Меблі з палетів (піддонів)

By: Євген

Тут ви побачите цікаву добірку творчих проектів для створення меблів та та предметів інтер’єру з палет – так ще називають піддони. Реалізуйте і свої ідеї!

Меблі з палет, це не тільки вагома економія фінансів, які приходиться втрачати на придбання готових меблів, тут ви зможете відчути гордість за плоди вашої творчої майстерності. Піддони не просто отримають друге життя, але й стануть витворами дизайнерського мистецтва.

palet1

Не обов’язково робити стіл із суцільної палети на коліщатках. На фото демонструється журнальний столик на ніжках з бруса 100х100 мм. Якщо стіл пофарбувати білою фарбою, то він буде пасувати більшості інтер’єрів.

palet2

. . . . .

Перед тим, як взятися за роботу, слід врахувати, що розміри палетів складають 800х1200х144 мм та 1000х1200х120 мм. Крім того, палети бувають звичайні та суцільні, на яких дошки набиті впритул. На звичайних палетах між дошками є деякий просвіт шириною майже в дошку. З суцільними піддонами працювати простіше, але в наших широтах вони зустрічаються не так часто, тому приготуйтесь використовувати звичайні. Купити палети неважко, багато об’яв можна зустріти і в Інтернеті. Мова йде як про нові, так і б/в палети, а також про їх ремонт.

Щоб меблі з палет слугували максимально довго та не потерпала від впливів оточуючого середовища треба правильно їх обробити. Перша операція – чищення палет від бруду, а наступним кроком буде обробка їх ґрунтовкою або особливим просоченням для деревини. Після цього, якщо в тому є необхідність, палету можна фарбувати або вкривати лаком згідно з вашими естетичними уподобаннями

Найбільш розповсюдженими предметами меблів, які виготовляють з палет є столи найрізнішого призначення. Столи та комоди робити легше за все, тобто і результати своєї творчості можна побачити якнайшвидше. І з фурнітурою тут питання вирішуються простіше. В Інтернеті є багато проектів журнальних столів з піддонів, важливим елементом яких є скляна стільниця.

palet3

Штучне старіння деревини додасть столику антикварного колориту. З’єднавши три піддони та встановивши шухляди у палетні порожнечі, можна одержати компактний та досить оригінальний міні-стелаж з великою стільницею.

palet4

< Домашні майстри-ентузіасти роблять з палетів навіть кухонні гарнітури

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

А перевернувши піддон можна одержати три високі та досить місткі полиці. Використовуючи очищені від бруду дошки від старих піддонів, оброблені та обкоровані, можна виготовити не лише предмети меблів, але й елементи декору. Вони стануть центром притягання уваги гостей, та вразять їх своєю оригінальністю. Наприклад, поличку для чашок можна зробити з кількох палетних дошок.

palet5

З палет можна навіть змайструвати каркас дивану або ліжка. Основу в цьому випадку виконують з одного або двох рядів піддонів, встановлюючи їх одне на одне. Ліжка, дивани, крісла, зроблені з палет, характерні чудовою вентиляцією, але при їх виготовленні слід потурбуватися про подушки, або м’який матрац. Ліжко з палет добре гармоніює з будь-яким інтер’єром. З піддонів можна виготовити навіть узголів’я ліжка, оснастивши його поличками, освітлювальними приладами та розетками. На фото знизу, здається, максимально використані всі можливості та властивості палетного простору та з ліжка зроблено ціле сховище.

palet6

. . . . . .

palet7

. . . . . .

palet8