Ослін для садівника

By: Євген

oslin0

Це – французька розробка, але з користю для себе використовувати її зможуть не лише французькі, але й українські садівники-пенсіонери. Виконувати будь-яку роботу, тим більше доглядати за рослинами, сидячи навпочіпки, не дуже зручно у будь-якому віці. Якщо ж зробити особливий ослінчик, тоді ноги затерпати не будуть навіть при тривалою роботою у саду.

. . . . .

Приклад тому – французький садівник-квітникар Шарль Дюлюк, який у свої вісімдесят шість років весь вільний час віддає догляданню за рослинами, розпушуючи землю на грядках та клумбах, підгодовуючи та підрізаючи свої улюблені троянді. Спеціально зроблений для таких робіт ослін з похилим сидінням то опорою для колін дозволяє йому проводити за цим заняттям по дві-три години без перерви

.

Ослін має похиле сидіння та опору з м’якою подушкою під коліна. Така проста конструкція цієї лави забезпечує зручне положення садівника, що працює, може бути втілена у життя будь-яким домашнім майстром. Ослін не складно зробити із залишків струганих соснових брусків перерізом 30х40 мм та невеличких шматків фанери 8 – 10 мм завтовшки. Також знадобляться шипи, шурупи-саморізи, клей та фарба по дереву.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Визначивши габаритні розміри цієї конструкції, вирізають з брусків ніжки, стояки, та поперечину. Потім деталі ослону з’єднують на букових шипах з клеєм на шурупах. Фанерне сидіння, опору для колін та накладки-скісники закріпляють саморізами по дереву. Готовий ослін просочують антисептичним складом та вкривають кількома шарами вологотривкої фарби для деревини. Кожен шар покриття має висохнути окремо. Подушку під коліна виготовляють зі шматка щільної піно-гуми або іншого м’якого та пружного матеріалу.

. . . . . . .

oslin1