Міцні декоративні петлі з деревини

By: Євген

ptl0

Є досить цікава ідея з царини теслярського дизайну, яка може бути використана при оформленні інтер’єру будинку, кімнати або хоча б домашньої майстерні.

ptl1

Такі дрібниці надають індивідуального обличчя всьому приміщенню, тож нехтувати ними не треба. Житло має бути оригінальним, привабливим та своєрідним, таким, щоб ним захоплювалися всі гості.

ptl2

Підготовка

Мова йде про дерев’яні петлі, які можна підлаштувати під будь-який розмір та використати, наприклад, для встановлення дверцят шафи. Рекомендують робити цей витвір теслярського мистецтва з бразильської вишні, але, мабуть, звичайний дуб або клен теж можна успішно використовувати з цією ж метою.

Першим ділом необхідно заготовити урізки деревини потрібних розмірів, і після того, як їх випиляють з деревини, склеїти їх відповідно до запланованої конструкції. Після того, як фрагменти будуть склеєні, в цих заготівках вирізають шипи та пази, щоб в подальшому з’єднати їх – одне з одним.

Для роботи, можливо, знадобляться електролобзик, циркульна пилка, свердлильний верстат, електродриль.

ptl3

Основні етапи робіт

На наступному етапі всі заготовані фрагменти складають разом та свердлять наскрізний отвір на свердлильному верстаті Після цього цим деталям можна надати бажаної форми.

ptl4

Додатково знадобиться кругла дерев’яна паличка, з якої надалі буде виготовлятися штифт. І вже після цього можна починати складання петель.

Дві петлі за принципом «шип-паз» з’єднують разом, після чого в отвір забивають дерев’яний шкант. Краї штифта, що виступають, треба бути обрізати стрічковою пилою, або звичайною ручною пилкою.

ptl5

Зробивши цю операцію, в дерев’яних петлях треба бути просвердлити отвори для кріплення за допомогою дрилю або свердлильного верстату. Після цього петлі прикріпляють до дверцят шафи за допомогою болтів.

ptl6

Звичайно, поверхні петель слід обробити шкіркою та вкрити лаком, відповідно до ваших смаків. Подробиці виробництва петель з деревини можна подивитися на відео:

Можливо, хтось зробить для цих дверцят ще й дерев’яний замок?