До облаштування ванних кімнат зазвичай підходять дуже ретельно. Вважається, що все тут має бути зручним, красивим та оригінальним. Полички у тому числі.
Ця «рибка» складається з голови й хвоста, що випилюють з багатошарової фанери, та тулубу, який набирають з окремих рейок. Весь цей набір кріпиться на два паралельних бруски, розташованих вздовж тулубу. Їхня довжина трішки менша за ширину ванни.
Для роботи знадобляться наступні матеріали: дерев’яні бруски перерізом 20х40 мм, фанера, завтовшки 18 мм, шурупи 3,5х35 мм, декоративні скляні елементи, акрилова фарба чотирьох кольорів, лак.
З інструментів треба мати електричний лобзик, шуруповерт, клейовий пістолет, рулетку, лінійку, косинець (трикутник), олівець, личкувальну шкірку, пензлі.
Поличка стане прикрасою ванної кімнати
Поличка має трішки розвантажити пересичену найрізноманітнішими речами ванну кімнату. До того ж вона дійсно може прикрасити це інтимне приміщення, допоможе адекватно розподілити кольорові акценти.
Знайти у домашній майстерні залишки від минулих столярних витворів, мабуть, не таке важке завдання.
Послідовність роботи
Заготовані деталі для полички – голова, хвіст та рейки
За попереднім планом поличка має надійно лежати на бортиках ванни, щоб нею було зручно користуватися під час купання та розташувати все, що потрібно.
На першому етапі готують шаблон з картону, щоб простіше було визначитися з розмірами та формами основних частин, а деталі можна буде підправити на місці. Далі всі розміри та контури переносяться на бруски та фанеру.
Після цього електричним лобзиком нарізують бруски для каркасу рибки потрібної довжини, а з фанери – голову, хвіст та деталі тулубу. Все це слід зачистити личкувальною шкіркою. Підготовлені таким чином деталі прикручують шурупами на дві поздовжніх планки довжиною 600 мм.
Деталі готові до складальних робіт. Перший шар фарби – зеленого кольору. Другим шаром додається кольорове різнобарв’я. Декоративні елементи прикріпляються за допомогою клейового пістолету.
Акриловими фарбами рибку розмальовують у три (а з оком – чотири) кольори. Але це – в другому шарі, а перший шар – зеленого кольору. Щоб поличка слугувала якнайдовше – згори додають два шари лаку. Коли лак висохне, поличку прикрашають декоративними елементами – камінцями з кольорового скла, черепашками, мушлями та морськими зірками. Всі ці скарби можна придбати у магазині для творчості.
Скляні камінці суттєво оживляють нашу «рибку»
Якщо цю фурнітуру з дорогоцінних камінців клеїти за допомогою зручного клеєвого пістолету Dremel, то декор приклеїться дуже міцно та результат буде відмінним.