Зняття шукатурки зі стін: основні способи / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зняття шукатурки зі стін: основні способи


tinz0000.jpg (95.07 Kb)

Різні види шукатурки можна знімати зі стіни вручну або за різними механічними пристосуваннями. Який метод обрати – залежить від властивостей покриття.

Зняття шукатурки ручним методом

Перед демонтажем шукатурки стіну слід добре зволожити. При цьому не тільки стає м'якішою поверхня, але й пилу буде набагато менше. Шматки шукатурки, що слабо утримуються на поверхні стіни, можна видаляти, чіпляючи їх сталевим шпателем. Міцніші ділянки покриття відокремлюють шрубелем, сокирою або кіркою.

Особлива акуратність потрібна при видаленні шукатурки з гіпсокартонних стін та перегородок. Таку основу легко пошкодити, отже засильні удари тут недоречні. Тут зручно користуватися циклею, це такий загострений шпатель.

tinz00.jpg (116.89 Kb)

Спочатку видаляють слабі ділянки покриття, щоб оголилися торцеві поверхні твердих ділянок. Під ці торці заганяють циклю та видаляють фрагменти, що відколюються. Якщо матеріал покриття все ж важко видаляється можна використовувати шрубель або стамеску. Не зруйнувати поверхню листа гіпсокартону можна, тримаючи стамеску під кутом, та обережно постукуючи невеличким молотком по інструменту.

Зняття шукатурки механічним методом

Механічний метод демонтажу шукатурки використовують після ручного зачищення слабих ділянок покриття. Міцну шукатурку, що важко збивати вручну, треба демонтувати перфоратором або КШМ (болгаркою). Перфоратор має бути у режимі «довбати» та оснащений лопаткою-долотом. Недоліком тут є підвищений шум при роботі.

tinz2.jpg (93.18 Kb)

Для КШМ слід обрати диск з алмазним напиленням, по каменю. Ним шар тиньку можна розрізати на квадратні зони, які по черзі прибирають зубилом або перфоратором. Використовуючи метод механічного зняття шукатурки бажано користуватися промисловим пилососом, за допомогою якого запиленість робочого простору зводиться майже до нуля.

Після зачищення стіни слід видалити дрібні фрагменти залишків шукатурки. Для цього користуються металевою щіткою або електричним інструментом з відповідною насадкою.

Демонтаж декоративної шукатурки

Силікатна та полімерна декоративна шукатурка є досить міцною, тому знімати її достатньо важко. Рекомендований саме механічний метод. Але якщо такі покриття не мають дефектів та можуть слугувати надійною основою для наступного фінішного оздоблення стіни, його можна залишити.

Значно простіше виконувати зняття вручну декоративної гіпсової штукатурки. Вона має крихкотілу структуру та вельми чуттєва до вологи. Такими її властивостями і користуються. За тридцять хвилин до видалення такої шукатурки стіни добре намочують. В теплу воду додають оцтової кислоти, що розм'якшує матеріал та зробить його більш піддатливим.

Видалення гіпсової шукатурки є досить «брудною» операцією, тому, перед початком робіт підлогу застеляють плівкою. Зняття покриття здійснюють циклею з шириною леза 130-150 міліметрів. Визначивши потрібний кут різання та необхідне зусилля, приступають до зняття декоративних виступів на поверхні стіни.

Якщо основа зроблена з гіпсокартону, тримати циклю слід під таким кутом, щоб не пошкодити його. Після видалення рельєфу на одній ділянці стіни, переходять до наступного. Після завершення демонтажу декоративної шукатурки на всіх стінах, їх очищають від дрібних залишків та пилу, після чого протирають зволоженою тканиною.

Таким чином видаляється також глиняна та вапняна шукатурка.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up