Фальшивий гардероб на дачі

By: Євген

falshgard0

Для дачі сам Господь велів робити меблі своїми руками, а не збирати мотлох, якому не місце в квартирі. Особливо, якщо є оригінальна конструкція гардеробу, для якої, навіть і дверей не треба.

Концепція такого «фальшивого» гардеробу – шафи для одягу – досить проста. Встановлюють стаціонарну ширму, з’єднують горизонтальною поличкою зі стіною. Так що можна обійтися без дверей, бічної стінки з відкритим доступом всередину.

falshgard1

Для виготовлення перегородки-ширми можна використати ДСП, завтовшки у 20 мм. Панель з ДСП вставляють в рамку, по контуру обрамляють дерев’яними планками, щоб ширма виглядала оригінальніше. Ширму встановлюють на ніжки від меблів.

Перегородку-ширму роблять, наприклад, розмірами 2400х1800 мм, або зшивають з листів шпилькової фанери, наприклад, з двох листів 2440х1220 мм. Зону з’єднання листів тоді закривають дерев’яною планкою, її закріплюють шурупами. Фанерні листи з’єднують між собою металевими скобами.

falshgard2

Фанерні листи з’єднують металевими накладками. Встановлюють поличку, закріпляють її шурупами на брус. Підвіс для тремпелів закріплений на брус шурупами.

Щоб надати ширмі додаткової жорсткості, з внутрішнього боку по всій довжині кладуть пару дошок або брусків 40х40 мм. Бруски до панелей прикріпляють шурупами. На один з брусків буде спиратися верхня полиця.

Між стіною та ширмою монтують стрижень-підвіс для тремпелів (вішалок) Стрижні можна виконати з алюмінієвої трубки (20-30 мм діаметром) або з грабельного держака. Стрижень для вішалок спиратиметься на опори, що прикріплені до ширми та стіни. Висоту та ширину ширми слід визначити за місцем встановлення.

falshgard3

Один з варіантів монтажу. Гардероб за ширмою, змонтованою у спальні

Фасад ширми, виготовленої з ДСП, слід пофарбувати в тон, який відповідає інтер’єру кімнати. А ось ширму-перегородку, зроблену з листів фанери, краще вкрити тонованою оливою, після чого скористатися матовим яхт-лаком. Тоді ширма буде подібною на панель, оздоблену шпоною з дорогої деревини.

Такого типу гардероб буде доречним в спальні або передпокої. В коморі вона згодиться для зберігання речей, які використовують не так часто.

falshgard4

Гардероб в спальні, вид ззаду

Щоб збільшити жорсткість ширми, по всій довжині приклеюють бруски 40х40 або 50х50 мм. Для цього знадобляться столярні струбцини, щоб стягувати клеєві з’єднання. Можна, правда, прикріпити бруски й шурупами.

falshgard5

Лист з фанери або ДСП вставляють, як картину у рамку. По контуру шурупами прикріпляють планки. Ширина планки 40 мм, а товщина – 0-20 мм.