперсійній основі з синтетичних смол. Має хороші водовідштовхуючі властивості. Легко наноситься та дозволяє формувати будь-який текстурний малюнок. Продається у готовому вигляді. Має довгий термін експлуатації. Є і суттєвий недолік – горючість, внаслідок чого не рекомендовано її використання у дерев’яних будинках.
Силіконова шпаклівка
Має найбільший термін експлуатації. Відрізняється високою еластичністю та адгезією до будь-яких типів поверхонь. Добре витримує механічні пошкодження та проникнення вологи. Легко миється. Можна використовувати у приміщеннях з високою вологістю. А комплект входить і колір, тобто додаткове фарбування непотрібне. Єдиний недолік – висока вартість.
Як підготувати поверхню стіни перед шпаклюванням та фарбуванням
Видаляємо старе покриття
На поверхні не має залишатися слідів фарби або старих шпалер. Шпателем та вологою губкою знімають сліди та залишки старого оздоблення. Фарбу краще знімати розчинниками та будівельним феном.
Вирівнюємо поверхню
Після видалення старого покриття на стінах можуть залишитися подряпини, відколи та інші дефекти. Все це, разом з дірками від дюбелів та саморізів ретельно замазуємо шпаклівкою. Поверхня має стати ідеально рівною.
Наносимо ґрунт
Для покращання адгезії треба нанести шар ґрунтовки. При цьому слід вважати, що для кожного типу шпаклівки є своя ґрунтовка. При цьому, краще, щоб цей ґрунт був від того ж виробника. Відомі фірми виробляють цілі лінійки речовин, потрібних для шпаклювання та фарбування.
Нанесена ґрунтовка має сохнути не менше доби.
Шпаклюємо та фарбуємо стіни
Готуємо розчин
Рідкі суміші не потребують якоїсь особливої підготовки, їх досить перемішати та можна працювати. Якщо ж придбали сухий розчин, його розводять водою. Рекомендованою пропорцією є два літри води на три кілограми порошку. Розмішувати більш трьох кілограмів не варто, адже шпаклівка швидко висихає і частину висохлого розчину прийдеться утилізувати.
Наносимо на поверхню
Готовий розчин кельмою та широким металевим шпателем наносять на стіну, вже оброблену ґрунтовкою. Товщина шару, що наноситься має бути 3-5 мм. Після того, як шпаклівка трішки підсохне, починають створювати рельєфну структуру. Для цього теркою розгладжують поверхню круговими, горизонтальними, вертикальними рухами.
Фарбуємо
Через дві доби після нанесення шпаклівки, можна починати фарбування. Перед тим стіни бажано ще раз поґрунтувати. Фарбування здійснюють у два шари валиком з довгим ворсом. Після нанесення першого шару йому на висихання дають дві години. Далі обробляють поверхню другим, темнішим шаром фарби. Такий метод дозволяє зробити покриття більш об’ємним.
Лакуємо
Завершальним етапом йде обробка фарбованої поверхні лаком. Склад для закріплення рекомендують розводити водою в пропорції 1:1. Лак наносять пензлем у два шари.