Як знищити плісняву у хаті

By: Євген

plisn0

Плісняву треба нищити не тільки тому, що це досить неприємне явище, але й тому, що вона шкідлива для здоров’я. Але мало просто стерти сугу плісняви з поверхні, бо цей ефект не буде довговічним. Слід усунути причину виникнення плісняви.

Оскільки ця причина може критися в унітазі, або трубах, що протікають, треба в першу чергу перевірити в пріщенні всю сантехніку. Найкраще ремонт сантехніки поєднати з ремонтом приміщення. Ризик повторної появи плясняви після того помітно зменшується.

Але треба продовжувати шукати всі можливі причини, наприклад – близькість до льоху, від чого найбільше потерпають квартири, розташовані на першому поверсі. Тут допоможе додаткова гідроізоляція приміщення, та переговори з управляючею компанією, щоб вони із свого боку боролися з пліснявою в льосі.

plisn1

Але треба продовжувати шукати всі можливі причини, наприклад – близькість до льоху, від чого найбільше потерпають квартири, розташовані на першому поверсі. Тут допоможе додаткова гідроізоляція приміщення, та переговори з управляючею компанією, щоб вони із свого боку боролися з пліснявою в льосі.

Частіше пліснява виникає навесні або восени, коли вимикають (не вмикають) центральне опалення, а погода ще волога, це причиняє до активного розповсюдження патогенних мікроорганізмів. Протидіяти цьому можна частим провітрюванням приміщення та встановлюванням свого прибору для опалювання.

Швидко вирішити проблему плісняви можна, використовуючи ефективний протигрибковий засіб для стін, зазвичай це рідини, які містять речовини, що пригнічують розвиток грибків. Такі компоненти можна додавати в будь-які будівельні сполуки та суміші. Тут можуть бути профілактичні ґрунтовки та концентровані склади для прямої боротьби з зараженням.

Профілактичні антисептики використовують під час виконання ремонтних робіт, ще до оздоблення стін фінішним покриттям. Протигрибкові ґрунтовки зміцнюють основу, підвищують адгезію, зменшують пористість матеріалу, знищують плісняву та запобігають подальшому розвитку грибків. Обираючи ґрунтовку слід звернути увагу на склад, в в цьому матеріалі має бути відсутній карбендазим, бо він є токсичний, в Європі заборонений. Крім того до уваги треба брати тип покриття. Наприклад зміцнююча ґрунтовка використовується для шпакльованих та потинькованих стін під фарбування та шпалери. Грунт глибокого проникнення є найкращим для гіпсокартону, бетону та цегли, крім того, під оздоблення «вадким» покриттям, наприклад, плиткою. Універсальні речовини придатні для обробки різних типів поверхонь.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Проникаючи в саму структуру матеріалу ці речовини знищують плісняву, грибки, лишайники та моховиння. Деякі концентровані препарати є продовженої дії та запобігають повторному зараженню. повторное заражение. Речовини вузької направленості – найбільш ефективні.

В латексних емульсіях відсутні солі важких металів, тому ними слід обробляти стіни в житлових приміщеннях, до того ж вони пропускають повітря. Антисептичні акрилові речовини можна використовувати як всередині, так і зовні. Алкідні емульсії – для для обробки дерев’яних конструкцій.