Організація світла в квартирі / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Організація світла в квартирі


svitorg3.jpg (52.52 Kb)

Світло в хаті має бути організовано таким чином, щоб було красиво, функціонально та недорого. Чисельні дизайнерські розробки з цього приводу дають можливість обрати варіанти зонального освітлення, що забезпечить і комфорт, і економію електроенергії.

svitorg1.jpg (66.46 Kb)

Світло грає в інтер’єрі не менш суттєву роль, ніж зручні меблі або привабливо оздоблені стіни. У більшості випадків при цьому більш раціональним виявляється зональне освітлення. Але при впровадженні місцевого освітлення можливі деякі характерні труднощі. Наприклад, відносно легко створити оптимальне освітлення невеличкого круглого столу, досить повісити над ним на висоті 60 сантиметрів від стільниці, згідно з рекомендаціями фахівців, круглий світильник з абажуром та м’яким розсіяним світлом, щоб не засліплювали очі тим, хто сидить за столом, та завдання можна вважати вирішеним. Значно складніше забезпечити рівномірне освітлення робочої поверхні великого овального або прямокутного столу, особливо у том випадку, коли він ще й розкладається. Тут можуть не допомогти навіть два-три світильники, підвішені в ряд, бо крайні панелі стільниці, що відкидаються, однаково опиняться за межами освітленої зони. Тут, при розкладанні крайніх панелей стільниці слід одноразово пересунути у відповідному напрямку і світильники. Але приклад із столом, що розкладається – не єдиний. Подібні ситуації виникають і в дитячій кімнаті, на кухні, у приймальні, якщо для раціонального використання корисної площі ці приміщення обладнані меблями, що розкладаються. У всіх цих та подібних ситуаціях відчуття світлового комфорту можна створити за допомогою встановлених стаціонарно джерел світла, але які можуть пересуватися у потрібному напрямку, тобто є мобільними.

svitorg2.jpg (58.3 Kb)

Над довгим столом доречно повісити два світильники з абажурами Приклад світильника на стелі з двома лампами, напрям світла яких можна змінювати

Декілька можливих варіантів конструкцій з підвішуванням подібних світильників приведені на малюнках. В усіх конструкціях, що пропонуються, у якості механізму пересування світильників використані вузли та деталі стандартних карнизів для підвішування фіранок. Це гарантує надійність конструкції, мінімум часу на їх виготовлення та досить прийнятний зовнішній вигляд.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

1. Якщо стіл великий та розкладний, а світильник – лише один, краї столу будуть знаходитись позу зоною освітлення. Це той випадок, коли світло слід зробити мобільним або вивісити два світильники.

2. Світильник підвішений за допомогою гачка на тросі, який натягають від стіни до стіни на потрібній висоті від об’єкту, що освітлюється, наприклад – стільниці. Електричний кабель завитий у вільну спіраль та надягнений на трос.

3. Світильник підвішений на короткій шині від монорейкового карнизу. Якщо потрібний діапазон переміщення джерела світла не перевищує кілька десятків сантиметрів, весь кабель можна сховати у внутрішньому каналі карнизу. Не дозволяється наявність зрощувань кабелю, що знаходиться у каналі, порушень ізоляції, скруток та т. ін.

. . . . . . .

4. Світильник на монорельсовому карнизі. Якщо використовувати карниз з вбудованим шнурковим механізмом для розсування фіранок, то з його допомогою можна легко змінювати розташування джерела світла незалежно від висоти, на якій він підвішений. Декоративні накладки дозволяють сховати петлі кабелю, що вільно звисають. Кабель зачіпляють через рівні інтервали за гачки карнизу.

5. Для підвішування світильника можна використовувати і традиційні «бабусині» карнизи у вигляді круглої металевої або дерев’яної штанги з кільцями. Ставити такий карниз слід не на стіні, а на стелі вздовж лінії по якій має пересуватися світильник.

svitorg3.jpg (52.52 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up