Віник для парної / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Віник для парної


laznya1.jpg (90.75 Kb)

Цілющий віник – головний атрибут парної лазні. Тому й вибирати його треба з розумінням справи. Віники бувають не лише березовими, а й дубовими, евкаліптовими, кропивними, полиновими – і у кожного є своя цілюща дія.

Сенс лазневих процедур не полягає в тому, щоб битися віниками насмерть, бо в лазні не лише приймають водяні процедури, але ще й покращують здоров’я, лікуються. Тобто віник, не є знаряддям для тортур, це інструмент оздоровлення, ним масажують шкіру, нагнітають жар, наповнюють цілющим ароматом парну.

Найбільш відомим та популярним серед віників є березовий, серед його якостей – зняття ломоти у суглобах, болі у м’язах, відчищення шкіри від висипу, гноячків та лупи, пришвидшення заживлення ран. Березове листя – пористе, воно щільно прилягає до розпареного тіла та добре всмиктує піт. Особливо цінною є властивість берези чистити дихальні шляхи, ось чому так легко дихається після парної з березовим віником.

Паритися з дубовим віником корисно при масній шкірі, яка після процедури стає пружною та матовою. Дубовий віник виявляє помітну протизапальну дію, а дубовий аромат не дає підскочити артеріальному тискові. Велика кількість гарбнику у листях дубу дає можливість використовувати їх відвар як ліки при надмірній пітливості ніг. Віник з липи підсилює потовідділення та виявляє сечогінний ефект. Ефективно знфмає головний біль, являє жарознижну та заспокійливу дію, тобто він дуже корисний при застуді.

Віники, при які згадували, можна і треба заготовляти зимовий сезон, але є такі віники, які можна використовувати лише свіжими. Це будь-які хвойні віники та в’язанки з трав.

Віник з кропиви є дієвим засобом для лікування радикуліту, подагри та ревматизму, він добре реабілітує організм після травм, переломів, розтягань, ударів та гематом, оскільки кропива, дякуючи своїм пекучим особливостям стимулює кровообіг у проблемних місцях.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Хвойні віники корсні своїми ефірними оліями, які підсилюють кровообіг, приникаючи глибоко під шкіру. Добре використовувати подібний віник при болі у хребті та радикуліті. Крім того ж він прекрасно дезинфікує повітря. Запарювати хвойний віник слід у кип’ятку на протязі десяти хвилин, після чого він стає м’яким і ним можна комфортно користуватися. Заготовляти такі віники у великих кількостіх не слід, бо суха глиця осипаються з часом.

  Віники з вишні та смородини дуже м’які, паритися ними досить приємно. Заготівлю вишневих віників здійснюють на початку червня, зрізаючи непотрібні молоді пагони та кореневу поросль. Тоді ж роблять й чорносмородинові віники. Вишневі та смородониві віники не такі міцні, як дубові та березові, але від них добре чути чудовий ягідний аромат. Ці віники є лікувальними для шкіри.

  laznya2.jpg (88.11 Kb)

  У лазні дубовий віник дуже ефективний, він міцний, листя не відсипається, його вистачає на 3 – 4 відвідування лазні

  Липовий віник підсилює виділення поту, сприяє швидкому очищенню легень, наповнює лазню особливим ароматом

  Для найбільш відчайдушних любителів парної – ялівцевий віник, який не має собі рівних по бактерицидних властивостях

  У степу, де немає лісів, з успіхом користуються віникам з полину. Їх заготівлю слід робити одразу після цвітіння, коли вже міцні, але ще не повсихали стебла. Зберігають віники з полину так як і березові. Спочатку їх висушують у затінку, після чого складають на горищі або десь у клуні.

  Класифікація віників може відбуватися не лише за рослинами, з яких їх роблять, але й по часу доби, коли їх краще використовувати. Бувають віники «ранкові» та «вечірні».

  Вечірніми віниками є березовий та дубовий. Виходячи з їх назви – їх використовують перед сном, тому що у їх складі є заспокійливі речовини, які ще й підвищують настрій.

  Навпаки, ранкові віники додають бадьорості та сил, так що краще використовувати їх зранку. До цієї категорії відносять також горобинові віники та в’язанки з пижма.

  За стародавнім звичаєм заготівлю віників роблять на Зелені свята, п’ятдесятий день після Великодня. Це, зазвичай, початок або середина червня. Заготівлю ведуть в ясну суху погоду, зранку, після того, як зникає роса. Для віників обирають молоді рослини, у яких гнучкі гілки, обережно зрізуючи лише зайві пагони.

  Свіжі гілки слід підв’ялити у затінку на протязі години, розклавши в один шар. Зв’язаний віник треба покласти під гніт, для здобуття пласкої форми. Потім віник підвішують у прохолодному приміщенні, яке добре провітрюється на два-три дні.

  Щоб у віниках зберіглося максимум корисних речовин та приємний зелений колір їх складають у стіс та вкривають соломою, щоб не з’явився грибок, який віники зіпсує. Такі віники будуть більш яскравими та запашними, чим ті, що по простому висять десь на горищі.  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  30 Nov 2020 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  16 Mar 2020 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  01 Mar 2021 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Смарт кухні. Ідеї дизайну

  01 Sep 2021 ,fersht
  У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

  Маленькі кухні дизайн

  01 Sep 2021 ,fersht
  За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

  Сауна - ідеї для формлення

  01 Sep 2021 ,fersht
  У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

  Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

  01 Sep 2021 ,orest
  Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

  Дитяча кімната на мансардному ...

  01 Sep 2021 ,orest
  Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

  Дизайн металевих сходів до буд...

  01 Sep 2021 ,orest
  Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up