Вибір та особливості монтажу гідроакумуляторів / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вибір та особливості монтажу гідроакумуляторів


gidroak2.jpg (33.7 Kb)

Призначення гідроакумулятору – підтримка у системі водоводу постійного тиску, згладжування стрибків тиску при гідроударах, зменшення кількості умикань та вимкнень помпової установки до значень, що технічно прийнятні.

Мембранний бак, або гідроакумулятор має бути обов’язково присутнім у системі водопостачання, якщо вода подається у будинок помпою.

На властивості води цей прилад не впливає, оскільки він є повністю герметичним та вода в ньому не контактує з повітрям. Цей герметична посудина розділена гумовою мембраною на дві камери. В нижню камеру закачують воду, яка розширяє мембрану (грушу) та стискає повітря у іншій камері. При вмикання якогось споживача наприклад відкритті крану, повітря витісняє воду назад в систему водопостачання. Тиск у водоводі підтримується в заданих межах за рахунок стиснення повітря в гідроакумуляторі.

gidroak1.jpg (29.14 Kb)

Помпа в системі водопостачання з гідроакумулятором фактично працює на його наповнення до назначеного тиску, після чого помпу вимикає автоматика. Коли споживачі витрачають воду з системи, в тому числі і гідроакумулятора, об’єм повітряної камери збільшується а тиск в системі поступово зменшується до заданого мінімуму, тоді автоматика знову вмикає помпу та гідроакумулятор заповнюється.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Таким чином є робочий діапазон тисків в якому працює цей прилад – від мінімального до максимального. Ці значення налаштовуються, причому до цих заходів слід поставитись відповідально, оскільки від цього залежить якість та термін праці як гідроакумулятора, так і помпи.

gidroak2.jpg (33.7 Kb)

Гідроакумулятори можуть мати об’єм від восьми до 10000 літрів, із зиінною та незмінню мембраною. В горішній частині гідроакумулятору розташований золотник, потрібний для налаштування тиску у повітряній камері. Заздалегідь тиск створюється звичайною повітряною помпою.

Для приладів загальним об’ємом до 60 літрів на заводі задають тиск 1,5 атм, для перевірки цілісності. В подальшому підбирають тиск на 0,2 атм меньше, ніж тиск вмикання помпи. Для забезпечення оптимального режиму в гідросистемі.

В нижній частині приладу розташований патрубок підключення до системи водоводу, тут може знаходитись і фланець, що знімається, на якому закріпляють гумову грушу.

Обираючи для себе гідроакумулятор зверніть увагу на колір, адже сині призначені для водоводу, а червоні для системи опалення. В червоних баках більш міцна мембрана, яка зроблена з технічної гуми, але її не можна використовувати для питної води. Вартість баку залежить від якості матеріалу мембрани. В процесі роботи вона може вийти з ладу, тому краще обрати конструкцію, де мембрано можна заміняти.

Також треба підібрати оптимальний об’єм мембранного баку, для домашнього використання. Загальний об’єм гідроакумулятора – це об’єм всього корпусу, максимальний – 75% від загального, робочий залежить від діапазону тиску. Зазвичай, при 2,0 – 2,6 атм робочий об’єм невеликого баку складає 30% загального об’єму. Мінімальний робочий об’єм –при ньому не буде перевищуватися максимально допустима кількість пусків помпи за годину.

Чим більше робочий об’єм гідроакумулятору тим менше пусків буде робити помпа. В технічній характеристиці помпи вказана максимальна кількість пусків на годину (n). Мінімальний робочий об’єм визначають за формулою v=q/ n max, де q – пікова витрата води в системі за годину. Наприклад, q=600літрів/годину, а n дорівнює 30. Тоді мінімальний робочий об’єм - 20 літрів. Такого значення можна досягнути налаштовуючи тиск для баку з загальним об’ємом у 60 літрів.

Великий об’єм гідроакумулятора дозволяє зменшити кількість включень помпи, що сприятливо позначається на її ресурсі. Крім того, зменшується перепад тиску у системі, зберігається достатній резерв на випадок відключення електроенергії. Але для збільшення об’єму не треба купляти ще один більшого об’єму, а старий демонтувати. Можна підключити ще один паралельно.

Гідроакумулятор треба встановлювати відповідно до інструкції, що дається до приладу, причому дуже акуратно, бо від цього залежить працездатність та довговічність як приладу, так і інших елементів водоводу. Не можна перевищувати вказаних значень тиску – попереднього тиску повітря та максимального тиску води.

Температура повітря у приміщенні де монтують гідроакумулятор не має бути нижчої за +4оС, а вологість краще, щоб не перевищувала 70%. І виробники дають гарантію лише при виконанні цих умов. Не рекомендують встановлювати прилад ц приямках поряд з помпою.

Гідроакумулятор завжди встановлюють вертикально – догори повітряною камерою.

gidroak3.jpg (43.6 Kb)

Зазвичай гідроакумулятор підключають до системи водогону після вхідного вентилю та фільтру механічного очищення води. Також, на вхідному трубопроводі з боку насосу має заходитись зворотний клапан, який запобігає стоку води на помпу після її вимикання, та аварійний злив води у каналізацію. Після точки підключення гідроакумулятору з боку мережі будинку встановлюють манометр та повітряний клапан для випускання повітря з системи.

Прибор встановлюють на горизонтальному міцному майданчику, а ємність до тридцяти літрів можна закріпити на міцній стіні. Не дозволяється, щоб на прилад діяли які-небудь зовнішні сили.

Треба заземлити прилад окремо або до загальної мережі – це збереже його від каталітичних процесів корозії.

Найчастіше причиною виходу мембрани з ладу є порушення балансу тисків у системі, внаслідок чого мембрана помітно розтягається або торкається стінок, які можуть бути ідеально гладкими.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up