Зняття шукатурки зі стін: основні способи

By: Євген

tinz0000

Різні види шукатурки можна знімати зі стіни вручну або за різними механічними пристосуваннями. Який метод обрати – залежить від властивостей покриття.

Зняття шукатурки ручним методом

Перед демонтажем шукатурки стіну слід добре зволожити. При цьому не тільки стає м’якішою поверхня, але й пилу буде набагато менше. Шматки шукатурки, що слабо утримуються на поверхні стіни, можна видаляти, чіпляючи їх сталевим шпателем. Міцніші ділянки покриття відокремлюють шрубелем, сокирою або кіркою.

Особлива акуратність потрібна при видаленні шукатурки з гіпсокартонних стін та перегородок. Таку основу легко пошкодити, отже засильні удари тут недоречні. Тут зручно користуватися циклею, це такий загострений шпатель.

tinz00

Спочатку видаляють слабі ділянки покриття, щоб оголилися торцеві поверхні твердих ділянок. Під ці торці заганяють циклю та видаляють фрагменти, що відколюються. Якщо матеріал покриття все ж важко видаляється можна використовувати шрубель або стамеску. Не зруйнувати поверхню листа гіпсокартону можна, тримаючи стамеску під кутом, та обережно постукуючи невеличким молотком по інструменту.

Зняття шукатурки механічним методом

Механічний метод демонтажу шукатурки використовують після ручного зачищення слабих ділянок покриття. Міцну шукатурку, що важко збивати вручну, треба демонтувати перфоратором або КШМ (болгаркою). Перфоратор має бути у режимі «довбати» та оснащений лопаткою-долотом. Недоліком тут є підвищений шум при роботі.

tinz2

Для КШМ слід обрати диск з алмазним напиленням, по каменю. Ним шар тиньку можна розрізати на квадратні зони, які по черзі прибирають зубилом або перфоратором. Використовуючи метод механічного зняття шукатурки бажано користуватися промисловим пилососом, за допомогою якого запиленість робочого простору зводиться майже до нуля.

Після зачищення стіни слід видалити дрібні фрагменти залишків шукатурки. Для цього користуються металевою щіткою або електричним інструментом з відповідною насадкою.

Демонтаж декоративної шукатурки

Силікатна та полімерна декоративна шукатурка є досить міцною, тому знімати її достатньо важко. Рекомендований саме механічний метод. Але якщо такі покриття не мають дефектів та можуть слугувати надійною основою для наступного фінішного оздоблення стіни, його можна залишити.

Значно простіше виконувати зняття вручну декоративної гіпсової штукатурки. Вона має крихкотілу структуру та вельми чуттєва до вологи. Такими її властивостями і користуються. За тридцять хвилин до видалення такої шукатурки стіни добре намочують. В теплу воду додають оцтової кислоти, що розм’якшує матеріал та зробить його більш піддатливим.

Видалення гіпсової шукатурки є досить «брудною» операцією, тому, перед початком робіт підлогу застеляють плівкою. Зняття покриття здійснюють циклею з шириною леза 130-150 міліметрів. Визначивши потрібний кут різання та необхідне зусилля, приступають до зняття декоративних виступів на поверхні стіни.

Якщо основа зроблена з гіпсокартону, тримати циклю слід під таким кутом, щоб не пошкодити його. Після видалення рельєфу на одній ділянці стіни, переходять до наступного. Після завершення демонтажу декоративної шукатурки на всіх стінах, їх очищають від дрібних залишків та пилу, після чого протирають зволоженою тканиною.

Таким чином видаляється також глиняна та вапняна шукатурка.