Організація світла в квартирі / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Організація світла в квартирі


svitorg3.jpg (52.52 Kb)

Світло в хаті має бути організовано таким чином, щоб було красиво, функціонально та недорого. Чисельні дизайнерські розробки з цього приводу дають можливість обрати варіанти зонального освітлення, що забезпечить і комфорт, і економію електроенергії.

svitorg1.jpg (66.46 Kb)

Світло грає в інтер’єрі не менш суттєву роль, ніж зручні меблі або привабливо оздоблені стіни. У більшості випадків при цьому більш раціональним виявляється зональне освітлення. Але при впровадженні місцевого освітлення можливі деякі характерні труднощі. Наприклад, відносно легко створити оптимальне освітлення невеличкого круглого столу, досить повісити над ним на висоті 60 сантиметрів від стільниці, згідно з рекомендаціями фахівців, круглий світильник з абажуром та м’яким розсіяним світлом, щоб не засліплювали очі тим, хто сидить за столом, та завдання можна вважати вирішеним. Значно складніше забезпечити рівномірне освітлення робочої поверхні великого овального або прямокутного столу, особливо у том випадку, коли він ще й розкладається. Тут можуть не допомогти навіть два-три світильники, підвішені в ряд, бо крайні панелі стільниці, що відкидаються, однаково опиняться за межами освітленої зони. Тут, при розкладанні крайніх панелей стільниці слід одноразово пересунути у відповідному напрямку і світильники. Але приклад із столом, що розкладається – не єдиний. Подібні ситуації виникають і в дитячій кімнаті, на кухні, у приймальні, якщо для раціонального використання корисної площі ці приміщення обладнані меблями, що розкладаються. У всіх цих та подібних ситуаціях відчуття світлового комфорту можна створити за допомогою встановлених стаціонарно джерел світла, але які можуть пересуватися у потрібному напрямку, тобто є мобільними.

svitorg2.jpg (58.3 Kb)

Над довгим столом доречно повісити два світильники з абажурами Приклад світильника на стелі з двома лампами, напрям світла яких можна змінювати

Декілька можливих варіантів конструкцій з підвішуванням подібних світильників приведені на малюнках. В усіх конструкціях, що пропонуються, у якості механізму пересування світильників використані вузли та деталі стандартних карнизів для підвішування фіранок. Це гарантує надійність конструкції, мінімум часу на їх виготовлення та досить прийнятний зовнішній вигляд.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

1. Якщо стіл великий та розкладний, а світильник – лише один, краї столу будуть знаходитись позу зоною освітлення. Це той випадок, коли світло слід зробити мобільним або вивісити два світильники.

2. Світильник підвішений за допомогою гачка на тросі, який натягають від стіни до стіни на потрібній висоті від об’єкту, що освітлюється, наприклад – стільниці. Електричний кабель завитий у вільну спіраль та надягнений на трос.

3. Світильник підвішений на короткій шині від монорейкового карнизу. Якщо потрібний діапазон переміщення джерела світла не перевищує кілька десятків сантиметрів, весь кабель можна сховати у внутрішньому каналі карнизу. Не дозволяється наявність зрощувань кабелю, що знаходиться у каналі, порушень ізоляції, скруток та т. ін.

. . . . . . .

4. Світильник на монорельсовому карнизі. Якщо використовувати карниз з вбудованим шнурковим механізмом для розсування фіранок, то з його допомогою можна легко змінювати розташування джерела світла незалежно від висоти, на якій він підвішений. Декоративні накладки дозволяють сховати петлі кабелю, що вільно звисають. Кабель зачіпляють через рівні інтервали за гачки карнизу.

5. Для підвішування світильника можна використовувати і традиційні «бабусині» карнизи у вигляді круглої металевої або дерев’яної штанги з кільцями. Ставити такий карниз слід не на стіні, а на стелі вздовж лінії по якій має пересуватися світильник.

svitorg3.jpg (52.52 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up