Дзеркало у передпокої

By: Євген

Дзеркало є невід’ємною частиною будь-якого передпокою. Збудувавши власноруч незвичайний дзеркальний фасад з ергономічними полицями, що виступають за ним, можна не лише ушляхетнити інтер’єр, але й заощадити суттєві гроші на упорядкуванні житла.

dzerkpered1

Орієнтовні розміри поличок із дзеркалом

П’ять яскраво розфарбованих полиць, розташованих за фасадною плитою з дзеркалом у повний зріст, хвилеподібна, ніби відірвана кромка фасадної плити – все кидається в очі одразу, як тільки опиняєшся у передпокої. Таке умеблювання ніде не придбати, але саме своїми руками зробити його не так складно.

Фасадну плиту у дзеркала та полички можна зробити з двох склеєних плит ДСП по 16 мм завтовшки кожна. Таким чином, їх спільна товщина складе 32 мм.

Висота фасадної плити – 235 мм. Її вага разом із дзеркалом буде досить великою, тому, крім базового кріплення потрібні й додаткові опори знизу, які б не залишали слідів на килимовому покритті підлоги.

Для цього фасадну плиту ставлять на ніжки, які можна, наприклад, зробити зі звичайних дверних обмежувачів з гумовим амортизатором.

Довжина кожної полиці – 130 см. Їх глибина обирається в залежності від вільного простору, якій є у вашому передпокої. Полички прикріпляють до фасадної плити за допомогою кутових стяжок.

dzerkpered2

Ніжка – дерев’яний корок з повстяним підп’ятником, що прикріпляється саморізом. Всі відкриті кромки фасадної плити та полиць облицьовують меблевою накладкою. Дзеркало прикріпляють двосторонньою липкою стрічкою

З боку стіни кутові стяжки надягають на потайні утримувачі полиць. В кромках полиць бажано вирізати гнізда під основи утримувачів полиць , щоб вони щільно прилягали до стіни.

Плити для полиць краще розрізати при купівлі, в магазині або на складі. Вдома залишиться лише склеїти їх разом. Розміри фасадної плити – орієнтовні та при бажанні їх можна змінити.