Вітрини для колекцій

By: Євген

vitrina0

Багато дорослих, а не тільки дітей збирають різні колекції автомобілів, літачків, кораблів та т. ін., але для якісної презентації треба, щоб вони зберігалися у красивих вітринах. Для виготовлення цих вітрин знадобиться красива щільна деревина. Незалежно від розмірів вітрини, переважно, мають однакову конструкцію.

vitrina1

Всі 18 вітрин мають різні розміри. Найбільша – 1145х485х560 мм, найменша – 380х180х255 мм. Основою кожної вітрини є платформа, яку обшивають ювелірною замшею. Найменший переріз деталей рам для скла – 16х16 мм. Дерев’яні деталі вітрин викроєні з 25 мм сухих дошок. Розпиляні заготовки обробляють на барабанному личкувальному верстаті, досягаючи точних розмірів. Для таких вітрин рекомендують використовувати скло завтовшки 4 мм. Розрізаючи скло слід витримувати потрібні розміри з точністю до 1 мм.

vitrina2

Для забезпечення необхідної точності а полегшити наступне складання, більшість однотипних деталей обробляють «в пакеті». Верхні та нижні перетинки відпилюють по довжині, після чого в торцях кожної свердлять отвори для шипів (шкантів).

Кінці вклеєних шкантів, що виступають, відпилюють під 45о. У верхніх та нижніх кінцях бокових сторін стояків, відпиляних по довжині, свердлять відповідні отвори для шкантів перетинок. Для скла в стояках та перетинках (з внутрішніх боків складеної рами) вибирають продовжні пази глибиною 4 мм.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Ще до складання всі внутрішні поверхні деталей рамок вкривають трьома шарами акрилового лаку. Це полегшує видалення надлишків силіконового герметику уайт-спірітом при встановленні скла та дозволяє уникнення попадання лаку на скло. Прозорий силіконовий герметик наносять в пази пістолетом та розмазують, наприклад, цвяхом.

vitrina3

Першими складають бокові рами – в пази деталей вставляють скло, та рами, після перевірки прямих кутів (вимірюванням діагоналей) фіксують на добу, стягуючи їх скотчем. Далі до бічних рам так само клеять деталі торцевих рам з вставленим склом та встановлюють верхнє скло. Складання скляного коробу закінчене, і його фіксують скотчем. Коли клей висохне, на верхніх зовнішніх ребрах деталей верхньої рами знімають фаску, короб зачищають вручну, та вкривають трьома шарами акрилового лаку.

1. Отвори на кінцях перетинки рами під шканти за допомогою фрезера

2. Запилювання під кутом 45ошкантів на стрічковій пилці

3. Виготовлення на фрезерному верстаті паза під скло

4. Зачистка деталей рами до оздоблення

5. Нанесення силіконового складу в пази

6. Розмазування силіконового складу цвяхом

7. Зачищення бічних сторін ніжки

8. Обробка рами циклею

9. Підрізка ювелірної замші на плиті основи

10. Вклеювання блоку між нижнім боком рами та основою

vitrina4
vitrina5
vitrina6

Платформа складається з опорної рами, кутніх ніжок-підп’ятників та плити з МДФ 15 мм завтовшки та збирається за допомогою клею. Деталі рами випиляні в розмір та складені щільно краями одне до одного, з підсиленням кутових з’єднань пласкими шпонками «бісквітами».

vitrina7
vitrina8

Плити кожної платформи оклеюють ювелірною замшею, яка підрізається урівень з бічними ребрами, та прикріпляються до рам платформи двобічною липкою стрічкою.

vitrina9

З нижнього боку стик між плитою та рамою підсилюють вклеєними дерев’яними блоками. В них по місцю вибирають паз для «бісквіта», що випинається з кута.

vitrina10

Якщо все робити не поспішаючи, вітрини будуть дуже красивими.