Захист від блискавок для дерев’яного будинку: особливості монтажу / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Захист від блискавок для дерев’яного будинку: особливості монтажу


zahbli0.jpg (30.98 Kb)

До конструкцій дерев'яних будинків з брусу або циліндрованої колоди є багато специфічних вимог. Необхідним елементом оснащення заміської будівлі є громовідвід. Без цього пристрою у повній безпеці мешканці відчувати себе не можуть. Навіть, якщо блискавка вдарить далеко від будівлі, енергія розряду може спричинити перенапругу у електропровідній та, як наслідок, до загоряння.

zahbli1.jpg (63.09 Kb)

Громовідвід, який встановлюють на сучасні дерев'яні будівлі з колоди або брусу, це ціла споруда. Деякі господарі заміської нерухомості віддають перевагу самостійному встановленню захисту від блискавок. Для цього, у першу чергу, на даху обирають найвищу точку, де встановлюють металевий стрижень завтовшки у 10-12 мм. Стрижень з'єднують з проводами, які підключають до заземлення. Струмовідвід, що йде від стрижня має бути прикріплений до заземлення.

Систему заземлення, виготовлену з металевої пластини, заглиблюють на два метри у землю. Але треба ще забезпечити якісне зволоження, адже сухий ґрунт не найкращий провідник. Для цього до місця розташування заземлення підводять водостік або злив з рукомийника.

Для правильного облаштування громовідводу має значення склад покрівлі, яка встановлена на даху дерев'яного будинку. На металевій покрівлі монтують традиційний громовідвід, про який говорилося вище. Якщо ж покрівля зроблена з шиферу, рекомендують дещо іншу конструкцію громовідводу. До металевого трусу, який протягають вздовж покрівельного гребня, міцно прикріпляють струмовідвід, який спускається по ринві. Особливого захисту потребує покрівля з дахівки (черепиці). Для цього краще за все використовувати дротяну сітку. До неї потім й прикріпляють струмовідвід.

У якості матеріалу для виготовлення стрижню можна використовувати мідь, сталь, алюміній. Треба знати, що пристрій ні в якому разі не можна фарбувати або вкривати лаком.

zahbli2.jpg (37.62 Kb)

Одною з особливостей встановлення стрижню є розрахунок його висоти. Чим вище він буде знаходитись над дахом, тим більша поверхня опиниться під захистом. Громовідводи встановлюють не лише на дерев'яні будинки, але й на високих деревах.

Систему громовідводу, встановлену на дерев'яний будинок, слід регулярно перевіряти.

Якщо необхідних знань та умінь у вас немає, облаштування системи краще довірити фахівцюДизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up