Виправляємо помилки ремонту

By: Євген

pomilki0

В теорії всім відомо, що будь-які малярні роботи вимагають ретельності та охайності. Навіть невелике порушення технології призводить да неприємностей. Фарба може лягти нерівно, попливе або зовсім відлупиться від стіни. Тому треба знати можливі причини виникнення такого роду дефектів та методи їх усунення.

Фарбування вапнистими та клейовими сумішами

Тут при порушеннях технології можливі такі дефекти:

Відлущування – причиною якого може бути занадто висока густота суміші, багаторазове нанесення на одне й те ж саме місце, завелика кількість клею у складі. Такий же дефект може з’явитись, якщо фарбу наносили зверху товстого шару старої фарби. Крім того, можливо шпаклівка виявилася занадто слабкою.

Щоб виправити ці дефекти слід за допомогою пензля дбайливо розтушовати дефектне місце водою, намагаючись змити все або деяку частину шару фарби. Коли це не дасть ефекту, набіл слід зчистити механічно, поверхню заґрунтувати та знову пофарбувати.

Якщо просвічується попередній шар фарби, то причиною цього є різниця в кольорах ґрунтовки та верхнього шару фарби або занадто рідкий розчин фарби.

Цього позбуваються додатковими шарами фарби, а якщо і це не дасть позитивного результату поверхню наново ґрунтують ґрунтовкою потрібного кольору.

Іржаві плями виникають на штукатурці якщо у цьому місці постійно протікає вода, або коли крізь тиньк просотуються смолисті чи інші речовини.

Якщо ви помітили цей дефект, треба в першу чергу визначити причину та усунути її. Після цього іржаву штукатурку видаляють та заміняють її новою. Можна спробувати відчистити, зняти зіпсутий шар, відмити поверхню трьох-відсотковим розчином соляної кислоти, висушити, закрасити олійною фарбою, олійним або спиртовим лаком, заґрунтувати та після того пофарбувати.

Інколи можна зустріти і білий кристалічний наліт – висол, який виникає на штукатурці від виокремлення солей.

У цьому випадку треба ретельно просушити поверхню, зачистити її сталевими щітками, перетерти штукатурку, ще раз просушити, після чого олійною фарбою замальовують виправлені місця, шпаклюють, ґрунтують, а вже після цього фарбують клейовою фарбою.

Смуги виникають внаслідок дії доданих у склад фарби їдких пігментів, які погано перемішали. Можливо при роботі нерівномірно була розтушовка, або неоднаковим було натискання на пензель.

Щоб позбавитись цих смух слід промити поверхню водою та знову пофарбувати її за допомогою краско пульту.

Фарбування олійними та емалевими сумішами

Можуть з’явитися сліди від пензля. Це виникає від використання загустої фарби та при недосить хорошій розтушовці.

У цьому випадку фарбу, що засохла, видаляють пемзою або абразивною шкуркою та знову малюють фарбою, що виготовлена згідно з технологічними вимогами.

Стики виникають, коли працюють з фарбами, що швидко висихають та перериваються, не обробивши до кінця всю поверхню.

Тут треба переробляти всю роботу, можливо, залучивши помічників, щоб діяти одночасно, швидко та не перериваючись.

Патьоки виникають, коли на поверхня малюється надто рідкою фарбою у великих кількостях. Та ще й ця фарба погано розмазується.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Якщо ви помітили патьоки, слід дати фарбі добре висохнути, зчистити їх пемзою або шкуркою та наново пофарбувати сумішшю потрібної в’язкості.

Дефект «крокодиляча шкіра» утворюється, якщо фарбу, що швидко сохне, наносять на недосить суху поверхню.

Для виправлення дефектне місце зачищають шкіркою або пемзою, пензлем наносять оліфу, зашпакльовують та фарбують наново.

Зморшки виникають від загрубого шару фарби, що наноситься. Тут дефектні місця зачищають, шпаклюють та другий раз вкривають фарбою.

Верхній шар відшаровується, коли фарбують забруднені або замальовані восковими сумішами поверхні.

Фарбу, що відлупилася видаляють, зона дефекту зачищається пемзою або промивається мильною та чистою водою, висушується та фарбується.

Здіймання шару фарби може статися, коли фарбою вкриваються сирі або слабо висушені дерев’яні поверхні. Позбуваються дефекту, видаляючи фарбу, що відлупилася, після цього поверхні висушують, вкривають оліфою, шпаклюють та фарбують.

Масна поверхня може спостерігатися лише з причини неякісної олифи. У цьому випадку поверхню кілька разів слід помити підкисленою холодною водою, використовуючи чисті пензлі або губку. Коли очікуваного ефекту не відбудеться, треба всю фарбу зчищати та фарбувати все наново.

Проблеми зі шпалерами

Шпалери можуть відставати біля плінтусів та лиштви, це означає, що і шпалери, і стіни були погано промазані клейстером. У цьому випадку шпалери обережно відгинають, двічі ретельно промазують клейстером, те ж саме роблять з поверхнею стін та, як шпалери розм’якнуть, їх клеять.

Загрубі шви на шпалерах, що кидаються у вічі можуть виникати від того, що нові шви збіглися зі швами старих шпалер, що не були зчищені. Шпалери прийдеться переклеювати, зачистивши шви.

Нитки швів можуть стати помітними від того, що ребра швів направлені проти світла. Тут теж прийдеться переклеювати шпалери, починаючи клеїти від вікна.

Пузирі та зморшки на шпалерах створюються, коли для тонких шпалер використовують занадто густий клей, тоді шпалери сохнуть дуже повільно. Те саме трапляються, коли їх недбайливо розгладжують. Ще одною причиною може бути розклеювання шпалер до того, як вони розм’якнуть від клейстеру. Тут теж, треба все переклеювати.

Бува й таке, що шпалери у кутах стін – розірвані. Швидше за все – кут кімнати перекритий суцільним полотном, що розтягується при

Тут треба переклеїти шпалери так, щоб кут кімнати перекривався ребром шпалер від півтора до трьох сантиметрів.