Куточок відпочинку - Патіо / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Куточок відпочинку - Патіо


patio0.jpg (97.04 Kb)

Незабаром весна, тобто початок дачного сезону. Але ж на дачі не лише працюють, але й відпочивають, тож слід заздалегідь підготувати ділянку для втіхи у теплі часи.

Розкішним варіантом зони відпочинку є патіо. Точний переклад цього слова з італійської ніби означає «дім без даху», але ніхто не заважає оформити його на свій смак. Наприклад, встановити в кутку навіс або перголу (садове накриття́, складана конструкція з арочних секцій, що повторюються, та з’єднуються поперечними брусами між собою), які швидко зможуть бути «оформленими» за допомогою виноградної лози, плюща або пагонів в’юнкої троянді. Тоді буде забезпечена не лише краса, але й захист від спекотних сонячних променів.

patio.jpg (150.54 Kb)

В куточку можна встановити навіс або перголу

Як створити затишне патіо своїми руками

 1. Спочатку слід визначитися з місцем розташування. Для цього найкращим рішенням буде рівний майданчик площею 4 - 9 м², який є відкритим для сонячних променів та розташований недалеко від будинку. Щоб замостити цей майданчик можна використати тротуарну плитку, натуральне каміння, пластикові модулі, цеглу або термодеревину.

  patio1.jpg (117.46 Kb)

  Краще за все для патіо підходить рівний майданчик, відкритий для сонячних променів та розташований по сусідству з будинком

  Ділянка під патіо має бути ідеально рівною, та мати невеличкий нахил, бажано вздовж більш короткого боку, щоб вода мала змогу вільно уходити після дощу.

 2. Будівельні матеріали для патіо слід обирати, зважаючи на їх колір. Тут справа не лише у смаках господарів, а й у швидкості нагрівання речей. Матеріали темнішого кольору нагріваються швидше, а підлога світлого кольору може бути прохолодною на протязі всього ранку.

  patio2.jpg (120.38 Kb)

  Настил з дошок – це лише один варіант оформлення підлоги для патіо, що облаштовано біля будинку. Буферна зона між садом та будинком, яка створена саме для відпочинку, розв’язує досить важливі задачі

  patio-8.jpg (165.27 Kb)

  Оформити патіо можна за своїм розсудом, наприклад, помістивши вазони з квітами вздовж всього периметру, ще й додатково діжки з невеличкими деревцями. Головне – не забувати про істинне призначення патіо – створення атмосфери захищеності та отримання відчуття затишку та блаженства.

В цілому ця зона між домом та садом, яка створена саме для відпочинку, допомагає розв’язати дві важливі проблеми – з одного боку збільшує територію будинку та розширює візуально життєвий простір, а з другого – ув’язує у єдиний ансамбль дім та сад.

Що важливо – не слід споруджати патіо з тіньового боку будинку або поблизу високих дерев.

patio-6.jpg (173.21 Kb)

Практичним рішенням є об’єднання в одному комплексі патіо та альтанки, наприклад можна розташувати їх таким чином, щоб виходячи з дому, пройти патіо та одразу опинитися під стріхою альтанки. Тоді не треба буде розділяти патіо на сонячну та тіньову зони, облаштовувати навіс, але при тому завжди можна буде сховатися і від ленної спеки і від неочікуваного дощу.

patio3.jpg (132.17 Kb)

Звичайна конструкція на палях та чотири стовпи для спорудження навісу у формі перголи. До позитивних властивостей відноситься й те, що фундамент потрібен лише для стовпів. Крім того знадобляться матрац, подушки и предмети декору.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up