Розведення водопостачання у будинку / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Розведення водопостачання у будинку


sistema_opalennya.jpg (91.18 Kb)

При наявності у якості джерела постачання води криниці або свердловини, наступними фрагментами системи водопостачання мають бути помпова станція, гідроакумулятор (не допускає різкого падіння тиску води при відкритті крану) та система очищення води, яка у найпростішому варіанті являє собою звичайний фільтр.

Можливі послідовна та паралельна схеми розведення при водопостачанні будинку.

При послідовній схемі споживачі є підключені до одного трубопроводу послідовно. Недоліком такої схеми є падіння тиску при споживанні води всіма споживачами одразу, таким чином, що до останнього споживача вода може й не дістатися, або тиск буде дуже малим.

akved1.jpg (10.61 Kb)

Тому таку схему не використовують коли спільний трубопровід є задовгим та багато споживачів, які можуть бути задіяними одночасно.

При паралельній схемі передбачено встановлення короткої труби колектору, від якої відгалужуються довгі трубопроводи, кожен з них до свого споживача, або невеличкої групи споживачів. Цей варіант є більш популярним, оскільки у всіх споживачів тиск води буде приблизно однаковим, навіть, якщо сусідній буде забирати воду.

akved2.jpg (15.7 Kb)

Але є й проміжний варіант – або дуже короткий «послідовний» трубопровід (до трьох метрів), або досить довгий колектор. Ця схема теж працює і теж популярна. Падіння тиску на короткому трубопроводі не може бути настільки суттєвим, щоб приносити дискомфорт.

Така схема можлива, коли всі споживачі сконцентровані не невеликій площі, наприклад, коли кухня розташована через стінку від туалету, бойлерної, ванної кімнати. Саме така схема використовується у багатьох квартирах.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Концентрація споживачів води на малій площі має сенс, тому що до того ж зменшуються та спрощуються системи каналізації, як і водоводу в цілому. Головне – зменшується довжина гарячого трубопроводу, а також використовується один бойлер.

Короткий гарячий трубопровід суттєво економить воду та енергоресурс, збільшується і комфортність користування гарячою водою. Тому і планування будинку намагаються зробити таким чином, щоб забезпечити мінімальні відстані від бойлера до мийки на кухні, душа, ванної та інших місць гарячого водозабору.

Якщо джерелом води є криниця або свердловина, ставиться помпова станція, яка в свю чергу може бути поверхневою або заглибною. Поверхнева може розташовуватись у будинку або в особливій будівлі біля джерела. Важливо, щоб перед насосом був встановлений фільтр грубого очищення та зворотний клапан.

Трубопровід від джерела укладають нижче рівня промерзання ґрунту. Не рекомендують ставить такий трубопровід вище рівня промерзання з підігрівом електрокабелем. Ухил трубопроводу до джерела має складати 0,5%. В будинок трубопровід заводять крізь фундамент у гільзі та ретельно герметизують цементом.

На трубопроводі встановлюють вхідний вентиль, після якого облаштовується аварійний злив до каналізації, а також фільтри механічного очищення води. До трубопроводу від’єднують гідроакумулятор а апаратуру керування роботою насосу в залежності від тиску у системі.

Після апаратури рекомендовано робити розгалуження на технічну воду, наприклад, щоб мити машину та т. ін. Якщо планується велика витрата технічної води, краще облаштувати на утепленому горищі накопичувальний бак. Воду у нього подавати (безпосередньо після фільтру механічного очищення. Тоді можна буде наповнювати накопичувач, керуючи помпою вручну, перед тим перекривши подачу на будинок.

Після трійника на технічну воду мають стояти станції очищення води, з урахуванням конкретної якості води. Наприклад - видалення солей заліза та марганцю, видалення зайвого кальцію, потім біологія за допомогою ультрафіолету. Але можливо, якщо вода нормальної якості, все це і не знадобиться.

Підготована вода поступає в холодний колектор, з якого йдуть відгалуження по місцях водозабору, наприклад, нагрівальний бак, унітаз, мийка, раковина, душ, ванна, пральна машина, машина для миття посуду. На кожному відводі від колектору встановлюють аварійно-ремонтний вентиль. З нагрівального баку, в комплекті якого є зворотній клапан та аварійний злив, вода проходить у гарячий колектор, з якого відгалужується на мийку, ванну, душову, раковину.

akved3.jpg (85.98 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up