Кашпо «Баскервільський пес» своїми руками

By: Євген

У якості декоративних підставок під квіти використовують найрізноманітніші конструкції. Серед них досить привабливими є й такі, що пов’язані з тваринним світом, наприклад, з песиками.

pc1

Спочатку треба обрати зразок – малюнки, якщо у вас є хист, їх можна зробити самому, або знайти на просторах Інтернету.

Після цього малюють ескіз, звертаючи увагу на деталі. Кожну деталь потім потрібно буде накреслити в натуральному розмірі.

Наприклад, в результаті ваших досліджень, був обраний та накреслений пес довжиною у 86 см, та висотою у 46 см. При цьому, звичайно, як хороший господар, звертайте увагу на наявність матеріалів у вашій майстерні. Для тулуба слід мати дошку, завтовшки десь у 40 мм, базову для всіх інших деталей, товщину яких можна обрати на рівні 16 мм. Виключенням будуть лапи, тут товщина – 30 мм. Все можна зробити з сосни.

pc2

Викрої для деталей кашпо у натуральних розмірах

pc3

Деталі можна випиляти стрічковою пилкою, а ребра обробити фрезою

pc4

Ноги песика з’єднують шипами на клею. Отвори під шипи для кріплення ніг та вух до тулубу позначають за допомогою втулок для розмічання. Спочатку в деталі у будь-якому місці свердліть глухий отвір, після чого вставляють в нього втулку, помічаючи розташування на відповідній деталі.

Конструкцію складають на шипах діаметром шість та вісім міліметрів, зо допомогою вологостійкого клею.

pc4_2

Визначаючи положення ніг, треба впевнитись, що песик не валиться та стоїть надійно, для чого конструкцію спочатку складають за допомогою струбцин, після чого деталі знімають по одній та ставлять на шипи без клею. Перевіривши стійкість ще раз, складають конструкцію вже з використанням клею. Виготовлення очей

Для виготовлення очей зі шматка черешка берези виточують заготівки формою, подібної до кулі, від якої відпилюють невеликі сегменти для щільного з’єднання з головою. Кожне око прикріпляють на шипі діаметром 6 мм.

pc5

Далі песика фарбують або вкривають лаком, наприклад, надаючи йому плямистого вигляду.

pc5_1

Щоб захистити лапи тварини від води, до них прикручують пластикові стопи з пластику завтовшки у 5 мм. І ще не слід забувати про ошийник, як у кожного поважного собаки.

Залишається зробити вазонки під квіти. Їх можна зробити у вигляді невеличких ящиків, один бік яких перекритий штахетником. Бічні стінки та стінка з боку тулубу – прямі, зроблені з соснової дошки завтовшки у 16 мм. Зовнішню, яка зі штахетника, роблять трішки випнутою, а вся конструкція складається на шипах діаметром 6 мм.

pc5_jpg6

Штахетник передньої стінки саджають на клей. Для зручності кошики роблять знімними – на коромислі. На бічних стінках імітація штахетин зроблена пилкою.

Готові деталі вкривають лаком у два шари та кріплять шипами діаметром 8 мм.

Додатковою прикрасою може бути ромашка в зубах песика. Квітка – дерев’яна, ніжка – електрод діаметром 3 мм у ПХВ трубці.