Ріжемо пінопласт

By: Євген

pinoriz0

Оскільки пінопласт є досить надійним теплоізолятором, він активно використовується не лише у будівництві, але й у побуті. Наприклад, його використовують для створення утеплених скринь для зберігання овочів. Ріжеться пінопласт легко, але при цьому кришиться та розсипається на безліч дрібних часток, тож інколи при його різанні треба надягати респіратор. Питання не вирішується при використанні будь-якого різального інструменту – ножа, пилки, абразивного кругу та т. ін. Крім того, досить важко на цьому матеріалі дотримати прямолінійність та точність різу.

. . . . .

Але існує технологія різання пінопласту ніхромовим дротом. Це вельми простий, технологічний, чистий та надзвичайно точний метод. Для цього лише потрібен автомобільний акумулятор, шматок ніхромового дроту, комплект проводів для автомобільного акумулятора та пара цвяхів.

pinoriz1

Схема така: акумуляторна батарея – проводи – дріт з ніхрому. Ланцюг живлення комутується за допомогою вимикача з автоматичним захистом.

pinoriz2

Великий лист пінопласту зручно кроїти, якщо розмістити його на рівну поверхню столу або верстату. Більш того – якщо закріпити один кінець ніхромового різального інструменту цвяхом або саморізом, можна простягнути різальний дріт на столом у потрібному напрямку різання. Лист пінопласту можна і пересувати. Тепер достатньо покласти на стіл лист пінопласту, визначити лінію різу та добре натягнути по ній провід. В цьому випадку створюється ідеально рівний розріз з оплавленими краями. Для цього на стільниці слід мати місце кріплення другого кінця дроту.

. . . . . .

pinoriz3

При вмиканні на короткий час дріт нагрівається та проплавляє пінопласт на всій довжині контакту та на всю глибину. Одразу треба негайно відімкнути автомат та роз’єднати пінопласт по різу, бо інакше розплав швидко застигне та знову міцно з’єднає розрізані фрагменти, так що заходи по розрізанню прийдеться повторювати.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Такий метод різання дозволяє одержати чистий різ, що має ідеальні краї відповідно до крою. Ще один позитив – за допомогою гарячого дроту можна виправляти деякі огріхи та помилки, робити дорізання. Завдяки цій властивості можна різати деталі з припуском, а потім вже доробляти їх точно, щоб вони чітко збігалися при складанні.