Стіни пом’якшають – флокування

By: Євген

stinflok0

Флоки та флокування

В наш час на ринку є багато нових матеріалів для оздоблення стін. М’який, революційній напрям у цій навалі декору зветься «флокування» (від німецького Flocken – «пластівці»). Цей матеріал дійсно являє собою дрібненькі пластівці з акрилової фарби. Нанесені на поверхні стін, стелі, дверей, віконних рам та навіть наливних підлог – флоки створюють м’яке і тепле рельєфне покриття, яке на дотик нагадує велюр, оксамит, замшу, натуральну шкіру.

stinflok1

Флоки можуть бути монохромними і різнобарвними, металізованими та навіть флуоресцентними.

При цьому покриття не лише виглядає ефектно, воно ще й досить практичне, довговічне, тривке до витирання, просте у догляді. Звичайні забруднення просто видаляються вологою губкою, більш складні плями – засобами хімічного чищення, при цьому колір покриття не потерпає. Нарешті, флокове покриття відповідає найвищим екологічним вимогам – воно абсолютно нешкідливе для людини та пожежобезпечне.

Флокування роблять у три етапи

  1. Акрилову клейову суміш накладають на стіну пензлем або валиком. Треба врахувати, що клей сохне досить швидко (максимум 30 хвилин), а флоки можна наносити лише на вологу клейову основу. Тому, бажано працювати удвох – один вкриває стіни клеєм, а інший наносить флоки.

  2. Флоки наносять круговими рухами особливим пневматичним пістолетом, який під тиском розпилює частки по стіні. Це робиться з відстані сорок сантиметрів від стіни, перпендикулярно до поверхні. Якщо клей встиг висохнути, то стіну ще раз промазують клеєм і тільки по тому продовжують роботу. Частки, що розсипалися можна зібрати та використати знову. Роботу слід виконувати в респіраторі, оскільки дрібні частки можуть попасти в дихальні шляхи.

  3. Через 12 годин можна наносити захисний шар лаку. Перед тим стіну обробляють жорсткою щіткою, щоб видалити флоки, які погано тримаються. В результаті маємо міцний флоковий тиньк, за яким не потрібен особливий догляд. Для додаткової міцності рекомендують наносити лак в два шари (другий шар можна наносити лише після повного висихання першого шару).

stinflok2

Ціна на ручний флокатор починається від 2000 грн. Нерідко флоком вкривають старі ялинкові прикраси або різні комп’ютерні аксесуари.

stinflok3

Нанесення флокового покриття може зробити і непрофесіонал. Крім власне флоків (біля 3 кг на 10 кв. м) для роботи знадобиться акрилова ґрунтовка (900 г на 10 кв. м), клейова акрилова суміш (700-1400 г на 10 кв. м) та захисний лак на основі акрилу (500-1000 г на 10 кв. м).

Перед тим, як почати працювати з флоками, слід підготувати поверхню стіни – відчистити від старих нашарувань та шпаклювати грубі нерівності. Дрібні шерехатості та дефекти можна не чіпати, вони сховаються під декоративним покриттям. Далі стіну обробляють акриловою ґрунтовкою, щоб надати поверхні водо відштовхуючих властивостей. Якщо цього не зробити, клей може всотатися в стіну та втратити в’язкість, чого не можна допустити ні в якому разі.

stinflok4

Дизайнери активно використовують флокування для створення модних предметів інтер’єру зі стандартних речей, які купили в будівельних та меблевих супермаркетах

Слід звернути увагу на колір вихідної поверхні. Зазвичай клейова суміш має білий колір, тому, якщо покриття наносять на темну основу, можливе проступання темних плям. Щоб цього не було, слід попередньо пофарбувати стіну у світлий колір. Простіше, правда, додати колір в саму клейову основу.