Куточок відпочинку – Патіо

By: Євген

patio0

Незабаром весна, тобто початок дачного сезону. Але ж на дачі не лише працюють, але й відпочивають, тож слід заздалегідь підготувати ділянку для втіхи у теплі часи.

Розкішним варіантом зони відпочинку є патіо. Точний переклад цього слова з італійської ніби означає «дім без даху», але ніхто не заважає оформити його на свій смак. Наприклад, встановити в кутку навіс або перголу (садове накриття́, складана конструкція з арочних секцій, що повторюються, та з’єднуються поперечними брусами між собою), які швидко зможуть бути «оформленими» за допомогою виноградної лози, плюща або пагонів в’юнкої троянді. Тоді буде забезпечена не лише краса, але й захист від спекотних сонячних променів.

patio

В куточку можна встановити навіс або перголу

Як створити затишне патіо своїми руками

  1. Спочатку слід визначитися з місцем розташування. Для цього найкращим рішенням буде рівний майданчик площею 4 – 9 м², який є відкритим для сонячних променів та розташований недалеко від будинку. Щоб замостити цей майданчик можна використати тротуарну плитку, натуральне каміння, пластикові модулі, цеглу або термодеревину.

    patio1

    Краще за все для патіо підходить рівний майданчик, відкритий для сонячних променів та розташований по сусідству з будинком

    Ділянка під патіо має бути ідеально рівною, та мати невеличкий нахил, бажано вздовж більш короткого боку, щоб вода мала змогу вільно уходити після дощу.

  2. Будівельні матеріали для патіо слід обирати, зважаючи на їх колір. Тут справа не лише у смаках господарів, а й у швидкості нагрівання речей. Матеріали темнішого кольору нагріваються швидше, а підлога світлого кольору може бути прохолодною на протязі всього ранку.

    patio2

    Настил з дошок – це лише один варіант оформлення підлоги для патіо, що облаштовано біля будинку. Буферна зона між садом та будинком, яка створена саме для відпочинку, розв’язує досить важливі задачі

    patio-8

    Оформити патіо можна за своїм розсудом, наприклад, помістивши вазони з квітами вздовж всього периметру, ще й додатково діжки з невеличкими деревцями. Головне – не забувати про істинне призначення патіо – створення атмосфери захищеності та отримання відчуття затишку та блаженства.

В цілому ця зона між домом та садом, яка створена саме для відпочинку, допомагає розв’язати дві важливі проблеми – з одного боку збільшує територію будинку та розширює візуально життєвий простір, а з другого – ув’язує у єдиний ансамбль дім та сад.

Що важливо – не слід споруджати патіо з тіньового боку будинку або поблизу високих дерев.

patio-6

Практичним рішенням є об’єднання в одному комплексі патіо та альтанки, наприклад можна розташувати їх таким чином, щоб виходячи з дому, пройти патіо та одразу опинитися під стріхою альтанки. Тоді не треба буде розділяти патіо на сонячну та тіньову зони, облаштовувати навіс, але при тому завжди можна буде сховатися і від ленної спеки і від неочікуваного дощу.

patio3

Звичайна конструкція на палях та чотири стовпи для спорудження навісу у формі перголи. До позитивних властивостей відноситься й те, що фундамент потрібен лише для стовпів. Крім того знадобляться матрац, подушки и предмети декору.