Водопостачання на дачі / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Водопостачання на дачі


vododach0.jpg (106.55 Kb)

Цей приклад водопостачання стосується системи в двоповерхового дачного будинку, яка складається з поліетиленової діжки 160 л об’ємом, розташованої на горищі та двох баків для підігрівання воли, що вміщують 50 та 80 літрів. Споживачами є кухня та санвузол.

Воду в діжку качає заглибна помпа, а водовід розгалужується поліетиленовими трубами Ø25 мм. Вхід від криниці прокладається у льох на глибині один метр під фундаментом будівлі. З льоху на горище до діжки веде труба. В цьому прикладі показана система, якою можна користуватися і в спеку, і в мороз, тому комутація води кранами є досить складною. На (1) - основні крани комутації системи, що розташовані на кухні. Клапан К02 не дає воді зливатися з водонагрівача, коли у водоводі немає води Кран ВН2 при необхідності дозволяє цю воду злити.

vododach1.jpg (135.95 Kb)

Кран ВН3 потрібен для підключення/вимикання машини для миття посуду Кран ВН5 у стані «відкрито» підключає до зовнішнього водоводу систему водопостачання Кран ВН7 відрізає від санвузла частину системи, дозволяючи використовувати її взимку в автономному режимі Кран ВН6 дає можливість зливати воду взимку з зони кухні Кран ВН4 дає можливість зливати воду з трубопроводу, який дає гарячу воду на змішувач

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Зворотний клапан КО1 та кран ВН1забезпечують подавання в водонагрівач повітря при використанні пристрою взимку. В санвузлі встановлений зворотний клапан КО3, який не дає воді стікати назад в криницю. Щоб зливати воду назад в криницю встановлюють кран ВН10 - паралельно клапану.

  Для пральної машини вмонтований кран ВН9 який має перехід на зовнішню нарізь ¾” (2). При використанні системи взимку на нього можна накрутити садовий штуцер. Кран ВН13, який не видно на (2), на горизонтальній трубі потрібен для вимикання відділу водопостачання – душової, змішувача раковини, водонагрівача та унітазу – від вертикального трубопроводу, який веде до діжки. В санвузлі до водонагрівачу, подібно КО2 та ВН2 монтується зворотний клапан КО5, паралельно – кран ВН14, який дає можливість зливати з водонагрівача воду (3).

  Щоб злити воду з труби, яка постачає гарячу воду від нагрівача до змішувачів душу та раковини, в нижчому місці труби (під раковиною) вмонтований кран ВН15 зі штуцером (4). Щоб злити воду з гнучкої трубки, бачка унітазу, монтують такий самий кран ВН16, теж зі штуцером. З душової кабіни воду зливають у нижчому місці, де в її трубці вмонтований трійник, до якого під’єднаний шланг з краном ВН17 та штуцером.

  vododach2.jpg (76.96 Kb)

  Накопичувачем води є 160 літрова поліетиленова діжка, встановлена на горищі (5). В її кришці двома гайками закріплений урізок латунного згону на ½”. З внутрішнього боку до цієї труби стандартним перехідником під’єднаний урізок поліпропіленової труби, що проходить до днища діжки. Її верхній патрубок приєднують до труби, що йде з льоху.

  Для автоматичного вимикання помпи використовують датчик наповнення, як у пральній машині. На штуцер датчика надягають пластмасову трубку, що має довжину, яка дозволяє при опусканні трубки у воду перемикати датчик при досягненні рівня нижчого, ніж верхній край діжки, міліметрів на сто.

  Серед декількох виводів датчика обрана нормально замкнена пара, що під’єднана послідовно з вимикачем помпи. Пара розмикається при піддуванні в штуцер. В кришці діжки просвердлений отвір з діаметром, який дозволяє посадити трубку з натягом. Для підвищення надійності датчик клеять до поверхні діжки силіконовим герметиком.

  Індикатор заповнення діжки складають підключенням паралельно контактам датчика послідовного ланцюгу з резистору та світлодіоду, це може бути L-1503 SRC-E, що включений у діагональ мосту, як от КД906А(Б) або КЦ407А. Резистор на 100 – 220 кОм, увімкнений послідовно з мостом, повинен мати потужність не менш 0,5 Вт. Фото (3): такий світлодіод змонтований в корпусі з автоматами на 16А, що використовуються у якості вимикачів.

  У теплий проміжок часу крани ВН1 – ВН6 закриті, ВН7 (кухня), ВН8, ВН12, ВН13 – відкриті. Крани ВН9, ВН10, ВН11, ВН14 під водонагрівачем та ВН15 – ВН17 (злив під раковиною, злив з душу та бачку унітазу) у санвузлі мають бути закриті. Щоб заповнити системи водою вмикають помпу у криниці. Вода крізь кран ВН12 у санвузлі, зворотній клапан КО3 та кран ВН8 поступає до діжки на горищі, на кухні крізь кран ВН7, обходячи кран ВН2 крізь зворотній клапан КО2 наповнює водонагрівач, що є на кухні. Щоб випустити повітря з водонагрівача кран гарячої води має бути відкритим. Після наповнення водонагрівача, коли із змішувача в раковині піде вода, його слід закрити. При заповненні діжки спрацює датчик наповнення, що вимкне помпу, після чого можна перекласти вимикач насосу у режим «вимкнено».

  Далі вмикають стан нагріву в водонагрівачі. Після нагрівання води є можливість використовувати змішувач на кухні. Щоб задіяти машину для миття посуду слід відкрити кран ВН3. Після наповнення кухонного водонагрівача, слід заповнити водонагрівач у санвузлі - відкрити у санвузлі на горизонтальній трубі кран ВН13. Цей кран має бути постійно відчиненим влітку. Далі у санвузлі відкривають кран гарячої води для виходу з водонагрівача повітря, та закривають його після наповнення. Вмикають водонагрівач у санвузлі. Якщо в діжці закінчиться вода, для її наповнення знову вмикають вимикач помпи. У присутності датчика відключення помпи можна тримати цей вимикач увімкненим постійно, але краще спустошувати діжку повністю через деякі проміжки часу.  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Тераса. 50 Ідей

  08 Mar 2023 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

  Підсвічник своїми руками

  26 May 2023 ,fersht2
  У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

  Садовий декор з дерева

  24 May 2023 ,fersht2
  У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

  Декор для саду

  23 May 2023 ,fersht2
  У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...

  Клумби своїми руками з підручн...

  23 May 2023 ,fersht2
  У цій статті ви знайдете ідеї для створення ...

  Клумби біля хати з камінням св...

  23 May 2023 ,fersht2
  У цій статті ви знайдете ідеї для клумби біл...

  Формування клумби

  08 May 2023 ,fersht2
  Сьогодні ми навчимо вас формувати красиві кл...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up