Чи треба опалювати вулицю?

By: Євген

Популярність вуличних обігрівачів останнім часом зросла. Чи потрібні вони у приватному житті, а не лише у відкритих кафе?

Вони потрібні. Адже завжди виникає бажання провести останні погожі осінні дні на веранді, коли температура вже нижче комфортної. Щоб на залазити при цьому в теплі кокони, на веранді можна встановити вуличні обігрівачі. Вони бувають газовими, електричними, мікатермічними, крім того випускають теплові пушки та біокаміни.

vulobigr0

Електричний інфрачервоний обігрівач

Найбільш розповсюджений вуличний обігрівальний пристрій. Головний плюс таких пристроїв в тому, що вони гріють не повітря, речі та об’єкти, що знаходяться поряд, в тому числі і людину. Тепло відчувається одразу після увімкнення приладу. Цим пояснюється їхня ефективність. Крім того, під час роботи такі обігрівачі не сушать повітря, не випалюють кисень, тобто їх вигідно встановлювати і в закритих, і в напівзакритих приміщеннях.

Виробники стверджують обігрівачі такого типу випромінюють тепло найбільш наближене до сонячної енергії – м’яке, розслаблююче, рівномірне, воно досить благотворно відбивається на стан людини.

Єдиний недолік – прив’язаність до електророзетки, внаслідок чого не так просто перетягати його з місця на місце. А ще – в деяких місцях бувають перебої з електроенергією.

vulobigr1

Газовий інфрачервоний обігрівач

На відміну від електричних – газові обігрівачі можуть працювати незалежно від наявності електроенергії, аби був балон з газом. Випускають два типи подібних пристроїв: з вмонтованими балонами для газу та з такими, що розташовані окремо.

Агрегату з вбудованими резервуарами (30 л), що легко вміщуються в корпус приладу вистачає десь на тиждень при температурі повітря 7-10 градусів. При температурах до -7 градусів його вистачає на добу безперервної роботи.

Основний плюс такого вид обігрівачів є те, що їх легко пересунути на будь-яке місце на ділянці.

Але в приміщенні користуватися ними не слід, адже для спалення газу треба дуже багато кисню, тому у закритих приміщеннях експлуатація подібних приладів може привести до кисневого голодування, ядухи та летального результату.

Мікатермічний обігрівач

Це прилад нового покоління. Принцип його роботи – нагрівання неметалевих пластин, розташованих всередині обігрівача.

Мікатермік має високий коефіцієнт корисної дії. Він здатен віддати 80% тепла оточуючому середовищу, а решта 20% йдуть на обігрівання простору навколо обігрівача. Крім того, віддавання тепла навколишньому середовищу починається з перших же хвилин роботи, самого себе йому майже не приходиться нагрівати. Майже такою ж швидкою є теплова пушка, але в замкненому просторі вона помітно сушить повітря, а за мікатерміком такого не спостерігається.

vulobigr2

Теплова пушка

Відомий багатьом будівельникам прилад – теплова пушка – також може використовуватися як вуличний обігрівач. Вона, як відомо, віддає тепло з першої хвилини. Висушування повітря на вулиці зовсім непомітно.

До негативів можна віднести направленість повітряного потоку, під яким сидіти, як під «феном» – не зовсім комфортно. Випускають прилади широкого спектру по продуктивності, тому обрати потрібний прилад уже просто.

Вуличний біокамін

Такі каміни дозволяють не лише грітися на свіжому повітря, але й насолоджуватися видом живого полум’я. Головним елементом біокаміну є паливний блок. Найпростіша його конструкція складається з пальника з металу або штучного каміння, в який наливають спеціальне паливо, яке підпалюють і робота каміну починається.

Біокамін не такий ефективний випромінювач тепла, як інші вуличні обігрівачі, проте йому не потрібний димохід та дрова, він не димить, не створює сажі та кіптяви, оскільки при спалюванні палива (денатурат етилового спирту) виділяються лише водяний пар, вуглекислий газ та тепло.