Вибір та особливості монтажу гідроакумуляторів / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вибір та особливості монтажу гідроакумуляторів


gidroak2.jpg (33.7 Kb)

Призначення гідроакумулятору – підтримка у системі водоводу постійного тиску, згладжування стрибків тиску при гідроударах, зменшення кількості умикань та вимкнень помпової установки до значень, що технічно прийнятні.

Мембранний бак, або гідроакумулятор має бути обов’язково присутнім у системі водопостачання, якщо вода подається у будинок помпою.

На властивості води цей прилад не впливає, оскільки він є повністю герметичним та вода в ньому не контактує з повітрям. Цей герметична посудина розділена гумовою мембраною на дві камери. В нижню камеру закачують воду, яка розширяє мембрану (грушу) та стискає повітря у іншій камері. При вмикання якогось споживача наприклад відкритті крану, повітря витісняє воду назад в систему водопостачання. Тиск у водоводі підтримується в заданих межах за рахунок стиснення повітря в гідроакумуляторі.

gidroak1.jpg (29.14 Kb)

Помпа в системі водопостачання з гідроакумулятором фактично працює на його наповнення до назначеного тиску, після чого помпу вимикає автоматика. Коли споживачі витрачають воду з системи, в тому числі і гідроакумулятора, об’єм повітряної камери збільшується а тиск в системі поступово зменшується до заданого мінімуму, тоді автоматика знову вмикає помпу та гідроакумулятор заповнюється.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Таким чином є робочий діапазон тисків в якому працює цей прилад – від мінімального до максимального. Ці значення налаштовуються, причому до цих заходів слід поставитись відповідально, оскільки від цього залежить якість та термін праці як гідроакумулятора, так і помпи.

gidroak2.jpg (33.7 Kb)

Гідроакумулятори можуть мати об’єм від восьми до 10000 літрів, із зиінною та незмінню мембраною. В горішній частині гідроакумулятору розташований золотник, потрібний для налаштування тиску у повітряній камері. Заздалегідь тиск створюється звичайною повітряною помпою.

Для приладів загальним об’ємом до 60 літрів на заводі задають тиск 1,5 атм, для перевірки цілісності. В подальшому підбирають тиск на 0,2 атм меньше, ніж тиск вмикання помпи. Для забезпечення оптимального режиму в гідросистемі.

В нижній частині приладу розташований патрубок підключення до системи водоводу, тут може знаходитись і фланець, що знімається, на якому закріпляють гумову грушу.

Обираючи для себе гідроакумулятор зверніть увагу на колір, адже сині призначені для водоводу, а червоні для системи опалення. В червоних баках більш міцна мембрана, яка зроблена з технічної гуми, але її не можна використовувати для питної води. Вартість баку залежить від якості матеріалу мембрани. В процесі роботи вона може вийти з ладу, тому краще обрати конструкцію, де мембрано можна заміняти.

Також треба підібрати оптимальний об’єм мембранного баку, для домашнього використання. Загальний об’єм гідроакумулятора – це об’єм всього корпусу, максимальний – 75% від загального, робочий залежить від діапазону тиску. Зазвичай, при 2,0 – 2,6 атм робочий об’єм невеликого баку складає 30% загального об’єму. Мінімальний робочий об’єм –при ньому не буде перевищуватися максимально допустима кількість пусків помпи за годину.

Чим більше робочий об’єм гідроакумулятору тим менше пусків буде робити помпа. В технічній характеристиці помпи вказана максимальна кількість пусків на годину (n). Мінімальний робочий об’єм визначають за формулою v=q/ n max, де q – пікова витрата води в системі за годину. Наприклад, q=600літрів/годину, а n дорівнює 30. Тоді мінімальний робочий об’єм - 20 літрів. Такого значення можна досягнути налаштовуючи тиск для баку з загальним об’ємом у 60 літрів.

Великий об’єм гідроакумулятора дозволяє зменшити кількість включень помпи, що сприятливо позначається на її ресурсі. Крім того, зменшується перепад тиску у системі, зберігається достатній резерв на випадок відключення електроенергії. Але для збільшення об’єму не треба купляти ще один більшого об’єму, а старий демонтувати. Можна підключити ще один паралельно.

Гідроакумулятор треба встановлювати відповідно до інструкції, що дається до приладу, причому дуже акуратно, бо від цього залежить працездатність та довговічність як приладу, так і інших елементів водоводу. Не можна перевищувати вказаних значень тиску – попереднього тиску повітря та максимального тиску води.

Температура повітря у приміщенні де монтують гідроакумулятор не має бути нижчої за +4оС, а вологість краще, щоб не перевищувала 70%. І виробники дають гарантію лише при виконанні цих умов. Не рекомендують встановлювати прилад ц приямках поряд з помпою.

Гідроакумулятор завжди встановлюють вертикально – догори повітряною камерою.

gidroak3.jpg (43.6 Kb)

Зазвичай гідроакумулятор підключають до системи водогону після вхідного вентилю та фільтру механічного очищення води. Також, на вхідному трубопроводі з боку насосу має заходитись зворотний клапан, який запобігає стоку води на помпу після її вимикання, та аварійний злив води у каналізацію. Після точки підключення гідроакумулятору з боку мережі будинку встановлюють манометр та повітряний клапан для випускання повітря з системи.

Прибор встановлюють на горизонтальному міцному майданчику, а ємність до тридцяти літрів можна закріпити на міцній стіні. Не дозволяється, щоб на прилад діяли які-небудь зовнішні сили.

Треба заземлити прилад окремо або до загальної мережі – це збереже його від каталітичних процесів корозії.

Найчастіше причиною виходу мембрани з ладу є порушення балансу тисків у системі, внаслідок чого мембрана помітно розтягається або торкається стінок, які можуть бути ідеально гладкими.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up