Освітлення вашої ділянки / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Освітлення вашої ділянки


Крім практичної, ладшафтне підсвічування виконує і важливу естетичну функцію. Досить комфортно знаходитись в темний період доби на добре освітленій ділянці. В першу чергу, звичайно, слід надійно освітлювати доріжки, групу входу до хати, в’їзду на ділянку а також зони відпочинку. Слід передбачити всі місця, де люди можуть знаходитись у темний період доби. Але за допомогою продуманого та ретельно розробленого підсвічування можна таким чином світлові акценти, що з їх допомогою буде досягнутий неабиякий естетичний ефект. Адже в темноті гості не зможуть належним чином оцінити красу рослин, клумб, підпорних елементів та т. ін. Особливого ефекту можна досягнути освітлюючи належним чином об’єктів, пов’язаних з водою – басейнів, водоспадів, фонтанів та ставків.

Тобто, і безпечний похід пізнім вечором за дровами для каміна, і спостерігання на гойдалці за грою світла на воді чи на рослинах однаково важливі.

osvit_dil1.jpg (63.18 Kb)

Бажано, звичайно, освітлювати всі фрагменти вашого саду, і виключити темні місця в ньому можна спробувати, вивчивши план ваших соток.

Змінюючи щільність та яскравість світлових променів можна підкреслити цікаві ландшафтні та архітектурні фрагменти вашої ділянки. Наприклад, біля зон відпочинку та найбільш цікавих для спостереження зон бажано організувати найбільшу інтенсивність світла, а щоб розширити простір фахівці радять підсвічувати дерева, що ростуть по периметру ділянки біля самого паркану. Між іншим, підсвітлений паркан може бути додатковим чинником безпеки, бо буде відганяти небажаних гостей. Але не рекомендують влаштовувати саме сигнальне, переривчасте освітлення, бо спалахи світла можуть негативно впливати на рівень комфортності. Краще користуватися постійним освітленням.

Зараз багатьом подобається облаштування подвійного освітлення, для звичайних та святкових днів. В побутовому варіанті задіяними будуть великі ліхтарі та прилади, що освітлюють доріжки, а святковий варіант передбачає увімкнення усіх приладів разом.

Розібравшись з планом розташування освітлювальних приладів, починають обирати і освітлювальне обладнання. Можливо, тут знадобиться консультація та розрахунки фахівців.

Можна лише згадати, що дзеркальні світильники, плафони, стовбчики та грибочки краще використовувати для освітлювання тротуарних стежок та інших горизонтальних фрагментів ландшафту. Дуже добре наповнюють світлом простір плафонні ліхтарі, але інколи їхнє світло дратує тим, що попадає просто в очі. Підвищені габарити дзеркальних світильників компенсуеться їхнім приємним м’яким світлом. Властивістю світильників-стовбчиків є мала площа, що освітлюється під ними. Зараз в покриття тротуарів вмонтовують камені-ліхтарики, які виглядають не просто привабливо, а навіть чарівно. Інколи їх роблять у вигляді бруківки, інколи у вигляді маркерного типу світлодіодних світильників. Матова поверхня та невелика потужність не дозволяє дратувати очі світлом.

osvit_dil2.jpg (71.29 Kb)

У декорі ділянки нерідко використовують також прожектори самих різних модифікацій. Їхнім світлом можна підкреслити красивий контур якогось дерева, елементів архітектури будівлі. Облаштовують і ґрунтові прожектори, світло яких направлено догори і воно підкреслює красу кущів, ялин та т. ін. У святковому освітленні нерідко використовуються кольорові гірлянди, електричні низки вогнів малої потужності, різного роду світлові нитки.

Головнішою вимогою до електричних приладів, які працюють під впливом метеорологічних впливів є їхня надійність та безпека. Тут правильний вибір матеріалів краще довірити фахівцям. Ці матеріали мають бути стійкими до будь яких осадів, затоплень, корозії. Переважно, наприклад, для корпусів вуличних світильників використовується мосяж або неіржавка сталь. Звичайна сталь, алюміній та пластик, що можуть бути присутні у матеріалі корпуса до його окислення, розтріскування та руйнування покриття.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Надійність приладів визначається індексом ІР. Це означає рівень захисту від пилу (0-6) та вологи (0-8). Цей показник повинен бути якомога вищим. Якісним, наприклад, вважається електрообладнання з ІР не менше за 66 одиниць, цей рівень – гарантія повного захисту від вологи та пилу, дощі та система зрошення ніяк не вплинуть на їх роботу. Але світильники для водоймищ повинні мати ще більший, максимальний ІР.

osvit_dil3.jpg (55.62 Kb)

Звичайні 220 вольт для використання поза приміщеннями не підійдуть, тут має стояти низьковольтне обладнання. Крім того, траси підземних кабелів мають бути спроектовані таким чином, щоб ризик пошкодити їх, працюючи на ділянці. План трас повинен зберігатися і його треба вивчати кожен раз при зміні планування території. Електричні прибори інтер’єрного типу використовувати в вуличному освітленні забороняється. Екстер’єрні світильники визначають за маркіровкою ІР та ступеня морозостійкості. Всі інші елементи також повинні бути лише екстер’єрними.

osvit_dil4.jpg (58.54 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up