Альтанка своїми руками – сучасний піхід

By: Євген

patio-9

Зовсім не є незрушним постулатом, щоб альтанка являла собою багатокутник зі шпилястим дахом. Це може бути сучасна споруда у хай-тек стилі – майданчик для відпочинку, що має багато корисних властивостей. Він може поєднувати поєднує в собі обідню зону, кухню з барбекю, та навіть міні-театр з літнім кінотеатром.

suchasnii_pidhid1

. . . .

Об’єм альтанки розкривається всередину ділянки та ніби починає діалог з природою, що її оточує. Тераса зі скляними стінами – неочікуване, але досить ефектне рішення.

patio-10

Така споруда у найбільшій мірі відкрита променям сонця, але коли виникне потреба, її можна швидко затінити шторами, що падають донизу. Простір об’єднує садовий та хатній інтер’єр.

В терасі зі скляними стінами меблі слід встановлювати у стилі цієї конструкції – такі ж лаконічні.

Дерев’яна альтанка має бути обов’язково оброблена спеціальними рідинами проти шкідників, фарбами, оліфою або лаками, що в стані захистити деревину від передчасного старіння та різного роду механічних деформацій.

Більш витонченим, але й більш коштовним варіантом є використання термодеревини, на яку не впливають примхи погоди, вона відмінно виглядає та не входить до раціону різних шашелів.

patio-1

Віконні рами можна виконати знімними, тоді результатом буде альтанка-трансформер. Вона буде нагадувати колонаду влітку, в прохолодну ж пору року – полегшений варіант садового павільйону. У цьому випадку гриль, мангал, а вже тим більше – пічка-барбекю, що розташовані у цьому невеличкому приміщенні, слугуватимуть не лише для приготування їжі на гарячому вугіллі, але й для зігрівання.

patio-3

Також важливо: в садибній альтанці бажано встановити освітлення, електричну розетку для блендера, чайника, тостера, крім того і джерело питної води. Роблять як «теплу» – дерев’яну підлогу, так і кам’яну – «холодну».

patio-4

. . . .

Щоб зробити оригінальною класичну круглу або багатогранну альтанку та вона виглядала б неповторною, буває достатнім змінити кут нахилу її покрівля або скористатися особливим покрівельним матеріалом.

suchasnii_pidhid2

Альтанка та садова пічка. Слід пам’ятати, що меблі, які встановлюють в зелених стінах, не повинні боятися води.

patio-5

Садові кімнати (ще один варіант) в стані візуально збільшити навіть невеличку ділянку у шість соток. Можна спробувати розділити територію дачних володінь на декілька закритих кутків, та впевнитись у чарівній дії подібного планування. Стінами для таких кімнат можуть бути перголи, арки та тонкі решітки для в’юнких рослин. Частина такого зеленого приміщення зеленого може бути відокремлена ширмою, шторою або заскленою рамкою. Дерев’яні стінки, ажурним мереживом з сітки та перегородок і це буде чудовою опорою для в’юнких рослин, квіткових композицій. Ця чарівна конструкція в стані дарувати одночасно два зовсім різних почуття: закритого простору та поєднання з природою.

Тут можна влаштувати все, що завгодно: літню кухню та вітальню, дитячу кімнату та кабінет хазяїна. Відповідно, на майданчики слід провести воду та електрику для підключення ламп, приладу для відлякування комах, зовнішнього обігрівача, ноутбука, телевізора та інших електричних приладів. Звісно, багато з них надовго залишати на відкритому просторі не можна.

«Зелене» будівництво не потребує надто хитрого інструменту та особливих технологій. Знадобиться лише час та чіткий план посадки рослин, які обрані для цієї мети. Найпростіше з молодих дерев виростити шпалерник – посадку, яка в результаті зрощування, пригинання та обрізки перетвориться в цілковиту деревинну решітку, вкриту листям.

suchasnii_pidhid3

Відпочивати краще серед квітів та зелені. Поряд з місцем відпочинку можна розташувати ароматні квітники, міні-водоймища або альпійські гірки.

suchasnii_pidhid0