Зняття тиньку зі стін: доцільність

By: Євген

chistka_fasadu1

Особливості

Повний демонтаж старого тиньку не завжди є виправданим. Необхідність цієї операції залежить від деяких факторів, до яких належить, в першу чергу, склад тиньку.

  • Глиняний тиньк

  • Найчастіше таке покриття використовують при опорядженні камінів або опалювальних споруджень. При його руйнуванні або відшаруванні порушується теплопровідність основного матеріалу та глиняний тиньк потребує заміни.

  • Вапняний тиньк

  • Його видаляють при погіршенні якості або потребі у подальшому нанесенні цементно-піщаного покриття на стіну.

  • Гіпсовий тиньк

  • Демонтують внаслідок руйнування покриття

  • Цементний тиньк

  • Необхідність зняття такого тиньку часто-густо виникає внаслідок помилок, що виникли при готуванні розчину або порушенні технології робітм.

  • Полімерний тиньк

  • В більшості такі покриття досить міцні, на них можна наносити будь яке оздоблення. Тому потреба в знятті полімерного тиньку може виникнути внаслідок помилок, які були допущені при нанесенні речовини та призвели до відшарування або розтріскування покриття.

Другим фактором є стан шарів покриття. Він може бути приводом для часткового або повного зняття тиньку зі стін. Якщо міцність збереглася лише не невеликій площині, розумніше здійснити повне зняття старого тиньку. Але, при незначних дефектах, на поверхні можна зачищати лише проблемні майданчики.

При необхідності встановлення нового покриття зі зняттям старого тиньку слід триматися важливого правила: нове покриття не має бути міцнішим, ніж попередні, оскільки новий шар, даючи усадку, в стані зруйнувати нижчі шари, що тримають не такі великі напруги.

Отже третім фактором доцільності зняття старого тиньку є склад покриття, яке буде встановлюватися. Наприклад, на гіпсовий тиньк цементний укладати не можна, незалежно від його стану. На глиняному тиньку, крім самої глини взагалі нічого триматися не буде. Надійний цементно-піщаний тиньк можна використовувати для укладання будь-якого покриття на нього.

tinz1

Доцільність зняття маяків після тинькування

Дехто вважає, що залишені в стіні маяки, можуть ініціювати виникнення іржі та навіть тріщин на її поверхні

Дійсно, якщо користуватися контрафактними металевими профілями, вони можуть всередині шару тиньку вкритися іржею. Але, якщо обрати сировину відомих брендів, таке майже неможливе. Важливим тут є товщина шару цинку на профілі. Занадто енергійне вирівнювання тиньку та неодноразове тертя правила по маяках може призвести до стирання шару цинку, і верхня частина профілю стане чутливою до корозії.

Значення має і вологість приміщення. В сухій кімнаті вірогідність виникнення іржі на металі досить низька, особливо при оптимальній вентиляції.

Що стосується тріщин, то однозначно можна стверджувати, що металевий профіль, залишений всередині шару тиньку являє собою щось на зразок арматури. Тому, якщо на нього не вішати картину у важкій рамці або поличку, він буде викликати проблем.

Можна, правда, не ризикувати, а прибрати маяки після завершення тинькування, а порожнини, що залишились від них – замазати розчином.