Іграшковий будиночок / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Іграшковий будиночок


igr_bud0.jpg (50.13 Kb)

Ляльковий будиночок – мрія кожної дівчинки, адже вона може тут, забуваючи все, гратися годинами, готуючи тим самим себе до ролі майбутньої дружини, хазяйки, матері. Не зовсім складно подарувати донечці таку радість.

Спільним між справжнім будівництвом та возведенням іграшкового будинку є серйозність, з якою треба поставитися до виконання обох завдань.

Тілом іграшкового будинку буде фанера ФК (Мал. 1.). Бокові стінки, полички (підлоги) та перегородки товщину матеріалу слід вибрати 8 мм, а для задньої стінки досить і 3 мм.

igr_bud1.jpg (92.08 Kb)

Розкроюючи деталі будиночку треба не лише економно розмістити їх на великому листі, але ще й взяти до уваги, що будівельна фанера зазвичай має один бік чистіший за другий. Таким чином чистий бік анери має бути згори, а боковин – зовні. Вісім перегородок (Мал. 2.) виготовляють з прямокутних заготовок розмірами 247х200х8 мм, а потрібні прорізи роблять лобзаком, після чого ретельно чистять кромки пильником.

Полиці, або міжповерхові перекриття, це вирізані ножовкою чотири прямокутники 247х894х8 мм та один – 222х894х8 мм. Ширина нижнього листа (Мал. 3), через наявність плінтусу назначається по місцю. В верхніх полицях треба лобзаком або ножівкою зробити вирізання під сходи.

Скроївши бокові стінки не забувайте, що їх нижні стінки мають невеликій укіс. Вирізання під плінтус визначають по місцю. Вікна у бічних стінках роблять лобзаком, попередньо просвердливши отвори під пилки. Віконні прорізи треба зачистити пильником.

Від ретельності та дбайливсті виконання робіт залежить не лише зовнішній вигляд конструкції, але і її міцність.

Коли вирізані всі деталі починають складання будиночку, для початку прикріпляючи перегородки до полиць. Кожна прикручується трьома саморізами, але перед тим слід просвердлити направляючі отвори, враховуючи розташування перегородок одна над другою.

Після завершення складання усієї конструкції будиночку врізають задню стінку з 3 мм фанери (Мал. 4), прибиваючи її маленькими цвяхами до задніх кромок полиць та перегородок, так прикріпляють і дах.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Сходи прийдеться робити наборними. Спочатку з довгих урізків 8 мм фанери нарізають смужки шириною у 20 мм, після чого з них вирізаються тятиви та сходинки за допомогою нескладного пристосування (Мал. 6). Для складання сходів одну тятиву кладуть на стіл, а на неї, на незначній відстані від кінців виставляють у якості дистанційних пристосувань дві сходинки, а згори кладуть другу тятиву, після чого стягують струбциною. Потім беруть першу (верхню) сходинку, промазують її торці клеєм, встановлюють проміж тятивами в запланованому положенні та фіксують цвяшками. Знявши струбцину та видаливши дистанційні проставки, встановлюють найнижчу сходинку, пильнуючи за паралельністю тятив. В місці нижньої сходинки знову встановлюють струбцину та стягують сходи. Далі поступово встановлюють всі сходинки згори до низу, використовуючи в якості дистанційної проставки зайву сходинку без клею, оскільки відстань між сходинками дорівнює товщині самої сходинки. Пильнувати слід і за кутом встановлення сходинок, щоб не накопичувалася спільна помилка.

Мал. 1. Схема складання та основні розміри іграшкового будиночка igr_bud2.jpg (75.68 Kb)

Огородження балкону, це три однакові секції (Мал. 2). Його роблять з рейок перерізом 10х10 мм та круглих паличок діаметром 6 мм. Для перевірки цей елемент спочатку треба контрольно скласти «на суху».

igr_bud3.jpg (50.95 Kb)

Мал. 2. Розміри та форма перегородок будиночку Мал. 3. Міжповерхові перекриття (полички) та бічні стінки з фанери S = 8 мм

igr_bud4.jpg (21.88 Kb). . . .

Кістяк будиночка зібрано. Деталі скручені саморізами. До будиночку приєднані дах та задня стінка.

igr_bud5.jpg (66.29 Kb)

Складання міжповерхових сходів. Нижня тятива зафіксована струбциною. Троє міжповерхових сходів готові до монтажу у будиночку Готові сходи клеєм прикріпляють між міжповерховими перекриттями будиночку.

igr_bud6.jpg (81.33 Kb). . . . .

Бічна стінка хатинки з тумблерами освітлення. Від повертання тумблери фіксують клеєм. Світлодіод для освітлення клеїться на стелю

igr_bud7.jpg (41.55 Kb)

Готову балконну огорожу треба приклеїти до верхнього майданчика.

igr_bud8.jpg (62.21 Kb) . . . .

Мал.7 Огородження для балкону складається з трьох секцій, що складають з рейок 10х10 мм та круглих баличок (балясин) діаметром 6 мм.

igr_bud9.jpg (53.24 Kb)

Для освітлення іграшкового будиночку треба придбати над’яскраві світлодіоди (тип 5050, теплі білі, 3000К), тумблери MTS-102A1, плаский кабель FRC на 34 жили, резистори, гніздо живлення на панель DS-026C 2.5, блок живлення ПБС 5-0,5 зі штекером 2,5.

Освітлення будиночку виконують за допомогою десяти світлодіодів в кімнатах та поверхах. Всередині контакті тумблерів закривають знімним кожухом (фанерна пластина 247х200х3 мм) з двома дистанційними деталями200х20х8 мм.

igr_bud10.jpg (52.84 Kb)

. . . .

igr_bud11.jpg (5.55 Kb)

Всього для будиночку знадобляться два листи фанери 1525х1525х8 та 1525х1525х3, кругла рейка діаметром 6 мм, квадратна рейка 10х10х1500 мм, та електронні компоненти для освітлення.

Інструменти – лобзак, дриль, ножівка, дві струбцини, пильник, паяльник, закрутка, молоток, цвяхи, саморізи та клей.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up