Комод з дзеркалом / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Комод з дзеркалом


komod_dzer_2.jpg (84.81 Kb)

Стрункий, з чіткими витонченими лініями, цей комод з дзеркалом прикрасить будь-який передпокій, хоча його виготовляють зі звичайних столярних плит товщиною 19 мм, фанери та дерев'яних рейок. Це може бути зроблено у домашній майстерні.

komod_dzer_1.jpg (74.04 Kb)

П’ять шухляд роблять цей витончений комод ще й практичним.

Темні вертикальні декоративні накладки по кутах комоду та на рамі підкреслюють стрункість всієї конструкції. Горизонтальні елементи з закругленими краями в кришці, основі та верхній частині рами дзеркала, які виступають, чітко обмежують частини комоду, додаючи йому витонченості.

Шухляди пересуваються по традиційним дерев'яним напрямним, але при бажанні шухляди можна змонтувати на більш сучасних телескопічних напрямних. Кромки лицьових панелей шухляд оздоблені накладками, що пофарбовані у тон інших декоративних деталей.

Важлива роль у оформленні комоду належить продуманому добиранню фурнітури – меблевих ручок та декоративного фрагменту з алюмінієвого профілю у верхній частині рами дзеркала.

Основним матеріалом для виготовлення цього комоду є столярна плита, товщиною 19 мм, фанерована шпоною з не досить дорогих порід деревини. Але, щоб надати комоду більш шляхетного вигляду фанеровані поверхні заготовок та декоративні елементи оброблені морилкою різного забарвлення. Дзеркало, звісно, краще придбати готове. Оскільки воно буде в рамі – шліфувати його кромки не обов'язково.

Виготовлення комоду з дзеркалом

Якщо немає досвіду роботи із фрезерною машинкою, замість брусків, в яких треба зробити пази, можна використати деталі з готових декоративних розкладок. А з’єднання, наприклад, між задньою та бічною стінкою можна виконати не на шпонках, а на круглих шипах.

Перед тим, як почати обробляти деталі морилкою, їх (для підняття ворсу) змочують вологою губкою, а після висушування шліфують вздовж волокон деревини. Морилка – суміш десяти частин тикового та одної частини сигнально-червоного тонів, щиро наносять пензлем на фанеровані поверхні. Бруски фарбують морилкою чорного кольору.

Деталі після фарбування витримують приблизно п'ять хвилин. Те, що не увібралось деревиною рівномірно розподіляють по поверхні, або прибирають сухим пензлем. Після легкого шліфування деталі вкривають безбарвним ґрунтом, після чого – прозорим лаком.

Декоративні накладки приклеюють.

komod_dzer_2.jpg (84.81 Kb)

Конструкція та основні розміри комоду (зліва) та дзеркала (справа)

komod_dzer1_2.jpg (71.88 Kb)

01 Бічні стінки склеюють із задньою стінкою на шпонках. Пази під шпонки вирізають ламельним фрезером. Ще до складання деталі вкривають морилкою та лаком. 02 Напрямні для шухляд кожна з яких складається з двох з'єднаних між собою брусків, прикріпляють зсередини до бічних стінок.

komod_dzer3_4.jpg (81.73 Kb)

03 Декоративні деталі роблять з брусків 13х47 мм: для тумби – двошарові, для рами дзеркала – одношарові. Коли вирізають пази, заготівку закріпляють для підвищення жорсткості двосторонньою липкою стрічкою на гладкій дерев'яній підкладці, наприклад, ламінованому ДСП. 04 Перед тим, як вставити задню стінку між бічними, ці деталі вкривають морилкою та лаком. Далі до ребр бічних стінок приклеюють декоративні бруски та обережно, щоб не пошкодити лаковану поверхню, притискають струбцинами.

komod_dzer5_6.jpg (53.6 Kb)

05 Шухляди роблять з фанери 12 мм, днище – 5 мм. Лицьові панелі шухляд, попередньо прикрутивши до них ручки, прикріпляють шурупами до передніх стінок. 06 Спочатку прикріпляють шурупами до задньої стінки один бічний декоративний профіль, потім, впритул до нього, двосторонньою липкою стрічкою клеять до стінки і дзеркало. Після цього прикріпляють і інші профілі.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...

Клумби своїми руками з підручн...

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для створення ...

Клумби біля хати з камінням св...

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для клумби біл...

Формування клумби

08 May 2023 ,fersht2
Сьогодні ми навчимо вас формувати красиві кл...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up