Бар в японському стилі

By: Євген

У малесенького, 3х3 метри, будиночку є й перевага – переобладнання там можна робити хоч до кожного сезону. Найширше поле для експериментів на мінімальному просторі. Наприклад, можна зробити бар в японському стилі, і для цього багато не треба. Основою конструкції може стати навіть старе підвіконня, а стояки можна зробити з брусів, які нерідко не знають куди дівати на ділянці.

Звісно, прийдеться поламати голову, як же все спланувати, щоб на цій невеликій площі розташувалися і стіл, і шафа для посуду, і холодильник, і нічліг для гостей на надувному матраці (адже на відпочинку всякі випадки бувають). І тут можна порадити скористатися ідеєю зі стійкою-шинквасом.

yapon1

Якщо такий будиночок вам просто звалився на голову, спочатку треба розібратися, що він собою являє, витягнути все сміття, упевнитись, чи є там підлога. Якщо її немає, то починати треба саме з неї. Треба покласти дерев’яні лаги з брусу а по них настелити дошки для підлоги. Далі можна братися за здійснення основної мети. В центрі кімнати встановити вертикальний брус перерізом 10х10 см, висотою до стелі. Обробити його, звичайно, краще на верстаті, щоб все було максимально фахово. Цей вертикальний брус буде опорою стільниці, у яку саме можна перетворити старе підвіконня, але яке слід личкувати, доки воно не перестане бути старим.

yapon2

З рейок та фанери на стійкою можна підвісити короб з отворами під світильники, який теж прийдеться робити самому. Кольорові лампочки мають створити святкову атмосферу в цьому хатньому барі. Ребра стільниці можна обклеїти пластиковими кутками, від чого вона буде виглядати більш фірмовою. А після того короб для підсвічування, брус треба зашпаклювати, та пофарбувати – тут може добре личити чорний колір. Після фарбування уважно подивіться на результати – чи не треба чогось змінити?

Наступний етап – шафа для посуду. Каркас для нього можна зробити з брусків 50х50 мм, які кріплять шурупами, а задню, верхню та бічні стінки шафи обшивають фанерою. Передня стінка зачиняється дверцятами. Верхні дверцята для зручності можна зробити відкидними, а двоє нижніх – стулкові. Шафу у гармонії з іншими меблями теж можна пофарбувати в чорний колір. На дверцятах можна намалювати щось східне – дракона, копії з Хокусая або просто якісь ієрогліфи. Тільці до бару можна зробити зі старих підставок під кімнатні квіти – вони по формі дуже подібні до сидінь з бару. Але тут прийдеться скріпити ніжки сталевими пластинами, обробити поверхні та пофарбувати.

У цьому затишному приміщенні однозначно мають знаходитися келишки та бокали, для них на шафою для посуду треба навісити спеціальну поличку. Під нею, або в іншому місці слід приладнати й дзеркало, яке має властивість суттєво збільшувати на погляд об’єм кімнати. Інші стіни теж треба прикрасити чимось на східний манер – віялами, або малюнками де теж присутні віяла та жінки. Якщо десь у сараї лежить працюючий старовинний холодильних – йому теж знайдеться місце, але його теж прийдеться личкувати, а потім малювати, теж таки у той же чорний колір. Можна пофарбувати і всередині, наприклад у червоний колір, але для цього потрібна фарба яку використовують для харчових агрегатів.

yapon3

1. Не вистачає дзеркала та полички для кухолів

2. Дзеркало під поличкою зорово розсуває простір бару

3. Старий холодильник може ще послужити…

4. … лише треба трішки підправити його дизайн

yapon4

Таким чином з маленької халабуди створиться чудовий та функціональний бар, декорований у східному стилі.