Оливкова олія у побуті

By: Євген

oo0

Оливкова олія використовується у якості їжі, у косметиці та медицині вже декілька тисячоліть. Але її можна використовувати у вирішенні й багатьох побутових проблем, причому для їх вирішення зовсім не потрібна оливкова олія екстра класу, тут можна використовувати і недорогі сорти.

oo1

Мастило

Наприклад, рипіння дверей можна припинити за допомогою оливкової оливи. Для цього невелику кількість цієї чарівної рідини наносять на дверні петлі та шарніри, що риплять.

Те ж саме можна зробити з зіпером – защіпкою-блискавкою, якщо вона затинається. Ватним тампоном змащують зубчики блискавки, потім починають повільно пересувати бігунець.

oo2

Догляд за дерев’яними поверхнями

Дві частини оливкової олії змішують з однією частиною лимонного соку або оцту. Декілька краплинами цієї суміші зволожують м’яку ганчірку та полірують та додають блиску дерев’яним меблям та речам, навіть дерев’яній підлозі. Така суміш охайно чистить дерев’яні речі, зберігає деревину від висихання та допомагає сховати дрібні подряпини та потертості.

oo3

Відновлення шкіряних виробів

Відновити вигляд сухих та потрісканих виробів зі шкіри – ременів, рукавичок, оббиття меблів, одягу, можна за допомогою оливкової оливи, якою натирають потерту шкіряну річ та залишають на півгодини, після чого витирають надлишки олії тканиною. Також цю олію можна використовувати у якості крему для взуття. Треба просто побризкати оливковою олією на взуття та протерти ганчірочкою, щоб додати блиску.

oo4

Чищення нержавіючої сталі та лятунь

Протирають вироби з неіржавки сталі, мосяжу (латуні) чистою ганчіркою, зволоженою оливковою олією, для того, щоб вони сяяли. Ця рідина також допоможе запобігти створенню розводів, корозії та нальоту.

oo5

Обробка столових приборів та садового реманенту

Якщо столові прибори перед використанням протерти оливковою олією, то потім їх легко буде чистити від липких речовин, як от мед або цукровий сироп. А обробка садового реманенту тією ж рідиною запобігає налипанню ґрунту.

Видалення фарби

Для видалення фарби з рук слід натерти їх оливковою олією, далі олія хвилин зо п’ять просочується у шкіру, після чого руки миють водою з милом. Щоб відчистити художні пензлі від олійної фарби використовують ганчірочку, зволожену в оливковій олії.

oo6

Видалення наліпок та наклейок

Капають олією на етикетку чи наліпку та залишають на декілька хвилин. Після цієї процедури вона легко відклеюється та вишкрібати нічого не треба.

oo7

Видалення жувальної гумки

Оливкова олія – чудове мастило, тому її можна успішно використовувати для видалення жувальної гумки з волосся. Просто олію наносять на жуйку та прилегле волосся та тягнуть за гумку.

Олійна лампа

Придбайте спеціальну олійну лампу або зробіть її власноруч. Для цього просто наливають оливкову олію у скляну банку, роблять отвір у кришці, та просовують у нього гніт.

oo8

Догляд за кішкою

Додають кожен тиждень чайну ложку оливкової оливи у котячий корм. Це допомагає запобігти захворюванню трихлобезоаром (волосяної пухлини) та сприяє блискучій та здоровій шерсті.