Захист від блискавок для дерев’яного будинку: особливості монтажу

By: Євген

zahbli0

До конструкцій дерев’яних будинків з брусу або циліндрованої колоди є багато специфічних вимог. Необхідним елементом оснащення заміської будівлі є громовідвід. Без цього пристрою у повній безпеці мешканці відчувати себе не можуть. Навіть, якщо блискавка вдарить далеко від будівлі, енергія розряду може спричинити перенапругу у електропровідній та, як наслідок, до загоряння.

zahbli1

Громовідвід, який встановлюють на сучасні дерев’яні будівлі з колоди або брусу, це ціла споруда. Деякі господарі заміської нерухомості віддають перевагу самостійному встановленню захисту від блискавок. Для цього, у першу чергу, на даху обирають найвищу точку, де встановлюють металевий стрижень завтовшки у 10-12 мм. Стрижень з’єднують з проводами, які підключають до заземлення. Струмовідвід, що йде від стрижня має бути прикріплений до заземлення.

Систему заземлення, виготовлену з металевої пластини, заглиблюють на два метри у землю. Але треба ще забезпечити якісне зволоження, адже сухий ґрунт не найкращий провідник. Для цього до місця розташування заземлення підводять водостік або злив з рукомийника.

Для правильного облаштування громовідводу має значення склад покрівлі, яка встановлена на даху дерев’яного будинку. На металевій покрівлі монтують традиційний громовідвід, про який говорилося вище. Якщо ж покрівля зроблена з шиферу, рекомендують дещо іншу конструкцію громовідводу. До металевого трусу, який протягають вздовж покрівельного гребня, міцно прикріпляють струмовідвід, який спускається по ринві. Особливого захисту потребує покрівля з дахівки (черепиці). Для цього краще за все використовувати дротяну сітку. До неї потім й прикріпляють струмовідвід.

У якості матеріалу для виготовлення стрижню можна використовувати мідь, сталь, алюміній. Треба знати, що пристрій ні в якому разі не можна фарбувати або вкривати лаком.

zahbli2

Одною з особливостей встановлення стрижню є розрахунок його висоти. Чим вище він буде знаходитись над дахом, тим більша поверхня опиниться під захистом. Громовідводи встановлюють не лише на дерев’яні будинки, але й на високих деревах.

Систему громовідводу, встановлену на дерев’яний будинок, слід регулярно перевіряти.

Якщо необхідних знань та умінь у вас немає, облаштування системи краще довірити фахівцю