Вентиляційні системи побутового призначення / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вентиляційні системи побутового призначення


vent_gol.jpg (80.99 Kb)

До основних принципів організації повітряного обміну в першу чергу відносяться санітарні Правила, які наказують для житлових приміщень мати вентиляційну систему з продуктивністю від трьох кубометрів на годину на кожен квадратний метр. Крім того, наступним принципом є розташування цих систем – у місцях створення шкідливих виділень, з метою їх локалізації та не допускання подальшого розповсюдження.

. . . . . . . .

Припливна вентиляція має бути встановлена в місці, де мешканці будуть перебувати довгий час, наприклад, у вітальні або у спальні. Температура та чистота припливного повітря мають відповідати санітарним нормам. Треба пильнувати і за функціональністю. Адекватно змонтована система вентиляції виключає змішування припливного повітря із забрудненим. Також вона не дозволяє пересуватися з кімнати в кімнату забрудненому повітрю. Ще один принцип – рекуперація. В холодну пору року подавання припливного повітря має відбуватися так, щоб воно забирало тепло у витяжного та нагрівалося. Таке рішення буде сприяти не лише збереженню комфортної атмосфери, але заощадженню на опаленні.

. . . . . . .

Є різні типи вентиляційних систем. Вентиляція вважається природною, якщо вона працює без допомоги будь яких електричних пристроїв. Переміщення повітря при цьому відбувається за рахунок зовнішніх факторів – сили вітру, різності висот та температур.У кімнати повітря проникає крізь огороджувальні конструкції, виводиться ж крізь витяжний трубопровід, який передбачений у проекті будівлі.

vent1.jpg (44.09 Kb)

Примусова вентиляція вимагає встановлення спеціального обладнання – вентиляторів, нагрівачів, охолоджувачів, фільтрів, інших пристроїв, які покращують життєвий комфорт мешканця.

Буває й змішаний тип вентиляції, коли приплив повітря здійснюється природним шляхом, а виведення – за допомогою електричних приладів.

vent2.jpg (28.92 Kb) li]Сухий струмок в саду зроблений з каміння.[/li]

Крім того типи вентиляції розрізняються на припливну та витяжну.

Дякуючи системі припливного типу свіже повітря поступає ззовні. При цьому може бути задіяна як природна система, так і примусова. В примусовій системі зазвичай використовуються агрегати для охолодження, нагрівання, очищення повітряних потоків та т. ін. Забруднене повітря, що відпрацювало видаляється по шляхах витяжної вентиляції. Баланс дії обох систем сприяє тому, щоб у кімнатах весь час було чисте повітря.

vent3.jpg (52.44 Kb)

Витяжна вентиляція розділяється також на місцеву та загальнообмінну. Місцеву встановлюють у разі локального накопичення шкідливих забруднень та викидів, а припливну, коли необхідно, щоб свіже повітря надходило у конкретну зону. Прикладом місцевого витяжного каналу може слугувати витяг в зоні приготування їжі. Для ефективної вентиляції всього будинку використовують систему загального обміну. Припливна загальнообмінна вентиляція зазвичай має обладнання для обробки повітря та по суті є примусовою.

. . . . . . . . . . .

Розрахунок продуктивності вентиляції по-перше ведуть по необхідній кількості повітря. Для визначення об’єму обміну повітря використовують формулу: L = Lnorm x N, де Lnorm – кількість повітря, що витрачає одна людина (по нормі – 60 м3 на годину), N – кількість людей, які постійно знаходяться у квартирі. Відповідно, L - об’єм повітря, який вентиляція має оновлювати за годину (м3/год).

Оновлення повітря має відбуватися не менше, ніж один раз на годину. Але інколи й цього недостатньо. У такому випадку об’єм обміну повітря слід обчислювати за формулою: L = n x S x H, де n – кількість оновлень, яке має відповідати нормативам (1 – 2 рази для житлових приміщень), S – загальна площа житла, Н – висота стелі. L, звичайно – необхідна в цій ситуації продуктивність системи вентиляції. Є сенс користуватися одночасно обома методами розрахунку. Дані після розрахунків порівнюються та обирається більше значення.

. . . . . . . .


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up