Зручна та приваблива кухня / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зручна та приваблива кухня


zruch_kuh0.jpg (72.54 Kb)

Готуючи їжу домочадцям господиня долає на кухні по декілька кілометрів на день. Це не легко, але на допомогу може прийти наука раціонального планування робочого простору – ергономіка.

Якщо чітко уявити собі процес приготування їжі від підготування сирих ще продуктів до їх термічної обробки до одержання готових страв, то сама собою напрошується схема раціонального розташування побутових приладів та кухонних меблів. Визначальним тут є робоча рука господині (права, чи ліва). Будемо вважати, що наша хазяйка краще володіє правою рукою та починати проектування кухні саме з цього. Тобто, з лівого боку ідеальної робочої лінії мають розташуватися місця зберігання продуктів – холодильник та шафа з припасами, які не потребують охолодження.

. . . . zruch_kuh1.jpg (79.34 Kb)

До них має примикати перша робоча поверхня, де розпаковують та чистять продукти. Під цією поверхнею слід справа зберігати інструменти для обробки продуктів, як то – обробні ножі та різні пристосування для фруктів та овочів. Тут же, але нижче, місце для каструль та сковорід, а згори добре розмістити керамічний посуд, який використовується для приготування їжі.

Оскільки у етап підготування овочів та м’яса входять й водні процедури, тобто їх треба помити, то наступним пунктом робочої лінії має бути мийниця, краще подвійна. Продукти, які вже готові для теплової обробки потрапляють на наступну робочу поверхню – ще правіше мийниці, а над нею розумним буде розташувати поличку з прянощами. Присмачені прянощами продукти далі попадають на плиту для готівки. Ще правіше плити має розташуватися ще одна робоча поверхня – для посуду гарячими стравами, де вони будуть тимчасово перебувати перед подачею на стіл.

Брудний посуд має пересуватися у зворотному напрямку. Робочу поверхню між пічкою та мийницею можна використовувати для складання на ній посуд, яким користувалися під час приготування їжі. У правій мийниці посуд миють та складають у ліву, де з неї стікає вода, після чого витирають насухо та кладуть на своє місце у шафи.

Таке планування кухні дозволяє до мінімуму скоротити всі подорожі по цьому приміщенню. Проводились, навіть, дослідження, де мірялися маршрути пересування людини в раціонально та нераціонально обладнаній кухні (Мал. 1 та 2). У другому випадку кухару прийшлось ходити по кухні вдвічі більше.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Звичайно, в цій послідовності є свої модифікації. Наприклад, над мийницею можна розташувати шафу для висихання посуду, а поряд з мийницею посудомиєчну машину. Але принципово міняти щось ц схемі розташування речей у робочій зоні не варто.

Але це все стосувалось стандартних звичних кухонь. Але з часом дизайнери почали пропонувати нові варіанти, наприклад, моноблок. Ця особлива шафа досить приваблива для невеличкої квартири-студії. Кухонний блок можна розмістити наприклад у ніші, за розмірами якої і визначаються розміри шафи. Конструктивно шафа складається з трьох основних фрагментів – основи-тумби, в якій розташовані господарська секція з поличками, невеличкий холодильник, електрична або газова нагрівальна секція та мийниця. В середній частині з поличками для посуду, спецій та приправ, є і відсік для пічки СВЧ, а також антресольна секція з двійчастими дверима.

zruch_kuh2.jpg (96.03 Kb) . . . .

Мал.4. Кухня у шафі – чудовий варіант для міні квартири-студії

zruch_kuh3.jpg (39.46 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Водоспади та фонтани у декорі ...

24 Sep 2020 ,fersht
Водоспад - це душа саду. так приємно відпоч...

Газон. Ідеї облаштування

11 Sep 2020 ,fersht
Гарний газон є частиною декоративного оформл...

Дивани з фанери. Ідеї

29 Aug 2020 ,fersht
Дивани з фанери - досить дешевий і практичн...

Вітальня середніх розмірів

18 Aug 2020 ,fersht
Будь-яка вітальня повинна бути функціонально...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

12 Jun 2020 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Квітник на подвір'ї. Ідеї

01 Jun 2020 ,fersht
Квітник це невід'ємна частина будь-якого по...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up