Стіни пом’якшають - флокування / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Стіни пом’якшають - флокування


stinflok0.jpg (133.46 Kb)

Флоки та флокування

В наш час на ринку є багато нових матеріалів для оздоблення стін. М'який, революційній напрям у цій навалі декору зветься «флокування» (від німецького Flocken – «пластівці»). Цей матеріал дійсно являє собою дрібненькі пластівці з акрилової фарби. Нанесені на поверхні стін, стелі, дверей, віконних рам та навіть наливних підлог – флоки створюють м'яке і тепле рельєфне покриття, яке на дотик нагадує велюр, оксамит, замшу, натуральну шкіру.

stinflok1.jpg (73.27 Kb)

Флоки можуть бути монохромними і різнобарвними, металізованими та навіть флуоресцентними.

При цьому покриття не лише виглядає ефектно, воно ще й досить практичне, довговічне, тривке до витирання, просте у догляді. Звичайні забруднення просто видаляються вологою губкою, більш складні плями – засобами хімічного чищення, при цьому колір покриття не потерпає. Нарешті, флокове покриття відповідає найвищим екологічним вимогам – воно абсолютно нешкідливе для людини та пожежобезпечне.

Флокування роблять у три етапи

  1. Акрилову клейову суміш накладають на стіну пензлем або валиком. Треба врахувати, що клей сохне досить швидко (максимум 30 хвилин), а флоки можна наносити лише на вологу клейову основу. Тому, бажано працювати удвох – один вкриває стіни клеєм, а інший наносить флоки.
  2. Флоки наносять круговими рухами особливим пневматичним пістолетом, який під тиском розпилює частки по стіні. Це робиться з відстані сорок сантиметрів від стіни, перпендикулярно до поверхні. Якщо клей встиг висохнути, то стіну ще раз промазують клеєм і тільки по тому продовжують роботу. Частки, що розсипалися можна зібрати та використати знову. Роботу слід виконувати в респіраторі, оскільки дрібні частки можуть попасти в дихальні шляхи.
  3. Через 12 годин можна наносити захисний шар лаку. Перед тим стіну обробляють жорсткою щіткою, щоб видалити флоки, які погано тримаються. В результаті маємо міцний флоковий тиньк, за яким не потрібен особливий догляд. Для додаткової міцності рекомендують наносити лак в два шари (другий шар можна наносити лише після повного висихання першого шару).
stinflok2.jpg (.62 Kb)

Ціна на ручний флокатор починається від 2000 грн. Нерідко флоком вкривають старі ялинкові прикраси або різні комп'ютерні аксесуари.

stinflok3.jpg (.45 Kb)

Нанесення флокового покриття може зробити і непрофесіонал. Крім власне флоків (біля 3 кг на 10 кв. м) для роботи знадобиться акрилова ґрунтовка (900 г на 10 кв. м), клейова акрилова суміш (700-1400 г на 10 кв. м) та захисний лак на основі акрилу (500-1000 г на 10 кв. м).

Перед тим, як почати працювати з флоками, слід підготувати поверхню стіни – відчистити від старих нашарувань та шпаклювати грубі нерівності. Дрібні шерехатості та дефекти можна не чіпати, вони сховаються під декоративним покриттям. Далі стіну обробляють акриловою ґрунтовкою, щоб надати поверхні водо відштовхуючих властивостей. Якщо цього не зробити, клей може всотатися в стіну та втратити в'язкість, чого не можна допустити ні в якому разі.

stinflok4.jpg (90.38 Kb)

Дизайнери активно використовують флокування для створення модних предметів інтер'єру зі стандартних речей, які купили в будівельних та меблевих супермаркетах

Слід звернути увагу на колір вихідної поверхні. Зазвичай клейова суміш має білий колір, тому, якщо покриття наносять на темну основу, можливе проступання темних плям. Щоб цього не було, слід попередньо пофарбувати стіну у світлий колір. Простіше, правда, додати колір в саму клейову основу.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Квітник на подвір'ї. Ідеї

01 Jun 2020 ,fersht
Квітник це невід'ємна частина будь-якого по...

Барбекю. Ідеї для зони барбек...

15 May 2020 ,fersht
Якщо ви маєте подвір’я то обов’язково у вас ...

М’який куток на кухні. Ідеї

14 Apr 2020 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для м’якого ку...

Габіони та пергони - малі архі...

28 Mar 2020 ,konsol
Габіони - (фр. gabion від італ. gabbione — «в...

Дизайн спальні. Ідеї

16 Mar 2020 ,fersht
Спальня це особливе місце, де завжди панує с...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...
up