Стіни пом’якшають - флокування / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Стіни пом’якшають - флокування


stinflok0.jpg (133.46 Kb)

Флоки та флокування

В наш час на ринку є багато нових матеріалів для оздоблення стін. М'який, революційній напрям у цій навалі декору зветься «флокування» (від німецького Flocken – «пластівці»). Цей матеріал дійсно являє собою дрібненькі пластівці з акрилової фарби. Нанесені на поверхні стін, стелі, дверей, віконних рам та навіть наливних підлог – флоки створюють м'яке і тепле рельєфне покриття, яке на дотик нагадує велюр, оксамит, замшу, натуральну шкіру.

stinflok1.jpg (73.27 Kb)

Флоки можуть бути монохромними і різнобарвними, металізованими та навіть флуоресцентними.

При цьому покриття не лише виглядає ефектно, воно ще й досить практичне, довговічне, тривке до витирання, просте у догляді. Звичайні забруднення просто видаляються вологою губкою, більш складні плями – засобами хімічного чищення, при цьому колір покриття не потерпає. Нарешті, флокове покриття відповідає найвищим екологічним вимогам – воно абсолютно нешкідливе для людини та пожежобезпечне.

Флокування роблять у три етапи

  1. Акрилову клейову суміш накладають на стіну пензлем або валиком. Треба врахувати, що клей сохне досить швидко (максимум 30 хвилин), а флоки можна наносити лише на вологу клейову основу. Тому, бажано працювати удвох – один вкриває стіни клеєм, а інший наносить флоки.
  2. Флоки наносять круговими рухами особливим пневматичним пістолетом, який під тиском розпилює частки по стіні. Це робиться з відстані сорок сантиметрів від стіни, перпендикулярно до поверхні. Якщо клей встиг висохнути, то стіну ще раз промазують клеєм і тільки по тому продовжують роботу. Частки, що розсипалися можна зібрати та використати знову. Роботу слід виконувати в респіраторі, оскільки дрібні частки можуть попасти в дихальні шляхи.
  3. Через 12 годин можна наносити захисний шар лаку. Перед тим стіну обробляють жорсткою щіткою, щоб видалити флоки, які погано тримаються. В результаті маємо міцний флоковий тиньк, за яким не потрібен особливий догляд. Для додаткової міцності рекомендують наносити лак в два шари (другий шар можна наносити лише після повного висихання першого шару).
stinflok2.jpg (.62 Kb)

Ціна на ручний флокатор починається від 2000 грн. Нерідко флоком вкривають старі ялинкові прикраси або різні комп'ютерні аксесуари.

stinflok3.jpg (.45 Kb)

Нанесення флокового покриття може зробити і непрофесіонал. Крім власне флоків (біля 3 кг на 10 кв. м) для роботи знадобиться акрилова ґрунтовка (900 г на 10 кв. м), клейова акрилова суміш (700-1400 г на 10 кв. м) та захисний лак на основі акрилу (500-1000 г на 10 кв. м).

Перед тим, як почати працювати з флоками, слід підготувати поверхню стіни – відчистити від старих нашарувань та шпаклювати грубі нерівності. Дрібні шерехатості та дефекти можна не чіпати, вони сховаються під декоративним покриттям. Далі стіну обробляють акриловою ґрунтовкою, щоб надати поверхні водо відштовхуючих властивостей. Якщо цього не зробити, клей може всотатися в стіну та втратити в'язкість, чого не можна допустити ні в якому разі.

stinflok4.jpg (90.38 Kb)

Дизайнери активно використовують флокування для створення модних предметів інтер'єру зі стандартних речей, які купили в будівельних та меблевих супермаркетах

Слід звернути увагу на колір вихідної поверхні. Зазвичай клейова суміш має білий колір, тому, якщо покриття наносять на темну основу, можливе проступання темних плям. Щоб цього не було, слід попередньо пофарбувати стіну у світлий колір. Простіше, правда, додати колір в саму клейову основу.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up